Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

8,3/10  (252 Oy) · 
805 okunma  · 
196 beğeni  · 
3.635 gösterim
Mutluluğun kapını çalmasını bekleme, sen ona git
Hayatını değiştirecek roman bu işte!

Bir düşünün. İntihar etmek üzeresiniz. Bir adam hayatınızı kurtarıyor, ama karşılığında sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra o ne söylerse sorgusuz sualsiz yapacaksınız. Kendi iyiliğiniz için... Çaresiz, kabul ediyorsunuz ve hayatınızın iplerini tıpkı bir kukla gibi başkasının ellerine bırakıyorsunuz. Ve hayatınız eskisinden çok daha güzel oluyor. Yine de şüpheleriniz var: Bu adam aslında kim? Çevresindeki gizemli kişilerin sırrı ne? Sizden aslında ne istiyor?

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, kendi kendimize koyduğumuz engelleri, korkularımızı ve önyargılarımızı nasıl aşacağımızın, kaderimiz sandığımız mutsuz bir yaşamı, bizi mutluluğa götüren bir yolculuğa nasıl dönüştüreceğimizin hikâyesi.

"Laurent Gounelle bir mutluluk fabrikatörü... Eğer mutluluğun bir reçetesi varsa, Gounelle o reçeteyi biliyor olmalı."
-Le Figaro-

"Yeni Coelho."
-L'Express-

"İnsanın kendini arayışı ve başkasını anlaması hakkındaki bu benzersiz roman, kendine güven ve özgürlük üzerine işe yarar tavsiyeler veriyor."
-France Soir-

"Sürükleyici ve kolay okunan bir kitap. Hem iyi bir kişisel gelişim kitabı hem de güzel bir roman. Bayıldım!"
-Critiques Libres-

"Sonuna kadar gizemini koruyan, mizahi ve şiirsel bir roman." -L'est-éclair-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786055289317
 • Orijinal Adı:
  Dieu Voyage Toujours Incognito
 • Çeviri:
  Işık Ergüden
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esra ÇELEBİ 
17 Eyl 01:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı yeni bitirmiş olmanın verdiği duygularla yazmak istiyorum. Bu kitabı bana bir arkadaşım tavsiye etmiş ve "mutlaka okumanı istiyorum!" demişti. Ona çok minnettarım şuan. .Bu incelemeyle ben de başkalarının hayatına katkıda bulunabilirsem borcumu ödemiş olurum diye ümit ediyorum.
Öncelikle klasik bir romandan çok farklı olduğunu söylemem gerekir. Sadece bir hikayenin içinde kendinizi bulmuyor aynı zamanda beyin fırtınası yaşıyorsunuz. Günlük yaşantınızdaki kişilerle olan iletişiminizi sorgulatıyor size. Nerde yanlış yaptım dediğiniz yerleri bir bir gösteriyor roman kahramanıyla. Aslına bakarsanız sanki roman kahramanının yerinde siz varmış gibisiniz.
Çok fazla kitap hakkında bilgi vermek de istemiyorum. Yazarın deyişiyle "sen itersen o direnir." Yani ne kadar çok şeyden bahsedip güzelliğini anlatmaya çalışırsam o denli kitap itici gelecektir. Ve hiçbir okuyucu arkadaşımın bu kitaptan mahrum kalmasını istemem.
Keyifli okumalar :)

Burak ÇELİK 
30 May 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

"Hayatta nasıl mutlu olunur? Bu soruyu sadece kendim için değil çevremdeki hatta tanımadığım insanlar içinde düşünüyorum. Acaba hayat amacım mutluluktan mı geçiyor? , yoksa o hep içimde var mıydı? ve daha soracağım bir çok soru var. Bir arkadaşıma bu soruları sordum ve bana bu kitabı tavsiye etti. Kitabın açıklamasını okuduğumda kesinlikle okumalıyım dedim. Eğer sizde böyle bir arayış içine girdiyseniz kitabı okuduktan sonra sizinle paylaşabilirim :)

Derya Berber Tali 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Alan Gremmor yaşadıkları sonucunda intihara karar verir ve Eyfel Kulesinde ,kendi için hazırladığı sonu gerçeklestirmek üzereyken,Dubreuil ile karşılaşır .Dubreuil ile aralarında ki bir anlaşmayla Alan'ı intihardan vazgecirir ve Alanın kişisel gelişimi için ona yardimci olur.Kitaba ilk başladığım da çok hızlı ilerledi ancak 200.sayfadan sonra çok detay geldi sıkıldım ,bitirmek de zorlandım.Kisisel gelişimi hikayelestirerek anlatması bana Robin Sharma kitaplarını çağrıştırdı ve o kitaplardan sonra itiraf etmeliyim ki sıkıcı geldi ...keşke 200 300 sayfa olsaydı çok daha etkileyici olurdu ...Ama okunur mu bence kendinizle çeliştiginiz ,mutsuz oldugunuz dönemler de kafanızı dağıtmak için ,motivasyon için gayet güzel okunur.

Ceyda 
07 Eyl 04:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Eğer mutsuzsanız, tutunacak bir dala ihtiyaç duyuyorsanız atın kişisel gelişim kitaplarını. Bu kitabı başucu kitabınız yapın. Yardım yanınızda, yalnız değilsiniz.

