Brida

7,3/10  (118 Oy) · 
493 okunma  · 
71 beğeni  · 
2.669 gösterim
Ruh-eşimi nasıl tanıyacağım?"

Wicca, Brida'ya "Riske girerek," dedi. "Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın, ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın."

Brida, güzel bir İrlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü. Brida, ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır. O iki kişi Brida'da Tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler.

Brida kendi yazgısını ararken, kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır.
Usta romancıdan çarpıcı bir aşk, tutku, gizem ve esriklik öyküsü.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789750711558
 • Orijinal Adı:
  Brida
 • Çeviri:
  Seçkin Selvi
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Banksy 
05 Mar 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Aslında hayal kırıklığına uğradığım bi eserdi. Anlatımı gayet güzel bazen heyecan verici olsa da konu bakımından beklentimin altındaydı. Sihir büyü vs.konularıyla ilgilenenler için iyi bir kitap. Iyi okumalar

Tuğba Karakaya 
27 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yine güzel bir Paulo Coelho kitabı. Bence yazar kitabın konusuna yazık etmiş. Bu hikayeden bir kitap serisi çıkarabilirdi. Her zamanki Paulo Coelho az, öz ve yaratıcı yazıyor. Ben çok beğendim. Daha detaylı yorumum ;

http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...da-paulo-coelho.html

Brida benzeri kitaplar

Beyza Öztürk 
17 Kas 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Tanrı cesurların Tanrısı'ydı. Tanrı onu anlayacaktı çünkü cesurlar korkularına ragmen kararlar veren, yürüdükleri yolun her adımında Şeytan'ın eziyetine katlanan, her hareketleri için kaygılanan, doğru mu yanlış mı yaptıklarını irdeleyen insanlardır ve yine de yaptıklarını yapmaya devam ederler. Böyle davranırlar çünkü o gece ateşin çevresinde dans eden cadılar gibi, onlar da mucizelere inanırlar.

esraaltunerrr 
15 Eki 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Paulo Coelho' nun o gözünü sevdiğim anlatımı var ya, sevilesi. Tek solukta okuduğum bir kitap. Yeri geliyor kendinizi Brida, yeri geliyor aşık olduğu büyücü olarak görebilirsiniz.

Irem 
22 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Son zamanlarda okuduğum ve gerçek anlamda beğendiğim bir kitap. Cadı olma yolunda ilerleyen Brida'nın kendini ve dünyayı tanıma çalışmaları Paulo Coelho'nun usta kaleminde hayat buluyor.

Merve 
 26 Mar 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kapağına vurularak aldığım bir kitaptı (Evet, tabi ki kapağına bakarak kitap almayı tasvip etmiyoruz.). Beklentilerimin çok altında kaldı. Paulo Coelho'dan okuduğum üçüncü kitaptı; ötekileri sevmiştim, bunu da severim diye düşündüm. Yanılmışım...

Kitap sihir, büyücülük ekseninde ruh eşini bulmayı anlatıyordu. Elbette başka bir şeyler daha anlatıyordu da hatırlamıyorum; hoşgörün beni. Kitabı sıkılarak okudum, bitirdiğimde de umduğum şeylerin hiçbirini bulmadığımı fark ettim. Ne arıyordun ki sen diyecek olursanız da, ne bileyim ''Veronika Ölmek İstiyor''daki gibi bir tat belki de... Yalnızca karakterimizin ruh eşi kimmiş diye bekledim, kendi istediğim kişi olmasını istedim. Kitaptan hatırladığım bu. (Evet çok derin bir yorum yapamadım, ama diyorum ya sevmemiştim; içimden gelmedi.)

Bu kitaptan sonra Paulo Coelho'ya küsmedim, gidip bir kitabını daha okudum. Ama olmuyor ne yazık ki olmuyor, hiçbiri ilk okuduklarımdaki tadı vermiyor. ''Şeytan ve Genç Kadın''ı merak etmeme rağmen içimden gelmedi, alıp okuyamadım düşünün. Herkese iyi okumalar...

Nihavend İflazi 
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Akıcı, büyülü bir anlatım var. Zaten karakterlerde yoğun olarak cadı, büyücü gibi figürler. Okunmasını kesinlikle tavsiye ederim; özellikle gotik ve fantastik edebiyat sevenlerin. Yalnız kitapta eksik bir şeyler olduğu duygusuna kapılmak mümkün.

Oya Gezer 
29 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ruh eşi, mistik güçler, geçmiş yaşamdaki enkarnasyonlar gibi spiritüel öğretilere ilgi duyanlar için oldukça keyifle okunabilecek bir kitap.

Sedef Kartal 
09 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

okuyupta hayalkırıklığına uğradığım bir kitap daha büyük bir zevkve heyecanla başlayıp bunalımla sonlandırdığım bir kitap kitap bridanın büyü, sihir ve ruh eşini bulma çalışmasıyla geçti bu yazarın kitap finalleri aslında finalsizliği konusunda bir sıkıntısı var bence neyse sihir, büyü reenkarnasyona karşı ilgisi olanların sevebileceği fakat benim ilgimi çekmeyen konular olduğu için sıkıcı bir kitaptı

sezen 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Vasat bir kitap olduğunu düşünüyorum. Çünkü sanırım artık Ferrarisini satan bilge tarzı öğüt verici kitaplardan sıkıldım iyice. Yine büyüye meraklı, ruh eşini arayan genç bir kadın. Doğaüstü konular ilgisini çeken insanlar için bir anlamı olabilir ama bana bir şey kazandırmadı.

2 /

Kitaptan 74 Alıntı

Hatice Gümüş 
10 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çünkü insanlar yaşamın sihirli olduğunu keşfetmekten korkarlardı. Onlar evlerine, işlerine, umutlarına alışmışlardı.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
07 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yolunu bulduğun zaman korkmamalısın. Hata yapacak kadar cesur olmalısın. Hayal kırıklığı, yenilgi ve umutsuzluk, Tanrı' nın bize yol gösterme araçlarıdır.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
09 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazen sırf inanmadığımız için bir yoldan vazgeçeriz. Bu çok kolaydır. O zaman yapmamız gereken tek şey, o yolun bizim için doğru yol olmadığını kanıtlamaktır. Ama bir şeyler olmaya başlayıp da yol kendisini bize gösterince, devam etmekten korkarız.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
12 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ama çok yalnızım. Ve eğer tek başınaysan bütün Evren'i anlamanın anlamı yoktur.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Nisa Nur 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendimi bir şeye mahkum etmekten korkuyorum", diye düşünüyordu. Olabilecek bütün yolları denemek istiyor, sonunda hiçbirinde yol alamıyordu.

Brida, Paulo Coelho (Sayfa 84)Brida, Paulo Coelho (Sayfa 84)
Hatice Gümüş 
09 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnsan bilgeliğin, paranın ya da gücün peşindeymiş gibi yapabilir, oysa hiçbiri önemli değildir. Ruh eşini bulamadığı sürece yaptığı her şey eksik kalacaktır.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
 12 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Şimdi gerçek olan bir zamanlar yalnızca hayalimizdi.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho