Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim

8,4/10  (56 Oy) · 
144 okunma  · 
51 beğeni  · 
1.542 gösterim
Hayatının aşkının ölümünden sorumlu tuttuğu kabileden intikam almak için Amazon Ormanları'nın en derin ve en karanlık yerine giden filozofun karşı karşıya kaldığı tam da böyle bir dünyadır. Filozof, karısının ölümüne sebep olanların mutluluğunu elinden almak için onları kıskançlık, rekabet, haset ve hırs gibi hiç bilmedikleri kavramlarla tanıştırır. Modern dünyanın tüm olumsuz duygularını taşıyan bu adama engel olmak ve halkını korumak kabilenin şamanına düşer. Huzurlarınızda şamanın, filozofun ruhuna ulaşıp acısına deva olma ve kabilesini koruma çabasının okuru derinlemesine düşündürecek hikâyesi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053432005
 • Orijinal Adı:
  Le Philosophe Qui N'était Pas Sage
 • Çeviri:
  Işık Ergüden
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
06 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Elimde olsa ve bu kitabın her kelimesini ezberlesem, öğrensem, benliğime işleyebilsem keşke. Defalarca okunacak ve her defasında öğrenilecek değerli öğretilerin bulunabileceği bir kitap. Bu yazarın her kitabını hayranlıkla okuyorum.

Hilmi sevinç 
05 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · 10/10 puan

Bu kitabı okuduktan sonra artık tv'de ve belli seçkin bazi sosyal medyada ki sitelerin he sunduğu reklamla , görseller ve filimde dizilerde sunulan gösterilen her şey insanın Sevinç'ini huzurunu mutluluğunu kayıp, yok etmekten başka hiçbir şeye yaramadığını daha iyi anlamaya başladım .
Çevrede ki insanların çoğu halinde memnun değil , eskiden hayat şartları deyip geçiştiriyordum ama bu kitabı okuduktan sonra artık bunu sebebi hayat şartlarıyla hiç bir ilgisi Yok olduğunu anladım ,
Bizden güzel insanları
Bizden yetenekli insanları
Biden zengin insanlar
Bizden daha çok gezen daha çok çalışan daha çok kazanan insanları gördükçe mutluluğumuz azalıyor huzurumuz kaçıyor neden ben de onlar gibi olamıyorum hissine kapılıyoruz .
Halbiki insanların hepsi aynı tarzda , aynı seviyede olduğunda hiç bir farklılık kalmaz , yada anlamı kalmaz hayatın
İnsan elindekinle yitinmeyi öğrenmeli
Mutluluk başkaları gibi olmak değil
Mutluluk kendin olmak , kendini tanımak ne istediğini bilmek
Bir yağmurun yağması senin için iyi bir şeye ifade ediyorsa
Başkalarını bu konu hakkında be düşündüklerini aldırmadan , anın tadını çıkarmalısın .

Merve 
27 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir arkadaşıma şiddetle tavsiye ettiğim ve okuması için verdiğim sonra geri alamadığım bu yüzden çok üzüldüğüm bir kitap. İnsanların neden eşit olması gerektiği, reklamlar, markalar... İnsanı insandan uzaklaştıran, yalnızlaştıran ve bencilleştiren konulara değinmiş yazar. Yıllar oldu okuyalı hala aklımda, hala düşünür ve sorgularım. İnsana çok şey katan bir kişisel gelişim kitabı. Kesinlikle tavsiye ederim.

Yunus kırdak 
19 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Arkadaşlar bu kitabı okuduğumda en az beni 1984 kadar etkiledi. Bakış açısını muazzam derecede değiştiren artık olaylara düz şekilde bakamicaginiz bir kitap daha... ama kötü yanı bir daha; daha fazla bu düzenden nefret etmenizi sağlıyor. Bir o kadar da insana insan olarak bakabiliyorsun

Dilan Gül DOĞAN 
30 May 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yerlilerden intikam alma amacıyla Amazon Ormanları'na giden bir filozofun hikayesi olup aynı zamanda bizi bize anlatan kitap... Her sayfasında her cümlesinde kendimi,yaşam biçimimizi sorguladım.Yaşam tarzımız meğerse bir intikam yöntemi olarak kullanılacak kadar tehlikeliymiş. Bizi esir alan düşüncelerimiz, güzellikleri keşfetmekten ve anın tadını çıkarmaktan alıkoyan her şey tek tek önümüze serilmiş.

