8,9/10  (15 Oy) · 
41 okunma  · 
11 beğeni  · 
848 gösterim
Charles Bukowski'nin ölümünden önce yayımlanan son romanı. Gerçek bir "Pulp Fiction". Kendi halinde bir dedektifin "Kırmızı Kırlangıç"ın peşine düşmesinin öyküsü. Dedektifimiz "Kırmızı Kırlangıç"ı ararken hayatla ve ölümle ilgili bir çok kavramı da sorguluyor, yani hayatın anlamını arıyor...
"Telefonu kapatıp ayaklarımı masanın üzerine uzattım. Kopuk parçaları masamda birleştirmeye çalışıyordum. İşte karmaşık bir olayın ortasındaydım. Ben dedektif Nick Belane. Bir yanda Kırmızı Kırlangıç meselesi çözülmeyi bekliyordu. Bir tarafta da Celine ve Bayan Ölüm vardı başımda. Sanki Bayan Ölüm'ün soluğu hep ensemdeydi. Şimdi bir de başıma uzaylı bir orospu çıkmıştı."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  172
 • ISBN:
  9789757939146
 • Çeviri:
  Melih Katıkol
 • Yayınevi:
  Parantez Yayınları
 • Kitabın Türü:
baver 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bukowski'nin 12 kitabını okudum. beni bu kadar güldüren bu kadar üzen bu kadar saran başka bir kitabı olmadı.
ilk dönem kitapları ve şiirleri ile arasında bariz fark vardır bu kitapta. artık kendi yazılarından bile sıkılmış, farklı bir türe girmiş, farklı türü çok becerememiş ama kendi tecrübesiyle harmanlanmış ve ortaya ölmeden önce oldukça hüzünlü bir kitap çıkmış.
dönüp dönüp okunabilir. muhteşem bir kitap.

M.Ali BARAN 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Charles BUKOWSKİ’ nin ‘’ PULP’’ adlı romanının kurgusu, konu itibarı ile diğer eserlerinden çok farklı. Yazar eserinde dedektiflik konusunu işlemiş . Roman okurken keyif alabileceğiniz eğlenebileceğiniz nitelikte olmuş. Ben şahsen okurken çok keyif aldım, size de tavsiye ederim.

cosmos 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Bukowski'nin son çıkan kitabı. Her zamanki gibi hayatın tüm saçmalığını basitçe anlatmış. Simgesel bir anlatım kullanmış. Bir çırpıda okunacak bir kitap.

Kitaptan 12 Alıntı

zeynep reyhani 
04 Şub 22:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünyanın büyük kısmı kafayı yemişti. Geri kalanlar da öfke içinde yaşıyorlardı.

Pulp, Charles BukowskiPulp, Charles Bukowski
Bilal Aydın 
04 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünyanın büyük kısmı kafayı yemişti. Geri kalanlar da öfke içinde yaşıyorlardı. Ha bir de ne kaçık ne de öfkeli olmayıp, sadece salak olanlar vardı. Hiç şansım yoktu yani. Hem de hiç. Sadece oturup sonumun gelmesini bekliyordum.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 123)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 123)
M.Ali BARAN 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Babam bana hep şöyle dedi: ‘’Başkalarının parasını kullanabileceğin bir meslek bul kendine. İnsanların sana paralarını verip daha fazla kazanmayı ummalarını sağla. Bunu ancak bankacılık ve sigortacılıkla yapabilirsin. Paralarını alıp ellerine bir parça kağıt tutuştur. Bu parayı çalıştırdıkça daha büyük paraların sana aktığını göreceksin. İki şey insanları sana gelmeye yöneltecek: Aç gözlülükleri ve korkuları. Kafanı kullanıp bu fırsatı değerlendirmelisin’’ oldukça iyi bir öğüttü doğrusu. Ama ne yazık ki babam öldüğünde cebinde beş kuruşu yoktu.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 143)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 143)
M.Ali BARAN 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Üstlendiğim bütün işlerde yerimde sayıyordum. Babam uzun süre önce hayatta başarısız olacağımı söylemişti. Zaten kendi hayatı da bir başarısızlık silsilesinden ibaretti.. Ne de olsa aynı kanı taşıyoruz.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 71)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 71)
Osman Kaplan 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Ölmek için doğmak. Hayatından bezmiş zavallı bir kemirgen gibi yaşamak kaderimdi sanki. Yaşadığın andan çılgınca zevk almak bana hiç nasip olmayacak mıydı? Neden kendi cenaze törenimi izliyormuş gibi hissediyordum?''

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 48)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 48)
Osman Kaplan 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Nereye gitsem karşıma çıkıyordu böyleleri. Dünyanın büyük kısmı kafayı yemişti. Geri kalanlarda öfke içinde yaşıyorlardı. Ha bir de ne kaçık ne de öfkeli olmayıp, sadece salak olanlar vardı. Hiç şansım yoktu yani. Hemde hiç. Sadece oturup sonumun gelmesini bekliyordum. Oldukça zor işti doğrusu. Aklımın kestiği en zor iş."

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 123)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 123)
Osman Kaplan 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Bardaklarımızı tokuşturup birer yudum içtik. Neden düzenli olarak maça giden sıradan bir insan olamadım ben? Neden güzel sahanda yumurta yapmaktan başka derdi olmayan bir adam olamadım? Neden insanların kolunda miskin miskin gezinen bir sinek olamadım? Veya neden kümesin önündeki toprağı eşeleyen bir horoz olamadım? Neden bütün bunlar?''

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 125)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 125)
Osman Kaplan 
24 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her şeyin anlamsız olduğunu farkettiğiniz zaman, bunun ayrımına varmış olmanız yaşamınızı anlamsız olmaktan kurtarır aslında. Ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Benimkisi iyimser bir kötümserlik..

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 129)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 129)
Osman Kaplan 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Sex bir tuzaktı, insanları içine çeken bir kapandan başka bir şey değildi. İnsanlardan çok, hayvanlara özgüydü. Ama bu pis iş için çok sık istek duymuştum şimdiye kadar..''

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 30)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 30)
2 /