Sabah Namazına Nasıl Kalkılır

7,9/10  (70 Oy) · 
414 okunma  · 
53 beğeni  · 
3.783 gösterim
Namaz, imandan sonra en büyük hakikat. Kişinin Rabbiyle buluşması, Ona en yakın olduğu anı. Kur'an'da 70 kez emredilen ibadet. Peygamber Efendimizin (a.s.m.) deyimiyle namaz, "dinin direği", "gözümüzün nuru", "müminin miracı". Namaz en vazgeçilmez ibadet. Tüm proramlarımızın anası, direği, varlık sebebi. Namaz, yaratılış gayesi. Kainatın neticesi, meyvesi. Bu yüzden Bedir Savaşında bile namazdan vazgeçilmedi. Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı ve Hz. Ali (r.a) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu. Ve sabah namazı... Çok mühim, çok muhteşem olduğu halde en çok ihmal edilen, en çok kazaya bırakılan namaz. "Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" kitabı, dünyamızda namaza hakettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser. Namazı, hasta ve yaralı iken, yolculukta ve misafirlikte, işte, okulda, askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor. Okuduğunuzda, namazın vazgeçilmezliğine bir kat daha inanacak, onu hayatınızın en mühim görevi kabul edecek, sabah namazına kalkıp vaktinde kılmanın sayısız formülünü keşfedecek ve namaz davasının gönüllü sevdalısı olacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2002
 • Sayfa Sayısı:
  132
 • ISBN:
  9789752696990
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
 08 Mar 11:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

" Sabah Namazına Nasıl Kalkılır " kitabı veya sorusu aslında namazını kılan bir insan için çok abes bir konu...Hani bir söz vardır ,namazda gözü olanın,kulağı ezanda olur diye..Fakat herşeye rağmen tembellik,vs.nedenlerle namazını ihmal edenlere bu minvaldeki kitapları tavsiye eder,kılacağınız namazlarınızı ve tüm ibadetlerinizi -Allah kabul etsin- iyi okumalar..

ali sahin 
24 Şub 18:23 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

kitap içeriğine şöyle bir baktım da Çok gereksiz bir kitap oldugunu düşünüyorum tamamen bilgi eğitim yerine propaganda amaçli bir zorlama ile böyle bir kitabın çıkması ilginç herkes zaten namazını kılıp orucunu tutabiliyor .... ülkemizde artık bilim insanı yetişmiyor.. Eloğlu bilimle uğraşıyor hücreyi her geçen gün parçalayıp daha ileri tıp teknikleriyle hastalara derman olurken biz nelerin peşindeyiz ibretle izliyorum .. ayrıca yorumlardan yazarın fetocu oldugunu anlıyoruz...

Gizem Kaçmaz 
30 May 10:20 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Kitabı okumadan önce değişik yöntemler verileceğini umuyordum ama hepimizin bildiği hatta uyguladığı metodlarla çözüme gidilmiş. Yine de okunmasını tavsiye ederim .

Nurhan Işkın 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gün içersin deki namazlar dışında en zor olan uykumuzu bölüp kalkacağımız sabah namazı için farklı teoriler sunan bir eser.Aralara serpiştirilen anekdotlar ile başarılı bir çalışma olmuş.İlgilenenlere tavsiye ederim.

Mehmet Güner Işık 
05 Nis 2016 · Kitabı okudu · 30 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sabah namazına nasıl kalkılabileceğinin metodlarını anlatan rehber bir kitap. Yazar çok özgün metodlar ile sabah namazına daimi olarak kalkılabileceğinden bahsetmektedir. Şiddetle okumanızı tavsiye ederim.

EMRE YAMAN 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sabah namazının sizin için daha farklı bir anlam kazanmasını sağlayan bir kitap. İnsanın iç dünyasıyla hesaplaşması şeklinde yazılmış bu sizin üzerinizde muhteşem bir etki bırakıyor. Okuduğunuzda belki namazlarınızın ne kadar eksik olduğunu görebileceksiniz. Dil sade ve anlaşılır. Korkmayın alın ve okuyun.