Samet KURT 
15 Şub 19:17 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

10 numara kitap. Farklı bi anlatım. Felsefik sorular. Anlam arayışı içinde olan bi adam. Müthiş kurgu. Kah güldüğüm kah şaşırdığım, Sonunda ağlamaklı olduğum okunması gereken bir eser. Şiddetle tavsiye olunur..

Umut Çalışan 
06 May 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · 6/10 puan

New York Üniversitesinde felsefe profesörü olan Sandro, Amazon'da ki bir kabile ile röportaja giden karısı yerliler tarafından öldürüldükten sonra bir türlü toparlanamamıştır. Sandro ruhunun kavuşması için tek yolun, o kabileden intikam almak olduğuna karar verince, karısının cesedinin ormandan çıkaran bazen rehber, bazen de paralı askerlik yapan bir ekip ile anlaşır. Ancak Sandro, kabileyi öldürerek değil, onların yaşama sevinçlerini ellerinden alarak yok etmek istemektedir. Sandro maddi değil, manevi bir katliam planlamaktadır. Bu yüzden kiraladığı adamlar aracılığı ile kabile üyelerine modern insanın kaygılarını aşılamaya başlarlar. Türlü entrikalar yüzünden, doğa ile mükemmel bir uyum ve huzur içinde yaşayan kabile, kibir, açgözlülük, bencillik, gurur, yalnızlık, mutsuzluk, ihanet, dedikodu gibi pek çok modern dünya insanı hastalığının pençesine düşmeye başlar. http://www.umutcalisan.com/...oldugu-bir-yere.html

TUNAHAN ÇALIK 
15 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

merhaba 1000 kitap kullanıcıları. Bu kitap' ıın konusu : bir üniversitede profösör olan sandro' nun eşi bir araştırma için amazon' gitmiş lakin öldürülmüştür ve cinayet amazon yerlileri tarafından yapılmış gibi dikta edilmiştir.bunu üzerine sandro bir süre izin alıp intikam için yola çıkmıştır.onu amazona götürmesi için kendine eşine rehberlik eden ekibi kiralamıştır. amazona vardıktan sonra yerlileri öldürmeyecek ama onların bütün değerlerini yıkıp oldukça paradoks bir şekilde oyunlar tezgahlayıp bir nevi köleleştirip süre gelen hayatlarını mahvedecekti.ama karısını öldürenler amazon yerlileri değildiki.
yorumum ise : akıcı öğretici güzel bir roman tavsiye ederim

Nur Zorlu 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın okudğum ilk kitabı.İlk başlarda pek bişey anlaşılmasa da 'modern' insanlıkta olan şeyleri ve bize doğal gelen özellikleri hiçbir şeyden habersiz olan kabilenin üzerinde silah yerine kullanmak ve doğurduğu sonuçlar...Toplum psikolojisi....Etkili bir kitap ve sonu daha farklı bitse daha hoş olabilirdi yine de herkesin okumasını tavsiye ederim

Sedef Kartal 
09 Ara 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

karısının ölümüne sebep olan yerlilerden intikam almak için hayatın sunduklarıyla mutlu olan hiç bir art niyet düşünmeyen hayatla barışık yerli kabilesine kıskançlığı hırsı öğretip mutsuz olmaları için psikolojik ve sosyolojik açıdan resmen deneylere nasıl tabi tutulduğunu fakat sonunda bildiği sandığı şeyin koca bir yalan olduğunu anlayıp pişmanlığını hissedeceğiniz harika bir kitap yazarın okuduğum 2. kitabı ben 2 kitabınıda eşsiz buldum yazarın kalemine hayran kaldım

2 /

Kitaptan 30 Alıntı

Hilmi sevinç 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Nöropsikiyatrlar yataktan kalkınca yapılan ilk işin beyin tarafından en önemli iş olarak yorumladığını söyler .

Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 63 - Pegasus yayınevi)Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 63 - Pegasus yayınevi)
Hilmi sevinç 
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Yeniden yaşayabilmek için geçmişi didiklemeye son vermelisin .
Ancak geleceği bakarak günün birinde yeniden mutlu olabilirsin .

Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 11 - Pegasus yayınevi)Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 11 - Pegasus yayınevi)
3 /