·
Okunma
·
Beğeni
·
7405
Gösterim
Adı:
Brida
Baskı tarihi:
12 Şubat 2009
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780007274468
Kitabın türü:
Dil:
English
Yayınevi:
Harper Collins
Baskılar:
Brida
Brida
Brida
The spellbinding new novel from one of the world's best-loved authors, Paulo Coelho. This is the story of Brida, a young Irish girl, and her quest for knowledge. She has long been interested in various aspects of magic, and has taken courses in astrology, tarot, and numerology, but is searching for something more. Her search leads her to people of great wisdom, who begin to teach her about the world. Her teachers sense that Brida has a gift, but cannot tell what that is. Meanwhile, Brida pursues her course ever deeper into the mysteries of life, seeking to answer questions about who she is. She meets a wise man who dwells in a forest, and teaches her about overcoming her fears and trusting in the goodness of the world, and a woman who teaches her how to dance to the music of the world, and how to pray to the moon. She seeks her destiny, as she struggles to find a balance between her relationships and her desire to become a witch. This enthralling novel incorporates themes fans of Paulo will love. It is a tale of love, passion, mystery and spirituality.
221 syf.
·3 günde·8/10
"Ruh eşimi nasıl tanıyacağım?"
Wicca, Brida'ya "Riske girerek" dedi. "Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın."

Gerçekten de ruh eşini bulma arayışı içine girdiğinde bu riskleri göze almadan sonucun zafer olmayacağını gösteriyor bize yazar.
Paulo Coelho'nun dili çok hoşuma gitti açıkçası. Simyacı'da da gördüğüm gibi, anlatmak istediklerini sade ve akıcı bir şekilde okuyucunun zihnine işliyor resmen. Diğer kitaplarında da bu tadı alabilirim umarım. Kitabı konusu olarak değerlendirmek gerekirse büyücülük, cadılık gibi kavramlara fazlaca yer veriyor ama aslında anlatmak istediği insanın kendini arayışıdır. Gerçekten ne aradığını bilerek ve bu yolda önümüze çıkan engellere karşı direnerek devam edersek başarıya ulaşabiliriz. Çıktığımız yolda önümüze her zaman seçenekler çıkar, doğru ya da yanlış değil bazen acı veya tatlı sonuçları olan seçenekler. Hangisini seçersek seçelim hayatımızı sarsacak seçenekler ve bence cevaplar sorulardan daha önemlidir. Cevap vermeden ilerleyemediğiniz biliyoruz. Hayatımızın aynı döngüye takılı kalmaması için uğraşmayı ve yüreğimize uygun cevaplar vermeyi ilke edinmeliyiz. Ancak o zaman huzurla devam edebiliriz. Yazar kitabın sonunu insanın yüreğini yakacak bir şekilde ve iz bırakacak cümlelerke noktalamış. Çok hoşuma giden bir kitap oldu herkese tavsiye ederim.

# Kitapta öyle cümlelere denk geldim ki kendi adıma neye uğradığımı bilemedim resmen.

"Bu noktaya nasıl, nereden ve ne zaman geldiğimizi bilebiliriz ama neden ve niçin geldiğimiz sorusu her zaman cevapsız kalacaktır. Evrenin Yüce Mimarı'nın amacını, sadece Kendisi bilir. Başka hiç kimse bilemez."

Bu kitabı okumadan önce bitirdiğim Başlangıç kitabının ana teması ve uğraşı da bu soruya cevap aramaktı. Birbirinden yıllarca sonra basılmış bu 2 kitabı benim ard arda okumam ve böyle cümlelere denk gelmem benim çok şaşırmama sebep oldu. Bu da kitapla ilginç bir anımdı.

