Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
320 syf.
10/10 puan verdi
·
11 günde okudu
Zahir
Paulo Coelho'un kitaplarını okuyanlar yazarın üslubunu az çok bilirler. Bu kitapta da yazar her zamanki anlatım şekliyle sürdürmüş romanını.Kitap çok sürükleyici yazar kendi iç dünyasında olanları, aklından geçenleri çok etkileyici bir biçimde biz okurlarına sunmuş.Kitapta okurlara ders verici bir çok yer bulunuyor. Kitabın konusuna gelecek olursam, yazarın eşiyle olan ilişkisini, aralarındaki bağın zayıfladığını hissetmeleriyle beraber davranışlarının ve fikirlerinin değişmesini ele alıyor.Aşkı kaybettiklerini sanarken aslında bu aşkın günbegün büyüdüğünü sayfaları bir bir okurken hissediyorsunuz. Kısacası kitabı edinip okumanızı çok içtenlikle tavsiye ederim.
Zahir
Zahir
Paulo Coelho
Paulo Coelho
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
Reklam
328 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Senin Zahir'in kim?
Paulo Coelho
Paulo Coelho
Zahir
Zahir
Senin Zahir'in Kim? Zahir; bir kez dokunduktan ya da gördükten sonra asla unutulamayan ve giderek bizi deliliğe götürecek kadar tüm düşüncelerimizi dolduran. Kaybolan karısını bulmak için yola çıkan yazarın, Fransa'dan Orta Asya steplerine uzanan, kendi içsel yolculuğuna devam eden ve kendini keşfetmesini sağlayan yolculuğu anlatılıyor. Kitapta düşündüren, yol gösteren ve belki kendimizi bulmamızı sağlayan birçok cümle var. Kitap, olay örgüsü bakımından fazla sürükleyici değil, fakat anlattıkları bakımından gayet etkileyici. Giriş gelişme uzun, sonuç çok kısa tutulmuş, kitabın sonu tam olarak beklentimi karşılamadı ama genel olarak kitabı beğendim.Vermek istediği mesajlarla birçok konuda yol gösterici niteliğinde olduğunu söyleyebilirim.Okumanizı tavsiye ederim.
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
320 syf.
·
Puan vermedi
·
51 günde okudu
Evettt "Zahir" le vedalaşma vakti...Hayatımın her döneminde ilginç bir şekilde doğru kitabıyla tanıştığım, kitaplarıyla yoluma ışık olan Paulo Coelho' nun Zahir kitabı için yine doğru zamandı.Kendi ruhani arayışını sürdüren yazarımızın bu kitabı bir karı koca ilişkisi üzerinden aşkın ve sevginin zamana nasıl yenildiğinin, nasıl başkalaşarak özümüzden uzaklaştığımızın,hayatın akışında nasıl kaybolduğumuzun bir bakış açısı...Hayatta hiç tanımadığı bir kültürden gelen ne eğitimi ne statüsü nede birikimi kendisine yakın bile olmayan bir adam olan Mikhail'in karakterimize "karısı Estherın" bambaşka onun bilmediği yönlerini ona anlatarak onu doğru bir şekilde nasıl seveceğini anlatması ve kendini keşfetmesini sağlaması ile ilgili bir hac romanı. İşin özü hayat yolculuğumuzda hayatımıza giren herkesin bize öğretecekleri vardır.Gelirler, öğretirler ve giderler çünkü görevleri o kadardır.Yeterki biz öğrenmeyi bırakmayalım...Herkese keyifli okumalar.
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
328 syf.
·
Puan vermedi
Evli bir çift .. Karısına olan aşkını, karısı gittikten sonra anlayan ve çocukluğundan gelen travmalarla bu süre içerisinde yüzleşip , karısını aramaya koyulduğunda ilginç olaylar, deneyimler yaşayan bir adamın hikayesi diyebilirim . İki kadın karakter vardı biri Marie diğeri Esther , ikisine de çok üzüldüğümü belirtmekle birlikte Odun erkeklerin köklerinin kazanmasını yok olmasını temenni eder , ve onların bu kitabı okumasını öneririm yok olmadan önce son çıkış olabilir ..
