Brida

7,3/10  (78 Oy) · 
341 okunma  · 
39 beğeni  · 
1.864 gösterim
Ruh-eşimi nasıl tanıyacağım?"

Wicca, Brida'ya "Riske girerek," dedi. "Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın, ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın."

Brida, güzel bir İrlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü. Brida, ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır. O iki kişi Brida'da Tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler.

Brida kendi yazgısını ararken, kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır.
Usta romancıdan çarpıcı bir aşk, tutku, gizem ve esriklik öyküsü.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  Seçkin Selvi
 • Orijinal Adı:
  Brida
 • Çeviri:
  9789750711558
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Banksy 
05 Mar 09:10 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Aslında hayal kırıklığına uğradığım bi eserdi. Anlatımı gayet güzel bazen heyecan verici olsa da konu bakımından beklentimin altındaydı. Sihir büyü vs.konularıyla ilgilenenler için iyi bir kitap. Iyi okumalar

Tuğba Karakaya 
27 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yine güzel bir Paulo Coelho kitabı. Bence yazar kitabın konusuna yazık etmiş. Bu hikayeden bir kitap serisi çıkarabilirdi. Her zamanki Paulo Coelho az, öz ve yaratıcı yazıyor. Ben çok beğendim. Daha detaylı yorumum ;

http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...da-paulo-coelho.html

eso.okur 
15 Eki 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Paulo Coelho' nun o gözünü sevdiğim anlatımı var ya, sevilesi. Tek solukta okuduğum bir kitap. Yeri geliyor kendinizi Brida, yeri geliyor aşık olduğu büyücü olarak görebilirsiniz.

Oya Gezer 
29 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ruh eşi, mistik güçler, geçmiş yaşamdaki enkarnasyonlar gibi spiritüel öğretilere ilgi duyanlar için oldukça keyifle okunabilecek bir kitap.

Merve B 
 26 Mar 12:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapağına vurularak aldığım bir kitaptı (Evet, tabi ki kapağına bakarak kitap almayı tasvip etmiyoruz.). Beklentilerimin çok altında kaldı. Paulo Coelho'dan okuduğum üçüncü kitaptı; ötekileri sevmiştim, bunu da severim diye düşündüm. Yanılmışım...

Kitap sihir, büyücülük ekseninde ruh eşini bulmayı anlatıyordu. Elbette başka bir şeyler daha anlatıyordu da hatırlamıyorum; hoşgörün beni. Kitabı sıkılarak okudum, bitirdiğimde de umduğum şeylerin hiçbirini bulmadığımı fark ettim. Ne arıyordun ki sen diyecek olursanız da, ne bileyim ''Veronika Ölmek İstiyor''daki gibi bir tat belki de... Yalnızca karakterimizin ruh eşi kimmiş diye bekledim, kendi istediğim kişi olmasını istedim. Kitaptan hatırladığım bu. (Evet çok derin bir yorum yapamadım, ama diyorum ya sevmemiştim; içimden gelmedi.)

Bu kitaptan sonra Paulo Coelho'ya küsmedim, gidip bir kitabını daha okudum. Ama olmuyor ne yazık ki olmuyor, hiçbiri ilk okuduklarımdaki tadı vermiyor. ''Şeytan ve Genç Kadın''ı merak etmeme rağmen içimden gelmedi, alıp okuyamadım düşünün. Herkese iyi okumalar...

Sedef Kartal 
09 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

okuyupta hayalkırıklığına uğradığım bir kitap daha büyük bir zevkve heyecanla başlayıp bunalımla sonlandırdığım bir kitap kitap bridanın büyü, sihir ve ruh eşini bulma çalışmasıyla geçti bu yazarın kitap finalleri aslında finalsizliği konusunda bir sıkıntısı var bence neyse sihir, büyü reenkarnasyona karşı ilgisi olanların sevebileceği fakat benim ilgimi çekmeyen konular olduğu için sıkıcı bir kitaptı

sezen 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Vasat bir kitap olduğunu düşünüyorum. Çünkü sanırım artık Ferrarisini satan bilge tarzı öğüt verici kitaplardan sıkıldım iyice. Yine büyüye meraklı, ruh eşini arayan genç bir kadın. Doğaüstü konular ilgisini çeken insanlar için bir anlamı olabilir ama bana bir şey kazandırmadı.

Moon light 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 14 günde

Kesinlikle okunmasını tavsiye etmeyeceğim bir kitap. Reankarnasyon ve İsa'nın Tanrı'nın oğlu olduğundan bahsediyor. Bir Sürü saçmalıkla dolu. Iyki de bu kitabı bir arkadaşımdan ödünç almışım bende Olmasını hiç istemeyeceğim bir kitap tam bir fiyasko :((

Simge 
02 Şub 2016 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Coelho'nun kadına dair anlatımını hep beğenmişimdir. Tıpkı Zweing gibi. Ama tabi kadınlar Coelho'nun kadınlarıdır. Brida eseri içinse yazarın diğer eserlerinde olduğu gibi Duplin tasvirleriyle beni bir şehri görmeden hayran bırakmıştır. Ve bende artık Duplin in büyülü havasına inanan bir okurum.

Müzeyem Adem 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Yine arayış içinde olan bir ana kahraman ve onun kendine yaptığı yolculuğu işlemiş yazar. Hafif romantik ve biraz da mistik bir havası olan bir kitap. İlk defa Paulo Coelho okuyanlar keyif alabilir ama Simyacı'yı okumuş birinin buna hayran kalacağını düşünmüyorum. Özetle okumasanız da olur ;)

2 /

Kitaptan 53 Alıntı

Hatice Gümüş 
10 Şub 15:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Çünkü insanlar yaşamın sihirli olduğunu keşfetmekten korkarlardı. Onlar evlerine, işlerine, umutlarına alışmışlardı.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
07 Şub 18:08 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yolunu bulduğun zaman korkmamalısın. Hata yapacak kadar cesur olmalısın. Hayal kırıklığı, yenilgi ve umutsuzluk, Tanrı' nın bize yol gösterme araçlarıdır.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
09 Şub 16:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bazen sırf inanmadığımız için bir yoldan vazgeçeriz. Bu çok kolaydır. O zaman yapmamız gereken tek şey, o yolun bizim için doğru yol olmadığını kanıtlamaktır. Ama bir şeyler olmaya başlayıp da yol kendisini bize gösterince, devam etmekten korkarız.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
12 Şub 11:03 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ama çok yalnızım. Ve eğer tek başınaysan bütün Evren'i anlamanın anlamı yoktur.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
09 Şub 17:37 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsan bilgeliğin, paranın ya da gücün peşindeymiş gibi yapabilir, oysa hiçbiri önemli değildir. Ruh eşini bulamadığı sürece yaptığı her şey eksik kalacaktır.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Hatice Gümüş 
 12 Şub 11:04 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Şimdi gerçek olan bir zamanlar yalnızca hayalimizdi.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Nisa Nur 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendimi bir şeye mahkum etmekten korkuyorum", diye düşünüyordu. Olabilecek bütün yolları denemek istiyor, sonunda hiçbirinde yol alamıyordu.

Brida, Paulo Coelho (Sayfa 84)Brida, Paulo Coelho (Sayfa 84)