Şerife Karakaya, bir alıntı ekledi.
12 dk. · Kitabı okuyor

İnsan ruhunun varlığı kimileri tarafından çeşitli yollarla kanıtlanmışsa bize de bu ruhun keyfini çıkarmak düşer.

Ölümlü Nesneler, José Saramago (Sayfa 15 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Ölümlü Nesneler, José Saramago (Sayfa 15 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Mesut Altınok, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

Rahman'ın kulları; dürüst, kendine saygılı ve hayatı bilinçle yaşayan insanlardır. Köle değil, hürdürler. Rahman'a kulluğu zorlamayla değil, kendi hür iradeleriyle tercih ederler. Bu yüzden Allah'a kulluk pasif değil, son derece dinamik, yaratıcı ve olumlu bir edimdir.

Dini Anlama Kılavuzu, Şaban Ali Düzgün (Sayfa 93 - Otto)Dini Anlama Kılavuzu, Şaban Ali Düzgün (Sayfa 93 - Otto)
Seher, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

Kadınlar ve hissettikleri, ölümlü
bir adam tarafından çözümsüz bırakılması en iyisi olan bir gizemdi.

Tatlı Aşk, Susan Mallery (Sayfa 20)Tatlı Aşk, Susan Mallery (Sayfa 20)
Şerife Karakaya, bir alıntı ekledi.
 8 saat önce · Kitabı okuyor

Aynı sözcük farklı anlamlarda kullanılınca aynı anlamı taşıyamaz mı?

Ölümlü Nesneler, José Saramago (Sayfa 9 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Ölümlü Nesneler, José Saramago (Sayfa 9 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Abdulrezak Demir, Böyle Buyurdu Zerdüşt'ü inceledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Niçe'nin anlatırken beyni zorladığı cümleyi anlayabilmek için bir kaç kez okuttuğu nadide eseri. Olumsuz kelimleri olumlu cümlelerde, olumlu kelimeleri olumsuz cümlelerde harmanladığı insana farklı bir anlama kapasitesi kazandırdığı okunası kitap.

Tayfun R. Aras, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor

...hayat, aşk, mutluluk bunlar çok zor şeylerdi; herkes kendini korumak, bu ölümlü dünyada mutlu olmak için elinden geleni yapıyordu.

Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk (Sayfa 217 - Yapı Kredi Yayınları)Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk (Sayfa 217 - Yapı Kredi Yayınları)

Condelezza bebeğim.
Yaklaşık 3 yıldır çocuk yapmak için tüp bebek yöntemini deniyordum. Olumlu bir sonuç alamayınca doktorum bunu bir tüple değil bir hanfendi ile yapmamı tavsiye etti.

İnsanların ölümlü olduğunu unutup onları insandan başka bir şeymiş gibi sevmek ne delilik!

Agustinus

Syn, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okuyor

Hayat bilinmez olmalıydı; nasıl yaşayacağını, ne zaman kaza geçireceğini, hangi hastalıklara yakalanacağını, nasıl öleceğini bilen bir insan, Endymion'un kaderini (başına neler geleceğini kendin belirleme cezasını) paylaşıyor demekti ve dünyadaki hiçbir ölümlü, bu yükü taşıyamazdı.

Mutluluk, Zülfü LivaneliMutluluk, Zülfü Livaneli

Dr. Atabek'in klasik müziğin, bir enstrümanla ilgilenmenin ve bir orkestrada yer almanın çocuk ve ergenlerin yaşamındaki olumlu etkisini incelediği kitap nedense ilgi çekici olamamış. Tavsiye üzerine almıştım ama bildiklerimin üzerine yeni bir şey eklemedi. Elbette "okumalıyım" diye düşünebilirsiniz ama çok daha iyi seçimler yapıp daha fazla bilgi edinebileceğiniz kitaplar bulabilirsiniz.