8,4/10  (24 Oy) · 
65 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.054 gösterim
Charles Bukowski'nin ölümünden önce yayımlanan son romanı. Gerçek bir "Pulp Fiction". Kendi halinde bir dedektifin "Kırmızı Kırlangıç"ın peşine düşmesinin öyküsü. Dedektifimiz "Kırmızı Kırlangıç"ı ararken hayatla ve ölümle ilgili bir çok kavramı da sorguluyor, yani hayatın anlamını arıyor...
"Telefonu kapatıp ayaklarımı masanın üzerine uzattım. Kopuk parçaları masamda birleştirmeye çalışıyordum. İşte karmaşık bir olayın ortasındaydım. Ben dedektif Nick Belane. Bir yanda Kırmızı Kırlangıç meselesi çözülmeyi bekliyordu. Bir tarafta da Celine ve Bayan Ölüm vardı başımda. Sanki Bayan Ölüm'ün soluğu hep ensemdeydi. Şimdi bir de başıma uzaylı bir orospu çıkmıştı."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  172
 • ISBN:
  9789757939146
 • Çeviri:
  Melih Katıkol
 • Yayınevi:
  Parantez Yayınları
 • Kitabın Türü:
cosmos 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Bukowski'nin son çıkan kitabı. Her zamanki gibi hayatın tüm saçmalığını basitçe anlatmış. Simgesel bir anlatım kullanmış. Bir çırpıda okunacak bir kitap.

baver 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bukowski'nin 12 kitabını okudum. beni bu kadar güldüren bu kadar üzen bu kadar saran başka bir kitabı olmadı.
ilk dönem kitapları ve şiirleri ile arasında bariz fark vardır bu kitapta. artık kendi yazılarından bile sıkılmış, farklı bir türe girmiş, farklı türü çok becerememiş ama kendi tecrübesiyle harmanlanmış ve ortaya ölmeden önce oldukça hüzünlü bir kitap çıkmış.
dönüp dönüp okunabilir. muhteşem bir kitap.

Hakan 
08 Nis 23:58 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Okuduğum diğer kitaplarindan farkli yazmiş bu sefer,ilk defa kendini anlatmayip çilgin ve fantastik bir roman yazmiş.Karekter özelliklerin bazilarini bukowskiden aliyor lakin bu sefer sapik herifin teki değil.Akip giden kendine has uslubu ve betimlemeleriyle alti cizilecek pek çok yer var.24 lira vermiş olsaydim değecegini duşunurdum..

BARAN 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Charles BUKOWSKİ’ nin ‘’ PULP’’ adlı romanının kurgusu, konu itibarı ile diğer eserlerinden çok farklı. Yazar eserinde dedektiflik konusunu işlemiş . Roman okurken keyif alabileceğiniz eğlenebileceğiniz nitelikte olmuş. Ben şahsen okurken çok keyif aldım, size de tavsiye ederim.

Kitaptan 54 Alıntı

zeynep reyhani 
04 Şub 22:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünyanın büyük kısmı kafayı yemişti. Geri kalanlar da öfke içinde yaşıyorlardı.

Pulp, Charles BukowskiPulp, Charles Bukowski
Bilal Aydın 
04 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünyanın büyük kısmı kafayı yemişti. Geri kalanlar da öfke içinde yaşıyorlardı. Ha bir de ne kaçık ne de öfkeli olmayıp, sadece salak olanlar vardı. Hiç şansım yoktu yani. Hem de hiç. Sadece oturup sonumun gelmesini bekliyordum.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 123)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 123)
Alimahir maya 
11 Mar 21:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ölmek için doğmak. Hayatından bezmiş zavallı bir kemirgen gibi yaşamak kaderimdi sanki. Yaşadığın andan çılgınca zevk almak bana hiç nasip olmayacak mıydı? Neden kendi cenaze törenimi izliyormuş gibi hissediyordum?

Pulp, Charles BukowskiPulp, Charles Bukowski
Alara 
23 May 13:15 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Öğleye kadar yataktan çıkmamaya karar verdim. Belki o zamana kadar dünyanın yarısı yok olup giderdi ve hayata tahammül etmek yarı yarıya kolaylaşırdı.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 75)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 75)
Hakan 
 08 Nis 23:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Aslinda çok kuçuk şeyler bile kendimi mutlu hissetmeme yetiyordu.Ama butun mesele,bu kuçuk şeyleri şu kocaman boktan dunyanin içinden bulup çikarmakti.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 164)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 164)
BARAN 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Babam bana hep şöyle dedi: ‘’Başkalarının parasını kullanabileceğin bir meslek bul kendine. İnsanların sana paralarını verip daha fazla kazanmayı ummalarını sağla. Bunu ancak bankacılık ve sigortacılıkla yapabilirsin. Paralarını alıp ellerine bir parça kağıt tutuştur. Bu parayı çalıştırdıkça daha büyük paraların sana aktığını göreceksin. İki şey insanları sana gelmeye yöneltecek: Aç gözlülükleri ve korkuları. Kafanı kullanıp bu fırsatı değerlendirmelisin’’ oldukça iyi bir öğüttü doğrusu. Ama ne yazık ki babam öldüğünde cebinde beş kuruşu yoktu.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 143)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 143)
Alara 
25 May 09:09 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Henüz ölmemiştim, yalnızca hızlı bir çürüme içindeydim. Kim değildi ki allahaşkına? Hepimiz aynı dibi delik teknede kendimizi eğlendirmeye çalışıyorduk.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 88)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 88)
Alara 
25 May 10:42 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Yine kaybetmiştim. Kahretsin, hayat çok yıpratıcıydı. İçimi bir sıkıntı kapladı. Hayatımı boşa harcadığımı düşündüm.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 111)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 111)
Alara 
22 May 14:22 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Hayat ne kadar boktandı. Ayakta durabilmek için bile korkunç bir mücadele vermen gerekiyordu. İnsanlar mücadele etmek ve ölmek için doğuyorlardı.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 24)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 24)