Adı:
Brida
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
221
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750711558
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Yayınları
Baskılar:
Brida
Brida
221 syf.
·3 günde·8/10
"Ruh eşimi nasıl tanıyacağım?"
Wicca, Brida'ya "Riske girerek" dedi. "Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın."

Gerçekten de ruh eşini bulma arayışı içine girdiğinde bu riskleri göze almadan sonucun zafer olmayacağını gösteriyor bize yazar.
Paulo Coelho'nun dili çok hoşuma gitti açıkçası. Simyacı'da da gördüğüm gibi, anlatmak istediklerini sade ve akıcı bir şekilde okuyucunun zihnine işliyor resmen. Diğer kitaplarında da bu tadı alabilirim umarım. Kitabı konusu olarak değerlendirmek gerekirse büyücülük, cadılık gibi kavramlara fazlaca yer veriyor ama aslında anlatmak istediği insanın kendini arayışıdır. Gerçekten ne aradığını bilerek ve bu yolda önümüze çıkan engellere karşı direnerek devam edersek başarıya ulaşabiliriz. Çıktığımız yolda önümüze her zaman seçenekler çıkar, doğru ya da yanlış değil bazen acı veya tatlı sonuçları olan seçenekler. Hangisini seçersek seçelim hayatımızı sarsacak seçenekler ve bence cevaplar sorulardan daha önemlidir. Cevap vermeden ilerleyemediğiniz biliyoruz. Hayatımızın aynı döngüye takılı kalmaması için uğraşmayı ve yüreğimize uygun cevaplar vermeyi ilke edinmeliyiz. Ancak o zaman huzurla devam edebiliriz. Yazar kitabın sonunu insanın yüreğini yakacak bir şekilde ve iz bırakacak cümlelerke noktalamış. Çok hoşuma giden bir kitap oldu herkese tavsiye ederim.

# Kitapta öyle cümlelere denk geldim ki kendi adıma neye uğradığımı bilemedim resmen.

"Bu noktaya nasıl, nereden ve ne zaman geldiğimizi bilebiliriz ama neden ve niçin geldiğimiz sorusu her zaman cevapsız kalacaktır. Evrenin Yüce Mimarı'nın amacını, sadece Kendisi bilir. Başka hiç kimse bilemez."

Bu kitabı okumadan önce bitirdiğim Başlangıç kitabının ana teması ve uğraşı da bu soruya cevap aramaktı. Birbirinden yıllarca sonra basılmış bu 2 kitabı benim ard arda okumam ve böyle cümlelere denk gelmem benim çok şaşırmama sebep oldu. Bu da kitapla ilginç bir anımdı.

"İncelememi okuyan herkese teşekkür ederim."
224 syf.
·2 günde·5/10
Aslında hayal kırıklığına uğradığım bi eserdi. Anlatımı gayet güzel bazen heyecan verici olsa da konu bakımından beklentimin altındaydı. Sihir büyü vs.konularıyla ilgilenenler için iyi bir kitap. Iyi okumalar
224 syf.
·7/10
Paulo Coelho' nun o gözünü sevdiğim anlatımı var ya, sevilesi. Tek solukta okuduğum bir kitap. Yeri geliyor kendinizi Brida, yeri geliyor aşık olduğu büyücü olarak görebilirsiniz.
224 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Tanrı cesurların Tanrısı'ydı. Tanrı onu anlayacaktı çünkü cesurlar korkularına ragmen kararlar veren, yürüdükleri yolun her adımında Şeytan'ın eziyetine katlanan, her hareketleri için kaygılanan, doğru mu yanlış mı yaptıklarını irdeleyen insanlardır ve yine de yaptıklarını yapmaya devam ederler. Böyle davranırlar çünkü o gece ateşin çevresinde dans eden cadılar gibi, onlar da mucizelere inanırlar.
224 syf.
·9/10
Yine güzel bir Paulo Coelho kitabı. Bence yazar kitabın konusuna yazık etmiş. Bu hikayeden bir kitap serisi çıkarabilirdi. Her zamanki Paulo Coelho az, öz ve yaratıcı yazıyor. Ben çok beğendim. Daha detaylı yorumum ;

