Berçav
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Berçav
@Pirtuk9
Doğaya hayran, kitaplara aşık
meslek
Okuyor
egitim
Lisans
harita
Antalya
v3_profil_bos
4 okur puanı
gecmis
13 Eki 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Poetika
Yaşadım da yoruldum, bir ağır-işçi gibi, Uyudum da uyandım, binlerce kişi gibi. Bana düşünmek vardı, payıma onu aldım, Işledim de işledim bir hüner-işi gibi. Horlandı, beğenildi; inandim, alinmadım, Yolun geleceğini çizdim, geçmişi gibi. Zor dönemler olmadi-değil, olsundu, oldu, Ne koştum ne de durdum kaçak gidişi gibi. Bu konuyu burada bırakıyorsam birden, Olmasın diyedir bir şeyin bitişi gibi.
İZM ÜSTÜNE
Bir düşün izm'e varmaz, bir sözcüğü dönükse, Bir anlamı eğikse, bir kavramı soluksa. İnsan zor bir ulusdur, kendi evinde yaşar, Isınmaz neler yaksa, bir odası soğuksa. Aydınlanmaz tepeden, kuş-bakışı gözlere, Bir ülke karanlıktır, bir sokağı sönükse. Bir adım aksadı mı, bin adam yuvarlanır; Bir müzik özgünleşmez bir notası bozuksa. Bir ordu darmadağın olur bilisizlikten; Delice ya da uslu düşlerle beslenikse. Bir zincir zincir gibi, bir çizgi çizgi gibi Olmaz, tek bir halkası, bir noktası çürükse. Akıl bir düş değildir, masalı uykuların, Sisde yolunu bulur, istenen seçiklikse. Toplumsal amaçların somut uydusudur izm; Kişilere tanınmak istenen kişilikse.
Adam beni görür görmez suratı asıldı, daha da korkunçlaştı, yanımdan yürüyüp geçti. Artık ümidimi kesmiştim. Sonra öbür yandan bir adamın geldiğini duydum. Ona baktım ama deminki adamı bir türlü tanıyamadım: Deminkinin yüzünde ÖLÜM vardı, oysa şimdiki CAPCANLIYDI ve TANRI seçilebiliyordu bu yüzde...(SEVGİ)
;