Sabah Namazına Nasıl Kalkılır

7,8/10  (79 Oy) · 
479 okunma  · 
62 beğeni  · 
4.416 gösterim
Namaz, imandan sonra en büyük hakikat. Kişinin Rabbiyle buluşması, Ona en yakın olduğu anı. Kur'an'da 70 kez emredilen ibadet. Peygamber Efendimizin (a.s.m.) deyimiyle namaz, "dinin direği", "gözümüzün nuru", "müminin miracı". Namaz en vazgeçilmez ibadet. Tüm proramlarımızın anası, direği, varlık sebebi. Namaz, yaratılış gayesi. Kainatın neticesi, meyvesi. Bu yüzden Bedir Savaşında bile namazdan vazgeçilmedi. Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı ve Hz. Ali (r.a) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu. Ve sabah namazı... Çok mühim, çok muhteşem olduğu halde en çok ihmal edilen, en çok kazaya bırakılan namaz. "Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" kitabı, dünyamızda namaza hakettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser. Namazı, hasta ve yaralı iken, yolculukta ve misafirlikte, işte, okulda, askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor. Okuduğunuzda, namazın vazgeçilmezliğine bir kat daha inanacak, onu hayatınızın en mühim görevi kabul edecek, sabah namazına kalkıp vaktinde kılmanın sayısız formülünü keşfedecek ve namaz davasının gönüllü sevdalısı olacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2002
 • Sayfa Sayısı:
  132
 • ISBN:
  9789752696990
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
 08 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

" Sabah Namazına Nasıl Kalkılır " kitabı veya sorusu aslında namazını kılan bir insan için çok abes bir konu...Hani bir söz vardır ,namazda gözü olanın,kulağı ezanda olur diye..Fakat herşeye rağmen tembellik,vs.nedenlerle namazını ihmal edenlere bu minvaldeki kitapları tavsiye eder,kılacağınız namazlarınızı ve tüm ibadetlerinizi -Allah kabul etsin- iyi okumalar..

ali sahin 
24 Şub 2017 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

kitap içeriğine şöyle bir baktım da Çok gereksiz bir kitap oldugunu düşünüyorum tamamen bilgi eğitim yerine propaganda amaçli bir zorlama ile böyle bir kitabın çıkması ilginç herkes zaten namazını kılıp orucunu tutabiliyor .... ülkemizde artık bilim insanı yetişmiyor.. Eloğlu bilimle uğraşıyor hücreyi her geçen gün parçalayıp daha ileri tıp teknikleriyle hastalara derman olurken biz nelerin peşindeyiz ibretle izliyorum .. ayrıca yorumlardan yazarın fetocu oldugunu anlıyoruz...

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır benzeri kitaplar

Gizem Kaçmaz 
30 May 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Kitabı okumadan önce değişik yöntemler verileceğini umuyordum ama hepimizin bildiği hatta uyguladığı metodlarla çözüme gidilmiş. Yine de okunmasını tavsiye ederim .

İhsan Çintan 
 10 saat önce · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabi okumadan önce namazlarimi kilardim ancak kitabi okuduktan sonra namazlarima daha bir dort elle sarildim hatta sabah namazini kacirmamak icin sabaha kadar uyumuyorum desem yeridir namaz kilmak isteyip ama bir turlu baslayamiyorum diyenler bu kitabi hemen alip okumalilar ki namaz icin hic bir seyin bahane olamayacagini dinimiz namaz konusunda her turlu kolaylığı sagladigini anlatan bir kitap kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum okuyanlar icin keyifli verimli okumalar diyorum ...

Nurhan Işkın 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gün içersin deki namazlar dışında en zor olan uykumuzu bölüp kalkacağımız sabah namazı için farklı teoriler sunan bir eser.Aralara serpiştirilen anekdotlar ile başarılı bir çalışma olmuş.İlgilenenlere tavsiye ederim.

Beklediğimin çok altında kaldı maalesef. Açıkçası aralardaki ayet, hadis ve kıssaları seçerek okumaya çalıştım. Genel bilgilerin üstünde bir bilgi yoktu. Yazar okuyucuyu etkilemeye çalışmış ama fazlasıyla yapaydı.

