Sabah Namazına Nasıl Kalkılır

7,9/10  (89 Oy) · 
516 okunma  · 
70 beğeni  · 
4.673 gösterim
Namaz, imandan sonra en büyük hakikat. Kişinin Rabbiyle buluşması, Ona en yakın olduğu anı. Kur'an'da 70 kez emredilen ibadet. Peygamber Efendimizin (a.s.m.) deyimiyle namaz, "dinin direği", "gözümüzün nuru", "müminin miracı". Namaz en vazgeçilmez ibadet. Tüm proramlarımızın anası, direği, varlık sebebi. Namaz, yaratılış gayesi. Kainatın neticesi, meyvesi. Bu yüzden Bedir Savaşında bile namazdan vazgeçilmedi. Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı ve Hz. Ali (r.a) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu. Ve sabah namazı... Çok mühim, çok muhteşem olduğu halde en çok ihmal edilen, en çok kazaya bırakılan namaz. "Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" kitabı, dünyamızda namaza hakettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser. Namazı, hasta ve yaralı iken, yolculukta ve misafirlikte, işte, okulda, askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor. Okuduğunuzda, namazın vazgeçilmezliğine bir kat daha inanacak, onu hayatınızın en mühim görevi kabul edecek, sabah namazına kalkıp vaktinde kılmanın sayısız formülünü keşfedecek ve namaz davasının gönüllü sevdalısı olacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2002
 • Sayfa Sayısı:
  132
 • ISBN:
  9789752696990
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
 08 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

" Sabah Namazına Nasıl Kalkılır " kitabı veya sorusu aslında namazını kılan bir insan için çok abes bir konu...Hani bir söz vardır ,namazda gözü olanın,kulağı ezanda olur diye..Fakat herşeye rağmen tembellik,vs.nedenlerle namazını ihmal edenlere bu minvaldeki kitapları tavsiye eder,kılacağınız namazlarınızı ve tüm ibadetlerinizi -Allah kabul etsin- iyi okumalar..

ali sahin 
24 Şub 2017 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

kitap içeriğine şöyle bir baktım da Çok gereksiz bir kitap oldugunu düşünüyorum tamamen bilgi eğitim yerine propaganda amaçli bir zorlama ile böyle bir kitabın çıkması ilginç herkes zaten namazını kılıp orucunu tutabiliyor .... ülkemizde artık bilim insanı yetişmiyor.. Eloğlu bilimle uğraşıyor hücreyi her geçen gün parçalayıp daha ileri tıp teknikleriyle hastalara derman olurken biz nelerin peşindeyiz ibretle izliyorum .. ayrıca yorumlardan yazarın fetocu oldugunu anlıyoruz...

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır benzeri kitaplar

Gizem Kaçmaz 
30 May 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Kitabı okumadan önce değişik yöntemler verileceğini umuyordum ama hepimizin bildiği hatta uyguladığı metodlarla çözüme gidilmiş. Yine de okunmasını tavsiye ederim .

Ayşe Kahraman 
10 Nis 16:14 · Kitabı okudu · Beğendi

Namaza başlamış fakat tam olarak namaz sorumluluğunu benimseyememiş olduğum bir dönemimde okumuştum. O zaman tam da ihtiyacım olan bir kitapmış. Öyle ki artık ezanı seccadenin üzerinde beklemeye başlar olmuştum.
O kadar hoşuma gidiyordu ki namaza engel gördüğümüz bahanelerin bir bir çürütülmesi. Ve ölüm hariç namaza asla engel yoktu bunu tüm kalbimle tasdik ediyordum.
Yazar bir çok konuda kendi hayatından da örneklerle anlatılanları pratiğe geçirmenin kolaylıklarını gösteriyordu.
Veee sabah namazı! Namaz kılanların bile yüzde yetmişinin kalkamadığı ya da kalkmadığı sabah namazı için sayısız çözümler,,,,,
Bitirmeye kıyamadığım dönüp dönüp okuduğum kitaplardan.
Kesinlikle tavsiye ederim.