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
Reklam
328 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
Senin Zahir'in Kim?
Zahir; bir kez dokunduktan ya da gördükten sonra asla unutulamayan ve giderek bizi deliliğe götürecek kadar tüm düşüncelerimizi dolduran. Kaybolan karısını bulmak için yola çıkan yazarın, Fransa'dan Orta Asya steplerine uzanan, kendi içsel yolculuğuna devam eden ve kendini keşfetmesini sağlayan yolculuğu anlatılıyor. Kitapta düşündüren, yol gösteren ve belki kendimizi bulmamızı sağlayan birçok cümle var. Kitap, olay örgüsü bakımından fazla sürükleyici değil, fakat anlattıkları bakımından gayet etkileyici. Giriş gelişme uzun, sonuç çok kısa tutulmuş, kitabın sonu beklentimi karşılamamış olsa da genel olarak beğendim.
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
328 syf.
5/10 puan verdi
·
3 günde okudu
İsmini kitap boyunca bilmediğimiz ünlü, başarılı ve zengin bir yazarın, savaş muhabirliği yapan karısı Esther bir gün ansızın ortadan kaybolur. Esther kaçırılmış mıdır, öldürülmüş müdür, yoksa kocasını mı terk etmiştir? Çok sevdiği karısını bulmak için yanıp tutuşan yazar, Esther'in en son birlikte görüldüğü Kazak genci Mikhail'le birlikte Fransa'dan İspanya'ya, Hırvatistan'dan Orta Asya steplerine uzanan bir yolculukta bulur kendini. Okuması ağır ve benim için ilerlemeyen bir kitap oldu. Sakız gibi uzatılan anlatımla kitap beni içine çekmedi. Konusunun ilgi çekici oluşuna ve
Paulo Coelho
Paulo Coelho
'nun daha önce okuyup beğendiğim
Simyacı
Simyacı
eserinin güzelliğine aldanarak okuma isteğimin oluştuğu bu eserde iyi bir tat almadım. Benim her ne kadar tavsiye edeceğim bir kitap olmasa da mistik romanlar okumayı sevenler tercih edebilirler.
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
328 syf.
·
Puan vermedi
·
27 günde okudu
Gözde
Gözde
Yine bir Paulo Coelho, yine bir insanın kendini arama yolculuğu. Kitabın dili oldukça sade fakat akıp giden kitaplardan değil. Konusu itibariyle merak uyandırıcı olmasına rağmen sürükleyici olmaması, okurken zorlanmama neden oldu. Yazarın, eşinin ardından gidişini; Paris, Türkiye, İpek Yolu ile Kazakistan üzerinden izler taşıyan anlatımıyla, kendini arama, hayatı sorgulama, bir arayış içinde olma konularını da okurken düşündüren bir kitap. Yani yolcuğa çıkma amacı, eşini arama iken bu yolculuk, kendini bulma yolculuğuna dönüşüyor. Sonunun biraz havada kaldığını düşündüğüm kitabı, bu anlam arama yolculuğuna çıkmak isteyen herkese, tavsiye edebilirim.
Paulo Coelho
Paulo Coelho
-
Zahir
Zahir
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
320 syf.
8/10 puan verdi
·
6 günde okudu
Bir yazarın, savaş muhabiri olan karısının bir anda ortadan kaybolması; adamın bir süre aşk acısı çekmesi, sonrasında hayatına devam etme çabaları, ve sonra karısını arama çabaları anlatılmış. Adamın hayatından bir sürü kadın geçmesine rağmen, karısı onun hayatında çok daha farklı bir etkiye sahipti. Bu yüzden en azından son kez de olsa onu görmek için aramaya karar verdi. Karısını ararken mistik olayların içinde de buluyor kendini. Kendini de buluyor ayrıca. Kitap akıcı ve güzeldi, yazarın diğer kitapları gibi. Ama bence bu kitaptan daha çok içe işleyenleri var...