EMRE YAMAN 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sabah namazının sizin için daha farklı bir anlam kazanmasını sağlayan bir kitap. İnsanın iç dünyasıyla hesaplaşması şeklinde yazılmış bu sizin üzerinizde muhteşem bir etki bırakıyor. Okuduğunuzda belki namazlarınızın ne kadar eksik olduğunu görebileceksiniz. Dil sade ve anlaşılır. Korkmayın alın ve okuyun.

Memmedaga Memmedov 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 12 günde · 7/10 puan

Aslında kitabın büyük bir bölümünde "namazın önemi" üzerinde duruluyor, niçin namaz kılmalıyız, namaz kılmamıza engel olan bahaneler nelerdir, nasıl üstesinden geliriz ve anlatılanlar hadis-i şeriflerle, büyük zatların hayatlarından örneklerle destekleniyor. Tüm bunları okuyup idrak ettikten kitaba da adını veren bölümde verilen taktikleri uygulamak kalıyor. En etkili yöntem yatmadan önce 4-5 bardak su içmek bence.

Bu kitabı bir kaç ay önce okumuştum. Kitap genel olarak sabah namazına nasıl kalkılacağını değil namazın önemini anlatıyor. Ancak işin güzel yanı kitap yazarının namazın önemini ve çeşitli durumlarda nasıl namaz kılanabileceğini anlaması sonucu bende namaz isteği arttı. Bu açıdan tavsiye ederim.

acip 
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Puan vermedi

Kitabı lisede okumuştum Sadece sabah namazına kalkma değil genel olarak namaza ehemmiyet verilmesi gerektiğini anlatıyordu. Ama yazarı FETÖcü bir hain çıktı. E ne yapalım, fena ve fani bir adamın güzel bir kitabı diyelim artık.

2 /

Kitaptan 18 Alıntı

Acaba kudretli bir zat size 24 altın bağışlasa , sonra onun birini isteyip , ' Eğer bunu verirsen bir müddet sonra sana bir çuval altın vereceğim. Vermezsen hapse attıracağım ' dese, bu teklifi reddeder miyiz? Asla ! Peki namaza nasıl sırt çevirebiliriz ?

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil TokpınarSabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar

Hasan Basri'nin şu sözü ne kadar anlamlıdır : ' Siz sahabeleri görseydiniz deli sanırdınız. Onlar sizi görseydi kafir derlerdi. '

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil TokpınarSabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar

Huzur-u daimi, “Ve Hüve meaküm eynema küntüm” ayetinin sırrına mazhar olmaktır. Yani “Siz nerede olursanız olun, Allah sizinle beraberdir.”

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 23 - Nesil)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 23 - Nesil)
Ekrem Özkara 
 18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dua rahmetin,abdest namazın,namaz da Cennetin anahtarıdır.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 121)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 121)
Kemal EFE 
01 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bütün hayatını ibadetle geçiren bir zat vefat edince Cenab-ı Hak şöyle sormuş:
- Ey kulum, sana merhametimle mi muamele edeyim, yoksa ibadetlerinle mi?
Adam bütün hayatını ibadetle geçirdiği için şu cevabı vermiş:
-İbadetlerimle Ya Rabbi!

Melekler yaptığı ibadetleri bir bir hesaplamışlar. Bir de ne görsünler? Adamın ibadetleri bir gözünün şükrü için bile yeterli değil ve cehenneme gitmesi gerekiyor. Fakat pişman olup yalvarıyor ve Cenab-ı Hak affederek cennete götürmelerini emrediyor.

Allah bizi böyle ucubdan, yani kendi ibadetlerine güvenmekten korusun.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 19)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 19)
Ekrem Özkara 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kim sabah namazını kılarsa,Allah'ın garantisi altındadır.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 52)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 52)
Ekrem Özkara 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

( Müslüman ), Allah'a teslim olan,her meselede Ona başvuran,Onun rızasını gözeten demek değil mi ?

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 20)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 20)
2 /