Vicdan Azabı

7,1/10  (12 Oy) · 
48 okunma  · 
9 beğeni  · 
704 gösterim
Mektup dergisinde Vicdan azabı köşesine gönderilen okur mektuplarının derlenmesiyle oluşmuş eser. Sadece gelen mektuplar değil mektuplara verilen cevaplar da yer alıyor eserde. Eserde toplumun değişik kesimlerinden insan portreleri ve bu portrelerin ruhsal durumları işlenmiş. Eser şu ana kadar sekizinci baskısını yapmış.

"Dur" dedi. Ne olur beni bırakma, köyüme dönecek yüzüm yok. Öylesine kin kaplamıştı ki beni, onun ağlaması beni çileden çıkarıyorsu aksine. O yalvardışça ben vuruyor vuruyordum...
"Allah'ından buluver" diye inledikçe ağzımdan çıkan küfürleri kulağım duymuyordu. Bana bağıramazdı hiç kimse... Bir kadın, yabancı kadın, metreslerim belki... Ama kendi karım asla bağıramazdı bana.
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9789756717110
 • Yayınevi:
  Mektup Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şeyda 
 15 May 02:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İçim aciya acıya defalarca kitabi elimden bırakıp tekrar geri dönmüştüm okumaya. Kitapta kisilerin gercek hayatta başından gecen acı olaylar ve bunlarla nasıl basa çıktıkları anlatılıyor. Bu kitabi okuduktan sonra aklimda kalan sey şuydu 'Allahım imanlı ve vicdanlı olmak ne büyük nimetmis'.

Ebru Ebru 
06 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitapta çok duygulandım çok gururlandım nedeni şu ki kardeşlerimiz çok acı çekmiş çok hata yapmış ama buna ramen Allah yolunu bulmuşlar ayağa kalkıp devam etmişler pes etmemişler yanlış yola gitmemişler tövbe etmişler ve bu çok hoş bir şey Emine Şenlikoğlu'nu çok seviyorum ve kitaplarınıda okuyorum ve diğer kitaplarınıda merak ediyorum