Cassandra Clare

Cassandra Clare

Yazar
8.5/10
1.460 Kişi
·
3.961
Okunma
·
189
Beğeni
·
7.262
Gösterim
Adı:
Cassandra Clare
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tahran, İran, 27 Temmuz 1973
Cassandra Clare, ilgisini romanlara yöneltmeden önce uzun yıllarca Hollywood Reporter’da gazeteci olarak çalıştı. “Ölümcül Oyuncaklar” üçlemesi birçok çoksatar listesinde yer aldı. 2009’un yıldızlarından birine dönüştü. Cassandra, Brooklyn’de yaşıyor.
''Kitaplar söz konusu olduğunda, insan her zaman temkinli davranmalı,'' dedi Tessa. ''Ve bütün kitaplar tehlikelidir, çünkü kelimeler bizi değiştirme gücüne sahiptir.''
"Ne yazık ki bir zamanlar çok değer verdiğin birinden en az aynı ölçüde nefret edersin."
Sonuçta seni rahatlatacak kimse yokken ağlamanın ne anlamı vardı ki? Daha kötüsü kendini teselli edemezken...
Yaptığın şeyle ilgili nelerin çirkin olduğunu inkar etmeyi sürdürürsen hatalarından asla ders alamazsın.
"Kahramanlar her zaman kazanan kişiler olmak zorunda değildirler. Bazen kaybedenlerdir de. Ama savaşmaya devam ederler, geri dönerler. Pes etmezler. Onları kahraman yapanda budur işte. "
498 syf.
·3 günde·7/10
Seri 3.kitapta bitmeli miydi?
Bence bitmeliydi. Düşmüş Melekler Şehri'ni okurken diğer 3 kitapta aldığım hazzı ne yazık ki alamadım. Ama yine de beğendim. Seriyi bitirmekte kararlıyım.
Kitabın ortalarında Jace'in gelgitleri beni benden aldı. Bu kitapta Clary'nin ergen davranışları olmaması,kitabı okunur kıldı. Simon'a biraz daha yoğunlaşılmıştı ama göze batmıyordu.
Kitap her zaman ki gibi çok can alıcı noktada bitti. Açıkçası 5.kitapta ne olacağını merak ediyorum
580 syf.
·Beğendi·8/10
Pek fantastik kitaplar okumam ama bu çok iyiydi ve tüm seriyi bitirdim . Kitap her şeyden önce çok iyi kurgulanmıştı ve sürükleyiciydi. Diğer kitaba geçmek için sabırsızlanmıştım okurken.
536 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı kitaplığımda her gördüğümde aklıma sadece bir Juliet repliği derlemesi geliyor; "Ah Will, Will sen neden Will'sin?"
Gölge avcısı dünyasıyla karşılaştığım ilk kitap ve beni bu dünyaya bağlayan karakterler; Tessa, Will, Jem ve olmazsa olmazımız Magnus Bane :).
Cassandra'nın hayal gücüne hayran değil, aşık olacaksınız.
580 syf.
·Beğendi·10/10
Gerçekten olağan üstü olaylar bu kadar mı gerçekçi anlatılır.kesinlikle mükemmel insanı kendine bağlayan , sürükleyen bir kitap dır. Gerçek hayattan uyarlanmiscasina özgün ve değerli bi eserdir
624 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Bu kitap ilk iki kitaba kıyasla çok daha sürükleyiciydi ilk üç kitabın hatta tahminim o ki serinin nirvanasıydı. Seriyi okuduğuma pişman olmadığıma emin olacak kadar zevk aldım kitaptan. İlk kitapları eleştirirken birçok şeyi tahmin edilebilir bulduğumu söyleyerek bu yönüyle eleştirmiştim kitabı ama bu kitapta bazı yeni gelişmelerle bu olumsuzluk kırılmış oldu. Her kitapta gelişen karakter kadrosu kitaba ayrı bir renk katıyordu. Clary’nin olayları anlamlandırmaya çalışan pısırık ve korunması gereken kız çizgisinden sıyrılarak güçlü ve savaşçı kız haline geçişi bir yandan hoşuma gitti ama bunda da klişeler bulmak canımı sıktı. Jace’in dışarıdan özgüvenli tavırlarının arkasındaki kendini ezen, yaralı çocuk oluşu biraz sinirimi bozmadı değil. Ben onun egoist bir hergele gibi hareket edişine vurulmuştum bu yüzden bu kitapta beni biraz üzdü kendileri ama yine de Jace, Jace işte. :)
Kitapta eleştirdiğim bir nokta ise yazarın bazen aksiyonu ve olayları anlatmaya aşırı yoğunlaşmaktan o olayların karakterler üzerindeki etkilerini anlatmayı es geçmesiydi. Bunu en çok bu kitapta hissettim. Özellikle Clary’nin kitabın sonlarına doğru yaşadığı bir olay aslında onun felaketi gibi olması gerekirken Clary’nin duygularına neredeyse hiç değinilmeden olay bir anda seyrini değiştirdi. Ortaya çıkan bazı sırlara verilmesi gereken tepkiler son derece sönük kaldı fikrimce.
Kitabı bitirdikten sonra ilk düşündüğüm “Vay be!” den de önce “Serinin hala devam ettiğine inanamıyorum!” oldu çünkü gerçekten bu kitapta ilk iki kitapta gizemli kalan her şey çözümlenmiş, soru işaretleri giderilmiş ve birçok sorun da çözülmüştü. Hatta öyle ki kitaplar incelenip ilerleyişe ve olay örgüsüne bakılırsa yazarın seriyi üç kitaptan oluşturmak için tasarladığı gibi bir izlenim edinmiyor değilim. . Kitapta hiç durulmayan bir hareketlilik, bir canlılık vardı. Sayfalar elimden kayıp gitti. Kalın bir kitap olmasına rağmen akıcı olduğundan hemen bitirdim ve gerçekten macera filmi izler gibi oldum çoğu zaman. Serinin diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum, yazarın olayları nasıl devam ettireceğini merak ediyorum. Umarım yazar seriyi devam ettirebilmek uğruna serinin kalitesini düşürmemiştir. Güzel bir genç-yetişkin okumak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiyem. Detaylı yorumlar için:
http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/2016/07/camlarsehri.html
580 syf.
·10/10
Bittigine cok ama cok üzülmüstum cidden. Kitap okurken seni icinde yasatiyorsa kitaptir yorumunu bu seriye yapmak istiyorum gercek disi seyler olsada bu dunyada varmislarcasina okudum. Bu seri yuzunden 2 dersten kaldim lisedeyken. Annem zorla 2 lokma yedirirdi. Ben sansliydim ki ben seriyi kesfettigimde butun kitaplari basilmisti. Beklemek zorunda kalmadim. Kac kere okudum. Yine mi baslasam anilarim depresti.
580 syf.
·5 günde·8/10
Kitabı okumak benim için beklediğimden daha uzun sürdü çünkü bir yere kadar kitap ilerlemedi gibi geldi bana. Bence bunun sebebi hem filmini hem de bir yere kadar dizisini izlememden kaynaklanıyor. Okuduğum sahneleri sürekli film ve diziyle karşılaştırıyordum haliyle ilerlemekte zorluk çekiyordum ama neyse ki bir yerden sonra o sorunu aştım. Zaten sonrasında kitap aktı, gitti