"İncelememi okuyan herkese teşekkür ederim."
240 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Bilginin, dönüşüme uğramadıkça bilgelik olamayacağı gibi, insan da ruh-eşini bulmadıkça bilgiyi dönüştüremeyecekti belki. Yolunu bulmaya çalışan, arayışta olan bir genç kızın, onu bekleyen kadere doğru büyük bir heyecanla, yer yer hayal kırıklıkları ve iniş çıkışlar yaşayarak ilerleyişi anlatılıyor. Tek nefeste okunabilir. 68 kuşağı esintileri sahiden hissediliyor. Mistik ancak sizi sarabilen bir havası var. Favorilerim arasında yer aldı galiba. İyi okumalar dilerim!
240 syf.
·3 günde·8/10
Coelho'nun tüm kitaplarını okumak istediğim için Brida'ya şans verdim. Kitap kendi yeteneğinin farkında olmayan, büyücülüğü öğrenmek isteyen Brida'nın, bu yolculuğunda ona destek olan, ruh eşini bulmayı sağlayan büyücü ve evrenin gizli müziğiyle dans etmeyi öğreten Wicca ile yollarının kesişmesiyle başlıyor. Ve kitap bu çizgide devam ediyor en son Brida'nın cadı olmasına kadar sürüyor. Kitabın konusu özgün, farklı olması nedeniyle ilginizi çekebilir. Başlarda çok iyi giden daha sonra beni biraz sıkan bir kitaptı, okumayı sizin kararınıza bırakıyorum ama şimdiden iyi okumalar: )
224 syf.
kitap son derece akıcı bir üslupla yazılmış. Brida merak ve yeteneğin bridayi nasil birçok maceraya soktuğunu anlatıyor ve bu yolda aşk, tutku, ve gizemle yol almaya çalışan brida nin oykusu
224 syf.
Takip ettiğim ve severek okuduğum yazarlardan biridir. Bu eseri biraz farklıydı. Aslında "ruh eşimi nasıl tanıyacağım? "sorusuna cevap arıyoruz. Kitabın içinde büyücülük ve cadılık kavramlarına yer veriyor. Gerçekten çıktığımız bu yolda ne aradığımızı bilirsek ve engelleri aşarsak başarıya ulaşabiliriz. Hepimizin hayatında seçenekler vardır ve biz hangisini seçersek seçelim, sonunda etkilenicez. Bu süreçte önemli olan kalbimizi dinleyerek cevaplar vermektir. Böylece huzurlu bir yolculuk yaparız. Huzurla kalın, keyifli okumalar.
221 syf.
Yine hayal kırıklığına uğradığım bir eseri zoraki bitirdim. Anlatımı gayet güzel bazen heyecan verici olsa da konu bakımından beklentimin altındaydı. Sihir ve büyü konularıyla ilgilenenler için ideal ama ben roman okurken tek şey beklerim gerçeklik payı lakin bu eserde hiç bulamadım, yazarın hayal gücü benim isteklerime yetmedi bana hitap edemedi.
240 syf.
·11 günde·8/10
2020 yılının yabancı dilde okuduğum ilk kitabı oldu Brida. Cadılık ve bu türdeki fantastik eserleri severim, bu nedenle eserin kurgusu güzeldi. İngilizce olarak okuduğum için dili değerlendirmek gerekirse; gayet açık anlaşılır bir dile sahipti. Fakat yazarın anadilinin İngilizce olmadığı çok bariz belliydi. Dil bilgisi kuralları için ekstra dikkat edilmiş, devrik yapılardan özellikle uzak durulmuş. Bu okuma kolaylığı sağlasada, okurken hissetmek istediğim edebi hazza gölge düşürdü diyebilirim.
240 syf.
·7 günde·9/10
Uzun zamandır böyle lezzetli bir roman okumadığımı farkettim. Tabiiki her kitabın kendine has bir tadı var, her kitap kendince güzel. Fakat bazı kitapların yeri ayrı olur ya, bu da öyle oldu benin için.

Kitap kendi yolunu arayan genç bir kızın hayatını ele alıyor. Seçtiği yolda karşılaştığı zorluklar, seçimler ve tüm bunlarla başetme serüvenini anlatıyor.

Aynı zamanda kendi yoluna ışık arayanlar için ışık da oluyor kitap. Altı çizilecek, hayata nakşedilecek, içselleştirilecek pek çok güzel cümleleri vardı. Bir çoğunu aldım mesela.

Öte yandan, erkek bir yazarın kadın ve erkek karakterlere dolu dolu yer vermesi, birini diğerinden eksik etmemesi dikkatimi çeken ve hoşuma giden diğer bir güzellik idi.

