Şerife Karakaya, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

Bir karış dahi olsa toprak satmam, zira bu vatan bana değil, milletime aittir.
Abdülhamid Han

Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı, Mustafa Armağan (Sayfa 162 - Timaş Yayınları)Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı, Mustafa Armağan (Sayfa 162 - Timaş Yayınları)
Çetin Ünal Bayazıt, Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı'ı inceledi.
Dün 23:01 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tarihimizin en çok konuşulan ve bazen de en çok tartışılan liderlerinden birisi olan 2. Abdülhamid' in yaptıklarının ve politikasının anlatıldığı bu kitapta bazıları gerçek bazıları da söylenti üzerine yazılmış bilgilerden oluşmaktadır.

Çetin Ünal Bayazıt, Avrupa'nın 50 Büyük Yalanı'ı inceledi.
Dün 22:58 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bence farklı bir bakış acısıyla yazılmaya çalışılmış olan bu kitap fazla delile dayanmadan insanlara yanlış bilgi vermektedir. Kimseye okumasını tavsiye etmem.

Hamdi ÖZYURT, bir alıntı ekledi.
Dün 17:50 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Türkiye ‘de hürriyet aşkı o kadar köklüdür ki Murad’a erişmek için onun gölgesi bile kafi gelmiş ve nice şehitler verilmiş hürriyet ideali ile Avrupa’ya kaçan bir çok Jön-Türk Sultan Hamid istindatına karşı Rum Ermeni ve Bulgar komitacıları ile iş birliği yapmışlardı.Çünkü bu kahramanların hürriyet aşkı insanlık ideali ile birlikte gelişiyor ve milletlerin istiklalini de içine alıyordu. Bu sebepledir ki Jön Türkler Teselya harbinde Osmanlı imparatorluğunun yenilmesi ve o sayede hürriyet güneşinin doğması için küçük Yunanistan’ın zaferinede himmet etmişlerdi

Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı 2, Mustafa Armağan (Sayfa 239 - Timaş yayınları)Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı 2, Mustafa Armağan (Sayfa 239 - Timaş yayınları)
Hamdi ÖZYURT, bir alıntı ekledi.
Dün 17:08 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Ey Vatan..! seni zalimin kanlı ellerinden kurtarıyoruz derken kahraman olarak omuzlarda taşınmışlardı. Her biri birer yıldız birer hürriyet kahramanıydılar Peki vatanı kime bırakıp ta kaçıyorlardı. Zavallı Edirneyi Bulgar'la ile Yunanlılar kavgaya tutuşmasa geri alamayacakları gün gibi aşikar olan kahramanlarımız şehre ilk giren sözde kahraman olmak için neredeyse birbirlerini tepeliyor, şöhretlerine bir yenisini eklemek için nice fırıldaklıklar çeviriyorlardı...

Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı 2, Mustafa Armağan (Sayfa 238 - timaş yayınları)Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı 2, Mustafa Armağan (Sayfa 238 - timaş yayınları)
Hamdi ÖZYURT, bir alıntı ekledi.
Dün 17:02 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlar Anayasaya bakmayı unutuyorlar ne yazık ki. Hem silah gücünüzle darbe yapacaksınız, meclisi kapatacaksınız, anayasayı iptal edeceksiniz, başbakanı bakanları asacaksınız, sonra da darbe yapmamış, meclisi erken tatile sokmuş, anayasayı yürürlükten kaldırmamış, bu arada kimseyi siyasi olarak asmamış olan bir yöneticiyi 'Kızı Sultan' ilan edeceksiniz. Ve bizden buna bebek gibi inanmamızı bekleyeceksiniz.

Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı 2, Mustafa Armağan (Sayfa 232 - timaş yayınları)Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı 2, Mustafa Armağan (Sayfa 232 - timaş yayınları)
bnd, bir alıntı ekledi.
Dün 12:42

Sultan Abdülhamid, tam da 1918’de fiziksel olarak ölürken, siyaseten yeniden doğmuştur.

Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı, Mustafa Armağan (Sayfa 127 - Timaş)Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı, Mustafa Armağan (Sayfa 127 - Timaş)
bnd, bir alıntı ekledi.
 Dün 12:37

‘Abdülhamid kırılması’
Nihal Atsız, “Abdülhamid Kızıl Sultan değil, Gök Hakan’dır.” tezini cesaretle sırtlanır ve yıllar sonra, unutulmuş olan bir devlet büyüğünün yüzünü aydınlatacak işaret fişeğini ateşler.

Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı, Mustafa Armağan (Sayfa 125 - Timaş)Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı, Mustafa Armağan (Sayfa 125 - Timaş)
bnd, bir alıntı ekledi.
Dün 00:38

Çevresi ve devrin entelektüelleri tarafından tam olarak anlaşılamamış, tek başına, yalnız bir insan o.

Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı, Mustafa Armağan (Sayfa 88 - Timaş)Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı, Mustafa Armağan (Sayfa 88 - Timaş)