1000Kitap Logosu
Nazan Arısoy
Nazan Arısoy
Nazan Arısoy

Nazan Arısoy

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
1.350 Kişi
5,2bin
Okunma
160
Beğeni
8,9bin
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
İstanbul, 1976
Yaşamı
Nazan Arısoy 1976 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli kurumlarda Öğretmen, Eğitmen, Üst düzey yönetici asistanı, Müşteri ilişkileri uzmanı ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmıştır. Babasının gazeteci ve annesinin edebiyat öğretmeni olması yazarı edebiyata sürüklemiştir.
Gülçiçek
Virginia Woolf'u inceledi.
192 syf.
·
3 günde
·
8/10 puan
Sonsuzluğun Hüzünlü Kraliçesi
Sizi bilmem ama ben biyografik kitapları pek okuyamam,sıkıcı gelir bana. Nazan Arısoy o kadar güzel anlatmış ki elimden düşüremedim. Okunulanası gereken kitaplar arasında yerini almalı. Bayıldım.... **Sınır tanımaz, acımasız davranışlarına rağmen ondan vazgeçmedi ama onsuz yaşamayı öğrendi. Virginia Woolf
Virginia Woolf
7.2/10
· 251 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
18
Hazelnutlibrary
Virginia Woolf'u inceledi.
192 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Virginia Woolf (Sonsuzluğun Hüzünlü Kraliçe) Okudum bitti. Daha önce yazarın kalemini okumuştum, sevmiştim. Yine severek okudum. Bazı yerleri okumak o kadar zor geldi ki. Gözyaşlarıma hakim olamadım . Bir kez daha anladım ki. Hangi dönemde yaşarsan yaşa nerede olursan ol KADIN olmak zor arkadaş. Kadına yapılan her türlü şiddetten nefret ediyorum. Fiziksel, psikolojik şiddet hepsinden. Ne istiyorlar kadınlardan anlamıyorum. Kendilerini üstün görmek nedir. Kimse kimseden üstün değildir. Kadınlar sizin istediğiniz gibi kullanacağız bir eşya değil. Hiç bir şekilde zorla sahip olamazsınız. Bir kadına zorla sahip olmak nedir. Sizler tatmin olacaksınız diye kadına zorla sahip olmak nedir. Hayır nefret etmek istemiyorum ama tiksiniyorum böyle insanlardan. Midem kaldırmıyor böyle insanları görmeye... Gelelim kitaba: Ah be Virginia sen neler yaşamışsın hayatın boyunca. Ne acılar sığdırmışsın hayatın boyunca. Önce anneni sonra ablanı kaybetmek. Daha çocuk yaştayken üvey abileri tarafından tecavüze uğramak. Bir insan daha ne kadar travma yaşayabilir. Daha ne kadar acı çekebilir. Yaşadığın onca acıyla birlikte Virginia ihtiyara meyillidir. Bir kaç kere de intihar etmiştir. Ve kocası onu her defasında kurtarmıştır. Şunu demek istiyorum ki kocasına hayran kaldım yaşadığı onca acıyı biliyordu onu iyileştirmek için elinden geleni yapmış. Yazmanın Virginia'ya iyi geldiğini gören Leonard onu yazmaya teşvik etmiştir. Yazmak gerçekten iyi gelmişti Virginia'ya. Yazmayı bırakan Virginia tekrar bir bunalıma girmiş.. Ve tekrar intihar etmeyi düşünmüş bu sefer kocası onu maalesef kurtaramamış. Virginia ceplerini taşlarla doldurup kendini Ouse Nehri'ne bırakmıştır. Arkasında ise kocasına mektup bırakmıştır. Mutlu olmasını istemiş. Bir insan bir insanı ne kadar güzel seviyor. Keşke birçok insan senin gibi olabilseydi Leonard keşke. Düşünüyorum da Virginia senin yaşadıklarını yaşasaydım ne yapardım. Yaşadığın acılara dayanabilir miydim. Sanırım dayanamazdım. Kimsenin böyle şeyler yaşamasını istemiyorum. Umarım bir gün her şey bizler için daha güzel olur. Kadınlar istediği gibi yaşayabilir... Bu konu hakkında o kadar şey derim ki. Kelimeler, sayfalar yetersiz kalır. ... Virginia nur içinde yat.
Virginia Woolf
7.2/10
· 251 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
17
Yeşim
Virginia Woolf'u inceledi.
192 syf.
·
10/10 puan
"Hiç iyi değilim sanki. İyiliğin olmadığı bir yerdeyim ve inadına iyi gördüklerim var. Kişi en sevdiği yazar hakkında yazılmış böyle iyi anlatımlı bir kitap bulunca onu nasıl anlatacağını da bilemezmiş. Gerçekten okurken kendimi ağlamamak için hep zor tuttum. Hani ağlamak istersiniz kendinizi tutarsınız ve boğazınızda acı bir yutkunamamazlık kalır ya duygularımın tarifi aynen öyle. Ne kadar zor bir hayat sığdırılmış bu ömre, kayıplar, tacizler, hayal kırıklıkları biraz aşk ve biraz merhamet. Daima duygularla yaşamak ve bu duyguları bir noktada taşıyamamak. Babası tarafından görmezden gelinmenin, yok sayılmanın ve annesinin yokluğunu atlatamamasının ve dehşetlerin asla bitmeyip cinsel istismara uğramasının çokça yalnız ve delilikle yıllar geçirmesi ve daha birçok şey aslında. Virginia yıllar sonra yaşamayı hayal bile etmek istemediği durumu şu çarpıcı cümlelerle anlatmıştı; "Kendimi ancak şu cümlelerle tarif edebilirim; durmadan dalga yapan, kaba saba bir balinayla aynı akvaryuma hapsedilmiş talihsiz bir küçük balık." Daima güzel kal sevgili V.
Virginia Woolf
7.2/10
· 251 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
9