Sonunun boşlukta ya da eksik kaldığıyla ilgili yorumlar okudum. Bence gayet yerli yerindeydi. Kitaptaki olayları iyice kavradığınızda yarım kalmış denilen sonun aslında tam olduğunu, kafanızda tamamlandığını farkediyorsunuz.

Hasılı harikulâde bir kitaptı. Biraz cadıcılık, biraz spiritüalizm, çokça yol, yolda gidiş, biraz seçim, biraz hayat, biraz mücadele, biraz aşk, biraz daha aşk, aslında gerçek aşk... Bu güzelliklerle dolu bir Kitap. Bu minvalde okuma isteği olan herkese tavsiyemdir.
224 syf.
·7/10
Paulo Coelho' nun o gözünü sevdiğim anlatımı var ya, sevilesi. Tek solukta okuduğum bir kitap. Yeri geliyor kendinizi Brida, yeri geliyor aşık olduğu büyücü olarak görebilirsiniz.
224 syf.
·4 günde·5/10
Sevenlerine saygı duyuyorum ama bu romanı pek sevemedim.İçinde güzel cümleler ve zaman zaman insanı düşündüren pasajları olmasına rağmen bir türlü ısınamadım esere.Belkide okültizm,ezoterizm gibi şeyleri oldum olası sevmediğim içindir.Güneş töresi,Ay töresi falan filan bayağı sıkıldım açıkçası.

Çevirisi güzel ve okuması rahat bir kitap.Yıllar önce okuyup sevemediğim Simyacı'dan sonra bu eserle birlikte Coelho defterini kapadım ama eğer yazarı ve bu tarz mistik atmosferleri seviyorsanız tercih edebilirsiniz.
240 syf.
·1 günde·6/10
Paulo Coelho’ nun ilk defa bir kitabında bu kadar sıkıldım Ve bitirmekte zorlandım. Belki de konusu bana uygun değildi oyuzden olabilir

İçerik olarak, büyücülük, tarot falı vb konular çok derin işlemesi beni çok sıktı Ve içine giremedim bir türlü anlatılanların

Tabiki hepimiz kitaplardan Ve konulardan ayrı tatlar alırız .. o yüzden .. okumanızı Ve öyle karar vermenizi tavsiye ederim
224 syf.
·2 günde·5/10
Aslında hayal kırıklığına uğradığım bi eserdi. Anlatımı gayet güzel bazen heyecan verici olsa da konu bakımından beklentimin altındaydı. Sihir büyü vs.konularıyla ilgilenenler için iyi bir kitap. Iyi okumalar
Yolunu bulduğun zaman korkmamalısın. Hata yapacak kadar cesur olmalısın. Hayal kırıklığı, yenilgi ve umutsuzluk Tanrı'nın bize yol gösterme araçlarıdır.
Acı çekmemek için, aşkı reddetmek gerekiyordu. Bu da hayattaki kötülükleri görmemek için kendi gözlerini çıkarmak gibi bir şeydi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Brida
Baskı tarihi:
12 Şubat 2009
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780007274468
Kitabın türü:
Dil:
English
Yayınevi:
Harper Collins
Baskılar:
Brida
Brida
Brida
The spellbinding new novel from one of the world's best-loved authors, Paulo Coelho. This is the story of Brida, a young Irish girl, and her quest for knowledge. She has long been interested in various aspects of magic, and has taken courses in astrology, tarot, and numerology, but is searching for something more. Her search leads her to people of great wisdom, who begin to teach her about the world. Her teachers sense that Brida has a gift, but cannot tell what that is. Meanwhile, Brida pursues her course ever deeper into the mysteries of life, seeking to answer questions about who she is. She meets a wise man who dwells in a forest, and teaches her about overcoming her fears and trusting in the goodness of the world, and a woman who teaches her how to dance to the music of the world, and how to pray to the moon. She seeks her destiny, as she struggles to find a balance between her relationships and her desire to become a witch. This enthralling novel incorporates themes fans of Paulo will love. It is a tale of love, passion, mystery and spirituality.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları