A., bir alıntı ekledi.
23 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“dünyada hepimiz sallantılı, korkuluksuz bir köprüde yürür gibiyiz. tutunacak bir şey olmadı mı insan yuvarlanır. tramvaydaki tutamaklar gibi. uzanır tutunurlar. kimi zenginliğine tutunur, kimi müdürlüğüne, kimi işine, sanatına. çocuklarına tutunanlar vardır. herkes kendi tutmağının en iyi, en yüksek olduğuna inanır. gülünçlüğünü fark etmez. kağızman köylerinden birinde bir çift öküzüne tutunan bir adam tanıdım. öküzleri besiliydi, pırıl pırıldı. herkesin, “- veli ağa’nın öküzleri gibi öküz, yoktur”, demesini isterdi. daha gülünçleri de vardır. ben, toplumdaki değerlerin ikiyüzlülüğünü, sahteliğini, gülünçlüğünü göreli beri, gülünç olmayan tek tutamağı arıyorum: gerçek sevgiyi! bir kadın. birbirimize yeteceğimiz, benimle birlik düşünen, duyan, seven bir kadın!”

Aylak Adam, Yusuf AtılganAylak Adam, Yusuf Atılgan

Gönlüne düşerse sevda ateşi bilirsin seven de o sevdiren de

Bayan_Book, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

Bırak korksun erkek, seven kadından.!
Sevince gözden çıkarır her şeyi kadın,geriye kalan ne varsa değersiz kılar.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 63)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 63)

Bazen, arkana bakmadan dönüp gitmen gerekiyor. Bazen “şimdi” ağlamayı göze alıp, ömür boyu ağlamaktan kurtulman gerekiyor.

Bazen, insanın sevilmediğini de sevmediğini de görmesi gerekiyor. Hatta istenmediğini anlaması gerekiyor. Onca fedakarlığa değmediğini anlaman gerekiyor. Sana gösterilen sevgi ve ilgilerin, hatta “-mış gibi” yapılmış hareketlerin gerçek olmadığını anlaman gerekiyor. Bazı insanların seni kendi menfaatleri için kullandığını anlaman gerekiyor… Aslında herkesten çok, senin en iyi bilmen lazım! Çünkü seven taraf sensin! Sen, herkesten çok daha iyi biliyorsun insan sevdiğinde neler yapabilir, neleri göze alabilir, neleri görmezden gelebilir, neleri affedebilir, neleri unutmaya çalışabilir… Çünkü sen bunları yapıyorsun!

Yardımcı olun
Arkadaşlar benim başka hesabım vardı da kaybettim iyi günler ya benim erkek arkadaşımın dogum günü kitap seven biri bende ona kitaplar almak istiyorum etkileyici olsun istiyorum shorleck homes tarzı fareler ve insanlar hamler o tarzdan okuyor acaba ne alsam

Nur, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

Acısını saklamayı çok seven , hangi meslekte olursa olsun , başarılı olmaya adaydır - yazarlık hariç.

Doğmuş Olmanın Sakıncası Üzerine, Emil Michel Cioran (Sayfa 39)Doğmuş Olmanın Sakıncası Üzerine, Emil Michel Cioran (Sayfa 39)