Kesinlikle bir ilk kitap için oldukça güzeldi, yeni bir dünyaya adım atıyorsunuz, yeni terimler var ama yazar bunları açıklayacağım diye okuyucuyu sıkmamış aksine siz öğrenmek için çırpınıyorsunuz. Kitapta benim için sıkıntı olan tek şey sahneler arası geçişte hiçbir ayrım kullanılmamış. Yani bir olayla ilgili cümle okurken birden başka olaya geçiyor ve okuyucuyu uyarmadan yapıyor bunu. Araya bir satır boşluk bile koysalar yeterli olurdu bence ama yapmamayı tercih etmişler.

Karakterleri genel olarak çok sevdim. Sadece Clary'e neredeyse kitabın sonuna kadar gıcık oldum. Çünkü bence çok bencildi. Sadece kendisi ve annesini düşündü benim için çok önemli dediği Simon'ı bile umursamadı bazen. En nefret ettiğim şey bencil karakterler..

Kısacası bir ilk kitap olarak düşünürsek oldukça iyiydi. Kısa zamanda bütün kitapları okumayı düşünüyorum bakalım ne kadar başarılı olacağım.
536 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Seriye başlarken fazla umutluydum ama bence ölümcül oyuncaklar kadar iyi değil. Kitap sonunda beni çok şaşırttı, ters köşe yaptı. Ama gölge avcısı dünyasını seviyorsanız eğer kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitap tabi ölümcül oyuncaklardan sonra. Genede ikinci kitabını okur muyum bilmiyorum.
536 syf.
Satın aldığım ilk kitabım. . .
Eğer fantastik bir hikayeyi Londra havasında yaşamak ve okurken okuyan bir kızın iç seslerini gözlerinizle dinlemek istiyorsanız bu kitap aradığınız kitap olabilir .
580 syf.
·7/10
Lisedeyken heyecanla okuduğum, kitapları beklerken bir hayli zorlandığım ve seri uzatıldığında bitene kadar okumayacağıma dair inat ettiğim serinin ilk kitabıdır kendisi. Yazarı sevmiyorum, gerçekten zalim bir yönü var ve okuyucuya çektirmeyi seviyor. (Bununla ilgili bir yorumunu okumuştum, uydurmuyorum. :) ) Ama anlatımına diyecek sözüm yok. Sizi merakta bırakır, sinirlendirir, kalbinizi kırar, mutlu eder ve daha nicesini hissettirir.

İlk kitap Gölge Avcıları'nı tanıdığımız, olayların yeni yeni başladığı ve Jace ile Clary'nin bir araya geldiği kitap. Vampirler, periler, iblisler, kurt adamlar ve daha nicesini bulunduğu fantastik bir seri. Bu tarz kitapları şimdi çok okuyamıyorum bu yüzden seriyi bitirebilecek miyim ben de merak etmekteyim. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Cassandra Clare
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tahran, İran, 27 Temmuz 1973
Cassandra Clare, ilgisini romanlara yöneltmeden önce uzun yıllarca Hollywood Reporter’da gazeteci olarak çalıştı. “Ölümcül Oyuncaklar” üçlemesi birçok çoksatar listesinde yer aldı. 2009’un yıldızlarından birine dönüştü. Cassandra, Brooklyn’de yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 189 okur beğendi.
  • 3.961 okur okudu.
  • 100 okur okuyor.
  • 1.712 okur okuyacak.
  • 35 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları