Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim

8,3/10  (43 Oy) · 
98 okunma  · 
32 beğeni  · 
1.185 gösterim
Hayatının aşkının ölümünden sorumlu tuttuğu kabileden intikam almak için Amazon Ormanları'nın en derin ve en karanlık yerine giden filozofun karşı karşıya kaldığı tam da böyle bir dünyadır. Filozof, karısının ölümüne sebep olanların mutluluğunu elinden almak için onları kıskançlık, rekabet, haset ve hırs gibi hiç bilmedikleri kavramlarla tanıştırır. Modern dünyanın tüm olumsuz duygularını taşıyan bu adama engel olmak ve halkını korumak kabilenin şamanına düşer. Huzurlarınızda şamanın, filozofun ruhuna ulaşıp acısına deva olma ve kabilesini koruma çabasının okuru derinlemesine düşündürecek hikâyesi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053432005
 • Orijinal Adı:
  Le Philosophe Qui N'était Pas Sage
 • Çeviri:
  Işık Ergüden
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
06 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Elimde olsa ve bu kitabın her kelimesini ezberlesem, öğrensem, benliğime işleyebilsem keşke. Defalarca okunacak ve her defasında öğrenilecek değerli öğretilerin bulunabileceği bir kitap. Bu yazarın her kitabını hayranlıkla okuyorum.

Umut Çalışan 
06 May 20:33 · Kitabı okudu · 13 günde · 6/10 puan

New York Üniversitesinde felsefe profesörü olan Sandro, Amazon'da ki bir kabile ile röportaja giden karısı yerliler tarafından öldürüldükten sonra bir türlü toparlanamamıştır. Sandro ruhunun kavuşması için tek yolun, o kabileden intikam almak olduğuna karar verince, karısının cesedinin ormandan çıkaran bazen rehber, bazen de paralı askerlik yapan bir ekip ile anlaşır. Ancak Sandro, kabileyi öldürerek değil, onların yaşama sevinçlerini ellerinden alarak yok etmek istemektedir. Sandro maddi değil, manevi bir katliam planlamaktadır. Bu yüzden kiraladığı adamlar aracılığı ile kabile üyelerine modern insanın kaygılarını aşılamaya başlarlar. Türlü entrikalar yüzünden, doğa ile mükemmel bir uyum ve huzur içinde yaşayan kabile, kibir, açgözlülük, bencillik, gurur, yalnızlık, mutsuzluk, ihanet, dedikodu gibi pek çok modern dünya insanı hastalığının pençesine düşmeye başlar. http://www.umutcalisan.com/...oldugu-bir-yere.html

TUNAHAN ÇALIK 
15 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

merhaba 1000 kitap kullanıcıları. Bu kitap' ıın konusu : bir üniversitede profösör olan sandro' nun eşi bir araştırma için amazon' gitmiş lakin öldürülmüştür ve cinayet amazon yerlileri tarafından yapılmış gibi dikta edilmiştir.bunu üzerine sandro bir süre izin alıp intikam için yola çıkmıştır.onu amazona götürmesi için kendine eşine rehberlik eden ekibi kiralamıştır. amazona vardıktan sonra yerlileri öldürmeyecek ama onların bütün değerlerini yıkıp oldukça paradoks bir şekilde oyunlar tezgahlayıp bir nevi köleleştirip süre gelen hayatlarını mahvedecekti.ama karısını öldürenler amazon yerlileri değildiki.
yorumum ise : akıcı öğretici güzel bir roman tavsiye ederim

Nur Zorlu 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın okudğum ilk kitabı.İlk başlarda pek bişey anlaşılmasa da 'modern' insanlıkta olan şeyleri ve bize doğal gelen özellikleri hiçbir şeyden habersiz olan kabilenin üzerinde silah yerine kullanmak ve doğurduğu sonuçlar...Toplum psikolojisi....Etkili bir kitap ve sonu daha farklı bitse daha hoş olabilirdi yine de herkesin okumasını tavsiye ederim

Sedef Kartal 
09 Ara 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

karısının ölümüne sebep olan yerlilerden intikam almak için hayatın sunduklarıyla mutlu olan hiç bir art niyet düşünmeyen hayatla barışık yerli kabilesine kıskançlığı hırsı öğretip mutsuz olmaları için psikolojik ve sosyolojik açıdan resmen deneylere nasıl tabi tutulduğunu fakat sonunda bildiği sandığı şeyin koca bir yalan olduğunu anlayıp pişmanlığını hissedeceğiniz harika bir kitap yazarın okuduğum 2. kitabı ben 2 kitabınıda eşsiz buldum yazarın kalemine hayran kaldım

Yazar son kısmını daha iyi bağlamış olsaydı, rahatlıkla 10 puan verebilirdim. Ders verecek nitelikte güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Bence okumalısınız.

Kitaptan 8 Alıntı

Çağla Akpınar 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Hiçbir şeyin olmadığında bile, küçük tatu, olağanüstü bir hazinenin sahibisin sen, hem de görülmemiş değerde bir hazinenin. Hayatın sahibisin! Ve hayat, küçüğüm, seveni sever, onu sevmeyi unutanı da unutur."

Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 273)Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 273)
didem ünal 
12 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bizim de görecek gözümüz,işitecek kulağımız, dokunacak parmağımız ve hissedecek bir kalbimiz varken başka insanlardan gelen havadisleri neden dinleyelim ?

Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 79)Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 79)
Çağla Akpınar 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"..her anı yoğun olarak yaşıyorlar. Bir şey beklemeden. Beş dakika içinde, bir saat sonra ya da gelecek hafta ne yapacaklarını düşünmüyorlar. Bir çiçeğe baktıklarında sadece çiçeğe bakıyorlar. Birini dinlediklerinde birini dinliyorlar. Ananas yerken ananas yiyorlar...
..
Her lokmanın tadını sessizce çıkarıyorlar, hislerinin tamamen bilincindeler. Her anı derinlemesine yaşıyorlar. Bir başkasının yanında hayran olunmayı ya da saygı görmeyi falan beklemiyorlar. Daima samimiler. Başkalarını yargılamıyorlar, dolayısıyla kendileri de yargılanmaktan çekinmiyorlar. Onlar...özgür."

Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 62)Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 62)
TUNAHAN ÇALIK 
13 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

' Neyin beni mutlu edebileceğini artık bilmiyorum. Ama mutsuzluğun ansiklopedisini yazabilirim.'

Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 11 - PEGASUS)Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 11 - PEGASUS)
TUNAHAN ÇALIK 
14 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

' Uunutmaki sinirlenip öfkelenen insanda ne güç,ne enerji, ne de cesaret olur. İnsan ne kadar soğukkanlı olursa, o kadar güçlüdür.

Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 237 - PEGASUS)Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 237 - PEGASUS)
TUNAHAN ÇALIK 
14 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

' Annem beni görebilseydi ! Ne iş yapıyorsun , canım ? Amazon yerlilerinin koku alma iletişimiyle ilgileniyorum anne. Masa başında ömür tüketenlere bakarsan , benim hayatım güzel , değil mi ? :))

Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 151 - pegasus)Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim, Laurent Gounelle (Sayfa 151 - pegasus)