Memmedaga Memmedov 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 12 günde · 7/10 puan

Aslında kitabın büyük bir bölümünde "namazın önemi" üzerinde duruluyor, niçin namaz kılmalıyız, namaz kılmamıza engel olan bahaneler nelerdir, nasıl üstesinden geliriz ve anlatılanlar hadis-i şeriflerle, büyük zatların hayatlarından örneklerle destekleniyor. Tüm bunları okuyup idrak ettikten kitaba da adını veren bölümde verilen taktikleri uygulamak kalıyor. En etkili yöntem yatmadan önce 4-5 bardak su içmek bence.

Bu kitabı bir kaç ay önce okumuştum. Kitap genel olarak sabah namazına nasıl kalkılacağını değil namazın önemini anlatıyor. Ancak işin güzel yanı kitap yazarının namazın önemini ve çeşitli durumlarda nasıl namaz kılanabileceğini anlaması sonucu bende namaz isteği arttı. Bu açıdan tavsiye ederim.

Kadir 
02 Oca 14:58 · Kitabı okudu · 10 günde · Puan vermedi

Kitabı lisede okumuştum Sadece sabah namazına kalkma değil genel olarak namaza ehemmiyet verilmesi gerektiğini anlatıyordu. Ama yazarı FETÖcü bir hain çıktı. E ne yapalım, fena ve fani bir adamın güzel bir kitabı diyelim artık.

gökhan uğurlu 
15 Ara 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Çok güzel bir kitap hem normali hemde cep kitabı var büyük bir özenle okuyorum cemil hocama teşekkür ederim

Kitaptan 9 Alıntı

Ekrem Özkara 
 18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dua rahmetin,abdest namazın,namaz da Cennetin anahtarıdır.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 121)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 121)
Kemal EFE 
01 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bütün hayatını ibadetle geçiren bir zat vefat edince Cenab-ı Hak şöyle sormuş:
- Ey kulum, sana merhametimle mi muamele edeyim, yoksa ibadetlerinle mi?
Adam bütün hayatını ibadetle geçirdiği için şu cevabı vermiş:
-İbadetlerimle Ya Rabbi!

Melekler yaptığı ibadetleri bir bir hesaplamışlar. Bir de ne görsünler? Adamın ibadetleri bir gözünün şükrü için bile yeterli değil ve cehenneme gitmesi gerekiyor. Fakat pişman olup yalvarıyor ve Cenab-ı Hak affederek cennete götürmelerini emrediyor.

Allah bizi böyle ucubdan, yani kendi ibadetlerine güvenmekten korusun.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 19)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 19)
Ekrem Özkara 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kim sabah namazını kılarsa,Allah'ın garantisi altındadır.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 52)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 52)
Ekrem Özkara 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

( Müslüman ), Allah'a teslim olan,her meselede Ona başvuran,Onun rızasını gözeten demek değil mi ?

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 20)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 20)
Ekrem Özkara 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Sizi atlılar kovalayacak bile olsa sabah namazının iki rekat sünnetini terk etmeyin.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 53)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 53)
Ekrem Özkara 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Peygamberimiz'den :
İmanın en mükemmeli,nerede olursan ol,Allah'ın seninle beraber olduğunu bilmendir.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil TokpınarSabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar
Memmedaga Memmedov 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Büyük âlim ve evliyalardan Hasan Basri’nin şu sözü ne kadar anlamlıdır: “Siz sahabeleri görseydiniz deli sanırdınız. Onlar sizi görseydi kâfir derlerdi.”

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 31)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 31)
Memmedaga Memmedov 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Büyük velîlerden Beyazıd-ı Bestamî Hazretleri bir gün sabah namazına uyanamaz. Sabah olduğunda o kadar üzülür, o kadar ağlar, nefsini suçlayıp yüreği yanarak öylesine bir istiğfar eder ki, bu yüzden sabah namazının sevabından daha fazla ecir kazanır. Bunu gören şeytan ertesi gün o zatı erkenden sabah namazına uyarır.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 10)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 10)
Memmedaga Memmedov 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Kim sabah namazından bir rekâti güneş doğmadan kılabilirse, sabah namazına yetişmiş demektir. Kim ikindi namazından bir rekati güneş batmadan önce kılabilirse ikindi namazına yetişmiş demektir.”

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 68 - Kütüb-i Sitte)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 68 - Kütüb-i Sitte)