http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...da-paulo-coelho.html
224 syf.
·4 günde
Ruh-eşimi nasıl tanıyacağım? Wicca, Brida'ya "Riske girerek" dedi. "Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın, ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın."
Ay Töresi-Güneş Töresi- gizem-büyü-reenkaransyon. İlginç konular içeren bu kitabın kurgusu muhteşem. Yine de beni tam olarak büyülemedi diyebilirim.
224 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Son zamanlarda okuduğum ve gerçek anlamda beğendiğim bir kitap. Cadı olma yolunda ilerleyen Brida'nın kendini ve dünyayı tanıma çalışmaları Paulo Coelho'nun usta kaleminde hayat buluyor.
224 syf.
·Beğendi·7/10
Ruh eşi, mistik güçler, geçmiş yaşamdaki enkarnasyonlar gibi spiritüel öğretilere ilgi duyanlar için oldukça keyifle okunabilecek bir kitap.
224 syf.
·4/10
Kapağına vurularak aldığım bir kitaptı (Evet, tabi ki kapağına bakarak kitap almayı tasvip etmiyoruz.). Beklentilerimin çok altında kaldı. Paulo Coelho'dan okuduğum üçüncü kitaptı; ötekileri sevmiştim, bunu da severim diye düşündüm. Yanılmışım...

Kitap sihir, büyücülük ekseninde ruh eşini bulmayı anlatıyordu. Elbette başka bir şeyler daha anlatıyordu da hatırlamıyorum; hoşgörün beni. Kitabı sıkılarak okudum, bitirdiğimde de umduğum şeylerin hiçbirini bulmadığımı fark ettim. Ne arıyordun ki sen diyecek olursanız da, ne bileyim ''Veronika Ölmek İstiyor''daki gibi bir tat belki de... Yalnızca karakterimizin ruh eşi kimmiş diye bekledim, kendi istediğim kişi olmasını istedim. Kitaptan hatırladığım bu. (Evet çok derin bir yorum yapamadım, ama diyorum ya sevmemiştim; içimden gelmedi.)

Bu kitaptan sonra Paulo Coelho'ya küsmedim, gidip bir kitabını daha okudum. Ama olmuyor ne yazık ki olmuyor, hiçbiri ilk okuduklarımdaki tadı vermiyor. ''Şeytan ve Genç Kadın''ı merak etmeme rağmen içimden gelmedi, alıp okuyamadım düşünün. Herkese iyi okumalar...
224 syf.
·Beğendi·7/10
Akıcı, büyülü bir anlatım var. Zaten karakterlerde yoğun olarak cadı, büyücü gibi figürler. Okunmasını kesinlikle tavsiye ederim; özellikle gotik ve fantastik edebiyat sevenlerin. Yalnız kitapta eksik bir şeyler olduğu duygusuna kapılmak mümkün.
224 syf.
Kesinlikle okunmasını tavsiye etmeyeceğim bir kitap. Reankarnasyon ve İsa'nın Tanrı'nın oğlu olduğundan bahsediyor. Bir Sürü saçmalıkla dolu. Iyki de bu kitabı bir arkadaşımdan ödünç almışım bende Olmasını hiç istemeyeceğim bir kitap tam bir fiyasko :((
Coelho'nun kadına dair anlatımını hep beğenmişimdir. Tıpkı Zweing gibi. Ama tabi kadınlar Coelho'nun kadınlarıdır. Brida eseri içinse yazarın diğer eserlerinde olduğu gibi Duplin tasvirleriyle beni bir şehri görmeden hayran bırakmıştır. Ve bende artık Duplin in büyülü havasına inanan bir okurum.
Yolunu bulduğun zaman korkmamalısın. Hata yapacak kadar cesur olmalısın. Hayal kırıklığı, yenilgi ve umutsuzluk Tanrı'nın bize yol gösterme araçlarıdır.
Brida ömrü boyunca inandığı şeyin peşinden koşmuştu. Tek sorun, her gün farklı bir şeye inanmasıydı.
Acı çekmemek için, aşkı reddetmek gerekiyordu. Bu da hayattaki kötülükleri görmemek için kendi gözlerini çıkarmak gibi bir şeydi.
İnsan ruh eşini gözlerindeki ışıktan tanıyabilir, ezelden beri insanlar gerçek aşkı böyle bulmuşlardır.
Çünkü insanlar yaşamın sihirli olduğunu keşfetmekten korkarlardı. Onlar evlerine, işlerine, umutlarına alışmışlardı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Brida
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
221
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750711558
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Yayınları
Baskılar:
Brida
Brida

Kitabı okuyanlar 829 okur

  • Büşra UYANIK
  • Seçil Bakıroğlu
  • Metin Bağrıyanık
  • Agirlnamednisan
  • Semra özcan
  • Gamze Varlı
  • Sarı Çiçek
  • Arzu OKYAY
  • Merve
  • gamze

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%1.5 (3)
9
%1 (2)
8
%2.6 (5)
7
%2.6 (5)
6
%2.1 (4)
5
%0.5 (1)
4
%0
3
%0
2
%0.5 (1)
1
%0

Kitabın sıralamaları