İhsan Çintan 
 23 Şub 19:26 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabi okumadan önce namazlarimi kilardim ancak kitabi okuduktan sonra namazlarima daha bir dort elle sarildim hatta sabah namazini kacirmamak icin sabaha kadar uyumuyorum desem yeridir namaz kilmak isteyip ama bir turlu baslayamiyorum diyenler bu kitabi hemen alip okumalilar ki namaz icin hic bir seyin bahane olamayacagini dinimiz namaz konusunda her turlu kolaylığı sagladigini anlatan bir kitap kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum okuyanlar icin keyifli verimli okumalar diyorum ...

ROMANTİK AŞK 
08 Nis 21:22 · Kitabı okudu · 9 günde · 10/10 puan

Bu kitabı iki kez okudum. Üst üste. Çok etkilendiğim bir kitap. Namaz kılmakta ve özellikle sabah namazına kalmakta zorlananlar yani benim gibi.... Kesinlikle okumalarını tavsiye diyorum.. Kitapta bahsedilen bazı örnekler beni çok etkiledi.

Nurhan Işkın 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gün içersin deki namazlar dışında en zor olan uykumuzu bölüp kalkacağımız sabah namazı için farklı teoriler sunan bir eser.Aralara serpiştirilen anekdotlar ile başarılı bir çalışma olmuş.İlgilenenlere tavsiye ederim.

Fatma Kahraman 
02 Nis 10:36 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bilinçli namaz kılmak için okunacak ilk adım kitaplarından.
Herkesin okuyup etrafındaki insanlara tavsiye ve hediye etmesi gereken kitaplardan.
Muhteşem

Beklediğimin çok altında kaldı maalesef. Açıkçası aralardaki ayet, hadis ve kıssaları seçerek okumaya çalıştım. Genel bilgilerin üstünde bir bilgi yoktu. Yazar okuyucuyu etkilemeye çalışmış ama fazlasıyla yapaydı.

furkan aşı 
12 May 09:15 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Namazlardan en güzeli ama en çok kaçırılanı için hazırlanmış özenli bir eser, hitabeti de cok hoş olan cemil tokpınar bir cok radyo programında bahsetmişti. önce namaz ve gerekliliği hakkında çarpıcı ve ikna edici bilgiler verir. zira en etkili yöntem kişinin kendi güdülenip bilinçli ve ihtiyaç hissederek sabah namazına motive olmasıyla uygulanabilir. bu kitap ile namaza başlayan çok sayıda okurundan bahseder her yerde.

2 /

Kitaptan 22 Alıntı

Bediüzzaman Hazretleri, bir Ramazan ayında, çok şiddetli bir hastalık döneminde, beş gün boyunca,
neredeyse yeyip içmeden yaşamış, ama namazını ve orucunu asla ihmal etmemişti.
Onlar namazı nasıl görüyorlardı ki, onun önünde hiçbir engel tanımadılar? Günümüz Müslümanmm eksiği ne ki, en
basit bir engelde namazdan kolayca vazgeçiyor?

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil TokpınarSabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar

namaz için ağlanır, namaz için akıl kaçırılır, ona can ve canan feda edilir.
Ama şimdi bu gerçek tam anlaşılmıyor.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil TokpınarSabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar

Acaba kudretli bir zat size 24 altın bağışlasa , sonra onun birini isteyip , ' Eğer bunu verirsen bir müddet sonra sana bir çuval altın vereceğim. Vermezsen hapse attıracağım ' dese, bu teklifi reddeder miyiz? Asla ! Peki namaza nasıl sırt çevirebiliriz ?

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil TokpınarSabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar

...canı korumak, canı bağışlayanın elinde. Namaz ise, canı verenin emri. Canlar cananının emrini
hiçe sayan candan hayır gelir mi?

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil TokpınarSabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar

Huzur-u daimi, “Ve Hüve meaküm eynema küntüm” ayetinin sırrına mazhar olmaktır. Yani “Siz nerede olursanız olun, Allah sizinle beraberdir.”

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 23 - Nesil)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 23 - Nesil)

Hasan Basri'nin şu sözü ne kadar anlamlıdır : ' Siz sahabeleri görseydiniz deli sanırdınız. Onlar sizi görseydi kafir derlerdi. '

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil TokpınarSabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar
Ekrem Özkara 
 18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dua rahmetin,abdest namazın,namaz da Cennetin anahtarıdır.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 121)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 121)
3 /