Giriş Yap
384 syf.
·
Puan vermedi
Açlık Oyunları, Suzanne Collins tarafından yazılmış ve dünya genelinde milyonlarca okur tarafından sevilen bir distopik roman. Kitabın kahramanı 16 yaşındaki Katniss Everdeen, bir gün Açlık Oyunları'na seçilerek kaderini değiştirir. Açlık Oyunları, gelecekteki bir dünyada geçen bir hikâyedir. Dünya, bir kısım insanların kontrolünde olan Panem adlı bir ülkede meydana gelmiştir. Ülke, doğal felaketler sonucu 12 farklı bölgeye ayrılmıştır. Her bölge, kendine özgü bir üretim sistemi, işleyişi ve yaşam biçimi vardır. Açlık Oyunları, Panem hükümetinin her yıl düzenlediği bir turnuvadır. Her bölgeden 12-18 yaş arası iki erkek ve iki kız çocuğu seçilir ve kapalı bir arenada birbirleriyle savaşmaya zorlanırlar. Katniss, 12. bölgeden seçilerek Açlık Oyunları'na katılmak zorunda kalır. Katniss, hayatını kurtarmak için mücadele ederken, ülkesinin sınırlarını aşan büyük bir komplo da ortaya çıkar. Açlık Oyunları, artık sadece bir tesadüf değil, Panem hükümetinin insanları kontrol etmek için planladığı bir oyundur. Açlık Oyunları, gerilim dolu bir distopik roman olarak okurların beğenisini kazanır. Kitabın karakterleri, zekice yaratılmış ve okuyucuyu sürekli heyecanlandıran bir hikâye anlatımı vardır. Kitap, okuyucuyu birçok kez şaşırtmayı başarır ve okurun düşüncelerini sürekli olarak değiştirir. Açlık Oyunları, Suzanne Collins'in yaratıcılığının en iyi örneklerinden biridir ve distopik roman seven okurlar için mutlaka okunması gereken bir kitaptır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Adam şunu biliyordu:Bir kadınla bir erkek olura olmaza, en sudan şeylere, en gülünmezlere bile içtenlikle ve dolu dolu gülebiliyorlarsa , bu ,sevi başlangıcının göstergesidir.
“Beni seviyorsun, çünkü tanıdığın ve sevebileceğin herkesten farklıyım. Masabaşı işleri için, muhasebecide çalışmak için, küçük iş meseleleri üzerinde didişmek, mahkemelerde tartışmak için yaratılmadım ben. Bana böyle şeyler yaptırır, beni diğer adamlara benzetir, onların işlerine sokar, onların soluduğu havayı solutur, onların bakış açılarını kafama yerleştirirsen, işte bu farklılığı, beni, sevdiğin şeyi yok etmiş olursun. Yazma arzum, içimdeki en hayati şeydir benim. Odunun biri olsam, ne ben yazmayı arzulardım ne de sen koca olarak beni.”
Sayfa 313 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Im Westen nichts Neues
Erkek yalnız doğar, yalnız yaşar ve yalnız ölür.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
“Ve hayat o kadar kısa ki tanıştığım her erkek ve kadından en iyi şeyi almak isterim.”
Sayfa 272 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17