Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Eğer özgüvensiz kişilerle birlikte olmak zorundaysanız, onların işlerine ilgi duyduğunuzu gösterin ve hatta onlardan öğüt vermelerini isteyin. Herhangi bir başarınızla övünmemeye dikkat edin ve gerekirse şanslı olduğunuza bağlayın. Sizi başkalarının gözünde daha kolay...devamını okuSayfa 193
Duygusal zeka duygularımızı aydınlanmış ve sağlıklı bir şekilde anlayabilme, yorumlayabilme ve onlara tepki verebilme beceresidir.
Sosyal zeka, saflık perspektifini bir kenara atıp, daha gerçekçi olmaktan başka bir şey değildir. Dikkatimizi içeri yerine dışarı odaklamayı, doğuştan sahip olduğumuz gözlemleme ve empati yeteneklerini keskinleştirmeyi içerir. İnsanları idealleştirme ve şeytanlaştırma eğilimimizi aşıp, oldukları gibi görüp kabullenme anlamına gelir.Sayfa 184
Belki gelir!
Malum, zeka güzellikle hiç yan yana gelmez.Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi
1000Kitap
Prenses Matilda güzel kızmış, ama ne yazık ki doğumunda Kötülük Perisi ona bir de zeka vermişmiş, oysa çevre ülkelerin prenslerinde böyle bir nitelik hiç yokmuş. Yakışıklı prenslerin çoğu pek zeki sayılmazmış, tek çabaları televizyona çıkmakmış. İçlerinden yalnız Prens Richard diye biri bu işi başarmış, şimdi haberleri okuyormuş... kim olduğu belirtilmeden tabii.
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.