Tufandan Önce

8,5/10  (20 Oy) · 
107 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.070 gösterim
Belediye Başkanı Şemsettin Bilen, o sabah banyo yapmış, kurulanmış, üstte fanila, altta çizgili pazen pijima, gözlüklerini takıp sedire çıkmıştı.
Tırnaklarını kesiyor, ayak tırnaklarını.
Bir gazete yaymış, belini kamburlaştırıp ayaklarına eğilmişti.
(Kitabın İçinden)
 
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789757737513
 • Yayınevi:
  Dergah Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Y. 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın kapak kısmı olmasa ve doğrudan hikayeyi okumaya başlasak bile emin olun daha onuncu sayfada "bu eser Mustafa Kutlu'nun!" derdik... Çünkü beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama Kutlu, modern Türk hikayeciliğine kendince bir tarz getirmiştir ve bu kitapta da o tarzın izlerini fazlasıyla görebilirsiniz. Ben bu uzun hikayeyi okuduğumda küçük bir kasabada öğretmenlik yapıyordum ve yerel seçimlerden biraz önce idi. İşte o zaman bu hikayede Kutlu'nun bizim kasabayı anlattığına yemin edebilirdim. Zaten artık ne zaman bir berber koltuğuna otursam aklıma hep kasabanın dedikoducu berberi gelir..

Güzin Yener 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mustafa Kutlu'nun okuduğum ilk kitabı. Tarzini cok sevdim. Hic sıkılmadan okuyorsunuz. Konuları size hic yabanci gelmeyen hikayeleri okuyorsunuz. Yazar kitabin sonunda tahminlerinizin hepsini bosa cikariyor. Hicbir tahmininiz tutmuyor. Kitabin bittigine sasirabilirsiniz.

Mehmet Güner 
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 5/10 puan

Mustafa Kutlu'nun okuduğum birkaç kitabına göre gayet vasat. Kitap bitti sonra eee dedim. Mustafa Kutlu'nun tüm kitaplarını okumalıyım diye motivasyonunuz varsa okuyun. Yoksa boşuna vakit kaybetmeyin.

Secti Mehmet T 
19 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Tufandan önce Mustafa Kutlu, fakir edebiyatı desek güzel olur, Kutlu eserlerinde ki kahramanlar taşra da kendi cabaları ile bir yerlere gelen insanlardır hep, Tufandan önce de bir tesis yapımı için çabalayan insanları anlatıyor. Toplumuz da olduğu gibi zenginin partisi olmaz hükümet kimse zenginin partisi odur anlayışı ve çıkar meseleleri çok iyi bir şekilde anlatılmıştır. Tesis yapılacak lakin ama ne zaman, ya da tesis yapıldı mı, tesisi bilmem ama konum gereği çıkarı olanlar gelmek istedikleri yere geldi olan yine garibana oldu. Keyifli okumalar.

Kitaptan 5 Alıntı