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
Reklam
320 syf.
·
Puan vermedi
·
10 günde okudu
Sahi konuşmak nedir?
Fransa'dan Kazakistan'a uzanan bir yolculuk ve bu yolculuğa çıkmadan önce insanın içsel yolculuğuna başlaması Orta Asya'nın steplerinde iki yolculuğu da sonlandırması anlatılıyor. Kahramanımız ünlü bir yazar; iki başarısız evlilikten sonra savaş muhabiri olan Eshter ile yani üçüncü eşi ile evleniyor, bu arada çok eşliliği savunuyor. Ünlü bir yazar olmasını bir anlamda eşine borçlu; yazma yeteneğini farkeden karısı sürekli bu konuda onu destekliyor, ancak bir zaman sonra karısı hiç konuşmadıklarını, kendisini hep geçiştirdiğini söyleyerek gitme sinyalleri veriyor, ardında bir çok bilinmez bırakarak ortadan kayboluyor. Yazarın onu araması ve bu süreçte içsel yolculuğa çıkması, sevginin gerçek anlamı, dayatılan ahlaki öğeleri, toplumsal davranışları yeniden sorgulaması çarpıcı bir dil ile anlatılmış. Genel anlamda çok keyif alarak okuduğum bir kitap oldu; altı çizilecek, düşündürecek bir çok cümle ile karşılaştım. Ancak, kitabın kurgusu bizim değerlerimize(görünen ve kabul edilen) pek fazla uymuyor. Kurgusunda saçma bulduğum yerler de oldu tabi ancak sorgulamalar ziyadesiyle tatmin ediciydi. "'Bu beyefendinin kim olduğunu elbette biliyorsunuz." Bazıları hatırladıklarını gösteren bir gülümsemeyle, diğerleri sadece gülümseyerek ve beni hiç tanımadıkları halde, kim olduğumu biliyormuş gibi davranarak karşılık veriyorlar, çünkü tanımadıklarını kabul etmek, içinde yaşadıkları dünyanın var olmadığını kabullenmek ve önemli şeyleri takip etmeyi beceremediklerini göstermek olur."
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
328 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 saatte okudu
Başlarda gerçekten sıkıldığım için yarım bıraktığım bir kitaptı. Ancak dün gece ister istemez beni kendine çekti ve kaldığım yerden okumaya başladım. Bugün de bitirmiş bulunmaktayım. Her şey gerçekten de olması gerektiği zaman da gerçekleşiyormuş. Bir kez daha bunu anladım. Ben kitaptaki sözlere kitabı sahaftan aldığım tarih 21 Şubat'ta değil, depremden uyanıp geri uykuya dalamadığım tarih 21 Temmuz'da ihtiyaç duyuyormuşum. Paulo Coelho bana her zaman kitaplarıyla çocuğunu okşayan bir baba hissi vermiştir. Bu kitabında beni koynunda rahatlatana kadar ağlattı. Unuttuğum kişisel menkıbemi, rehavetimi, sevginin gerçek anlamını, karşılıklı ilişkide davranışın önemini hatırlattı. Unuttuğumu fark etmemişim bile. Sayfaları geçtiğimde ana karakterin yavaş yavaş aydınlanışıyla paralel unuttuklarım aklımın arkalarından gün yüzüne çıktı. Kitabın bölümlerinin isimleri çok hoşuma gitti. Anlamlı ve biricik. Bazı sayfalar sadece karakterin iç konuşması, bazılarıysa diyalog olmasını çok beğendim. Son sayfada yazar kitaptaki mekanların, terimlerin ve kişilerin kaynaklarını not almış. Sevdiğim şeyleri incik cıncık etmeye bayıldığım için hepsini internette araştırdım. Karakterin tam olması gerektiği gibi olduğunu düşünüyorum. Gerçekçi, her insan gibi eksik. Kendisiyle yeni bir anlamda tanışmaya çalışan ve buna izin veren. Yozlaşmış parçalarını cilalayan. Fark eden. Uyanan. Bulan.
