Saldırgan ve gürültücü erkek adamlar çağının bitip , ruhlarımızı yumuşatıp sakinleştirecek bir sevgi ve anlayış çağının başlaması belki gerçekten mümkündür. Levent Mete’nin kitabından …
Kaldırımda öylece sallanıp durması bir gönül meselesi olduğunu gösteriyor. Yardım almak istiyor ama sorunun hassasiyetinden çekiniyor. Bir kadın bir erkek tarafından aldatılmışsa sallanma biter, onun yerine zilin acı acı çalınması gelir. Bu durumda bir aşk meselesi olduğunu, ama kızın sınırlı olduğu kadar şaşkın ve kederli olduğunu da varsayabiliriz.
Reklam
Çocuk aklı işte, bütün bunların benimle ilgisi yok diyemez. Yapmayın şunu ..
Boşanmaya çalışan bir kadın ya da erkek, çocuk olunca boşanamaz ve bunun sorumluluğunu çocuğa yansıtır ve o çocuk her daim sorumlusu olmadığı bir suçun günahını yaşamak zorunda kalır.
Destek YayınlarıKitabı okuyor
Doyuca
Doğruya bakıyorsun, bir yürek eksik. Yanlışa bakıyorsun, bir bellek eksik. Apaçık, dalbaşak hayvanlar kadar/ /Ürkek kadın gecelerinde/bir erkek eksik.
Sayfa 204
Analar, erkek yüzlü analar, avuçları nasırlı analar, gözlerinde dökecek yaş kalmamış kupkuru analar, iş ve ekmek haberiyle dönecek erkeklerinden yana dikmişlerdir gözlerini. O yana,kocalarının her sabah, daha şafak sökmeden gidip omuz omuza doldurduğu "ırgat pazarı"na! Erkekler de kadınları gibi bir deri bir kemiktirler. "Değdiği yeri köz gibi yakan güneşin altında aç, terli ama sabırla bekleşirler. Irgatbaşılar ırgat pazarının mutlak hakimleridirler. Rızkların sahibi! Şöyle bir görünüveren bir ırgatbaşının çevresi hemencik umutla alınıverir. Ağzından çıkacak her söz kerametmişçesine dinlenir. İnsanlar aç ama umutsuz değillerdir! Kadınlar bilirler ki erkekleri er geç gelecektir. Gözbebeklerinde "ekmek"in müjdesi, gelecektir erkekleri. Günler geçer, sonra haftalar. Yaşlılarla aç çocuklar ölür. Yağmurla güneşin acıması yoktur. Çukurlarına gömülü gözleriyle kadınlar, çocuklarının feryadı ve ölüm acısına kanıksamış kadınlar çok az konuşarak beklerler.
Sayfa 170 - EverestKitabı okuyor
Böyle zamanlarda bir erkek, kadınlara tatlı sözler söylerse, mutlaka ince bir hesabı vardır.
Sayfa 122 - Kapra yayınları. Ciltli baskıKitabı okuyor
Reklam
bir erkek, trabzana yaslanmış dırdır eden bir kadına tahammül edemez.
Sayfa 60 - PDFKitabı okuyor
az önce metrodan inerken asansör de bir erkek(5yaşında) tarafından övgülere boğuldum yetmezmiş gibi giderken göz kırpıp, el salladı... erkekler bizi kandırmak sanırım bu kadar kolay ya
122 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
Merhaba arkadaşlar, hepimize günaydın. Güzel bir gün olsun! Kitabın adından mütevellit, yüreğinde sır olmayanınız var mı diye sorarak başlamak istiyorum. Hepimiz kim bilir yüreğimizde ne sırlar saklıyoruz, içimizde neler neler kalıyor kim bilir değil mi? Bizden başka? Sanırım biraz da Halil Cibran’a doyduğumu hissediyorum. Yine de devam edeceğiz
Gönlün Sırları
Gönlün SırlarıHalil Cibran · Kapı Yayınları · 2012293 okunma
İlk insanlar, sanıldığı gibi ataerkil olmayabilir mi?
Erkek merkezli şempanzeyle kıyaslandığında, dişi merkezli, ero­tik ve barışçı bonobo insanlığın ataları üzerinde düşünürken bize yeni bir bakış açısı sunar. Bonobo davranışının, dedelerimizin, ka­dınları saçlarından sürükleyen sakallı mağara adamları şeklindeki yaygın imgesiyle hiç alakası yoktur. Durumun ille de bunun tam aksi olması gerekmez, ama neyi bilip neyi bilmediğimiz konusunu açıklığa kavuşturmak faydalı olacaktır. Davranış fosilleşmez. Bu yüzden de insanın tarih öncesine dair yorumlarımız genelde diğer primatlar hakkında bildiklerimiz üzerine temellendirilmiştir. Dav­ranışları, bize atalarımızın geçmişteki olası davranış yelpazesi ko­nusunda fikir verir. Bonoboları öğrendikçe bu yelpaze de genişliyor.
Reklam
Erkek egosu dişi dengi tarafından iki bin yıl başı boş bırakılmıştı.
97 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Hepinize merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda birçok şiir kitabı okuyup sizlerle paylaştım. Bu seferki okuduğum şiir kitabı gerçekten diğer kitaplara nazaran farklıydı. Özenle seçilmiş kelimeleri ile dizelerde Meki Ekin âdeta dans ettirdi. İçindeki o duyguyu yeri geldi coşkulu, yeri geldi hevesleri kırık ve yeri geldi umutsuzluk içinde aktardı.
Beni Kırdın Frida
Beni Kırdın FridaMeki Ekin · Red Yayınları · 20241 okunma
Harry, çok haklısın
"Hiç evlenme, Dorian. Erkek, yorgun düştüğü için evlenir, kadın merak duyduğu için. ikisi de hayal kırıklığına uğrarlar."
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.