Nurhan Işkın 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitap, her insanın etrafın da olup ta görmezden geldiğimiz bizi düşünen yolumuzu bulmamızı sağlayan kişileri daha net görmemizi sağlıyor.Korkularımızla yüzleşmeyi,özgürlüğümüzü kısıtlayanlara nasıl tepki verdiğimizi,kısaca kendinizi bulmanız için yazılmış bir roman.Kişisel gelişim tarzın da herkesin kendinden bir şeyler bulacağı okunası güzel bir eser..

mehmet sakızcıoğlu 
15 Nis 21:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hep kişisel gelişim kitaplarının gerçeklerden kopuk olmasından şikayet ederdim. bu kitap başka bambaşka bir kişisel gelişim kitabı olmuş. düşüncelerin gerçek hayattan kopuk olmayışı ve üstünde durulan temel gerçeklerin hayati önem taşıması ve en güzel yanı olayın sonunda inanılmaz derecede şaşırtıcı olması beni çok mutlu etmişti.. herkesin mutlaka okuması gereken bir eser.

Tayfun CANSIZ 
26 Haz 11:50 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 6/10 puan

Doktor tavsiyeli okuduğum ilk kitap. İntihar girişiminde bulunmak üzereyken hiç tanımadığı birisi tarafından vazgeçirilen hayatı sorgulayan,kendisini değiştirmeye çalışan birisinden bahsetmekte. Özellikle hayatını benim gibi başkaları için yaşayanlara tavsiye ediyorum. Umarım kendimiz için yaşamayı hayattan keyif almayı severiz.

Neslihan 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Etrafa daha dikkatli bakmayı sağlayan kişisel gelişim kitabı. Etrafta gerçekleşen olaylara sıradan bir olay gibi bakmayı değil de neden böyle yapmış sorusunu bize sorduran kısaca sorgulatan bir kitap. Okurken biraz sıkıldım ama sonrasında olaylar ilerledikten sonra heyecanlı olmaya başladı.

Hüseyin Koçak 
29 Tem 02:17 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitap kişisel gelişim tarzı bir kitap. Ama çok akıcı bir dili var. Ve bir kitabın hayatınızı değiştirebileceğine inanmıyor musunuz? O zaman değişmeye hazır olun

Muharrem Armağan 
03 Ağu 23:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Her ne kadar kişisel gelişim üzerine yazılmış gibi görenen bir kitap olsa da diğer kişisel gelişim kitaplarının aksine sen istesen herşeyi yaparsın havasında değilde daha çok insana bir şeyler katabilecek samimi bir kitaptı benim için. Kitabı diğer kişisel gelişim kitaplarından ayıran en büyük özelliklerden birisi de romanlaştırılmış olması. Böylece kişisel gelişim olarak okumanıza gerek bile yok ama eminim ki kitap bittiğinde kendinizde küçük değişimler görmeniz mümkün. Okuması keyifli ve öğretici bir kitap okumanızı tavsiye ederim. Son olarak kitabı e-kitap (epub) olarak okudum ve bir çok yazım yanlışı mevcuttu, e-kitap olarak okumayı düşünürseniz tavsiye etmem, muhtemelen okuyacağınız e-kitapta da yazım yanlışları olacaktır. ( E-kitapları kötülemiyorum tam tersine genellikle benim için en ideal e-kitap olduğu için daha çok e-kitabı tercih ediyorum sadece bu kitapta çok fazla yazım yanlışı vardı bu yüzden uyarmak istedim.)

5 /

Kitaptan 72 Alıntı

"Ömrün boyunca genç kalmak istiyorsan, gelişim göstermeye, öğrenmeye, keşfetmeye devam et ve kendini ruhunu körelten alışkanlıkların içine ya da zaten yapmayı bildiğin şeylerin uyuşturan rahatlığına kapatma!"

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 131)Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 131)
Esra ÇELEBİ 
15 Eyl 22:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yine değişime direniyorsun! Çocuklar ile yetişkinler arasındaki temel farklardan biridir bu; çocuk, gelişme arzusu duyar. Yetişkin, değişmemek için elinden geleni yapar.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent GounelleTanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle
Esra ÇELEBİ 
15 Eyl 22:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sanırım yaşam sürekli değişimden, hareketten ibaret. Statükoya dört elle sarılmanın hiç anlamı yok. Yalnızca ölüler kımıltısızdır...Bize uygun düşen yönde gelişebilmek için yalnızca kabul etmekte değil, değişime başlamakta da yarar var.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 126)Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 126)
Duygu Kr 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Üzerimize çullanan şey kader değildir, mesajını yenilemeye çalışan hayattır.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent GounelleTanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle
Kübra 
22 Ağu 19:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnsan böyle yaratılmış. Her şeye alışıyor; ya da hemen hemen her şeye.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 57)Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 57)
M.Y. 
18 Mar 08:29 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sınavla karşılaştığımızda genellikle öfke ya da umutsuzlukla tepki gösteririz; bize haksızlık gibi gelen şeyi haklı olarak reddederiz. Ama öfke sağırlaştırır, umutsuzluk kör eder. Bize sunulan büyüme fırsatını kaçırırız. Bu durumda sert darbeler ve yenilgiler birbirini izler. Üzerimize çullanan şey kader değildir, mesajını yenilemeye çalışan hayattır.

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent GounelleTanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle
özlem dnzhn 
05 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Kadınlara bağışlanmış bir şey var.Tanrıların bir lütfu.Bu onları öyle ayrıcalıklı varlıklar yapıyor ki, bu tür gereksiz şeyler için mücadele etme ihtiyacı hissetmiyorlar..."
"Demek istediğiniz..."
"İnsan bir can, bir yaşam yaratabildiğinde, onu kendi içinde taşıyıp sonra da bütün evrene sunabildiğinde, bir hisse senedinin borsada kazanacağı değer için heyecanlanabileceğine gerçekten inanıyor musun?"

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 293)Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, Laurent Gounelle (Sayfa 293)