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
320 syf.
6/10 puan verdi
·
6 günde okudu
Terketmeyi düşündüğünüz esiniz birden ortadan kaybolsa ne yapardınız? Zaten terk edecektim mi dersiniz yoksa bulayım ondan sonra mı terk ederim dersiniz? Yazarın terk etmeyi düşündüğü savaş muhabiri Esther, hiç bir neden yokken ortadan kaybolur.Esther kaçırıldı mı,öldürüldü mü yoksa kocasını mı terketti?Bütün bu soruların cevabını bulmak isteyen yazar Estheri bulmak için yanıp tutuşurken ;aslında onu ne kadar çok sevdiğini de fark edecektir.Estherin yardımcısı, Kazakistanlı Mikhail e ulaşarak birlikte içsel yolculuğa çıkan Yazar sonunda Esther e yani Zahir ine kavuşabilecek mi?Ona kavuşursa, Estherin kaybından sonra sevgilisi olan Marie i terk mi edecek?Bütün bu soruların cevabi için ve kendi içsel yolculuğunuza cikmak için okunabilir bir roman.Ancak belirtmeliyim ki bu kadar çarpıcı bir konuda ne yazık ki ara ara sıķıldım;sanki konu daha farklı anlatilabilirmis gibi geldi ..Çok güzel bulmamakla birlikte okunulması gerekir dediklerimden ☺
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
328 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
11 günde okudu
Lütuf Bankasına yatırım yapmak gerek!
Çok ama çok güzel bir eserdi. Alıntı yapacak olsam her sayfadan birşeyler yazmam gerekiyordu. Ama gerçekten çok öğretici bir romandi. Aynı Simyacı gibi etkileyiciydi. Kendini gerçekleştirmek için kendi hikayeni anlatmak, kendi menkıbeni yaşamak, ve Lütuf bankası bu kelimeler inanılmaz güzel seçilmiş kelimelerdi. Birde eserin bölümleri arasında anlatılan hikayeler. Sadece sonu beğenmedim. Kadını o kadar aradı sonunda hamile olması hem de başkasından? Bu saçma işte keşke kadında onu saf bir şekilde bekleseydi diyorum ama yazar da bir başkasıyla düşüp kalkıyordu kitaplarda anlatılan bu ihanet olayları hoşuma gitmiyor yoksa gerisi damakta tat bırakıyordu. Sizlere de tavsiyemdir.
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
320 syf.
·
Puan vermedi
Yazarın en zor okuduğum kitabı diyebilirim. Heyecansız, durağan, bolca mistisizme yer vermiş. İlk başlarda çok iyi başlayan kitap daha sonrasında beni zorladı.
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
328 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
45 günde okudu
Kadın
İki kişinin evlilik yolculuğunda , hep kadındır yorulan , sabreden , bekleyen . Ve gün olur sabrı yorulur , beklentiyi bırakır , sevilmek isteğini yitirir . Bütün hislerini kaybeder. Erkek görmez yada görmek istemez kadının çırpınışlarını . Acıya doyan kadın gider .. Ve anlar erkek artık onu kaybettiğini . Ama ne acıdır ki , kuruyan çiçeği , su tekrar hayata döndüremez ...
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
326 syf.
8/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Bu kitabın içeriğinde, yazarın kitapları olan Elif ve Brida isimli kitabın yansıması var.Aslında aşk adı altında içsel bir yolculuk yapılıyor. Bir yazar eşi olan Esther, on yıllık evliliğin ardından evini terk eder.Birşeylerin alışkanlıklara döndüğünün farkına varır.Kocası ise duygularını tartar.Aşkı ağır basar.Ona ulaşabilmek için Orta Asya' ya kadar uzanan uzun bir yolculuğa çıkar.
Zahir
ZahirPaulo Coelho · Can Yayınları · 20204,180 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.