Ayşe Y., bir alıntı ekledi.
 2 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

Sinop: "Gurbet hapishanesi"
"Fakat ben tahliye edilmiyordum...Sinop Hapishanesi'ne gönderilmek üzere teslim edilecektim. Bunu okuyunca çöker gibi oldum. Bir deniz kenarında yapayalnız duran bir hapishane gözümde canlandı ve içinde bir tek bile tanıdığım olmayan o yalı şehrini düşündüm... 'Gurbet hapishanesi' dedim."

Kağnı - Ses - Esirler, Sabahattin Ali (Sayfa 39 - Yapı Kredi Yayınları, İstanbul, 2018 "Bir Şaka" öyküsü)Kağnı - Ses - Esirler, Sabahattin Ali (Sayfa 39 - Yapı Kredi Yayınları, İstanbul, 2018 "Bir Şaka" öyküsü)
DENİZ, bir alıntı ekledi.
 6 saat önce · Kitabı okuyor

Etrafımızdaki hapishane duvarını yıkıp özgürlüğümüze kavuştuğumuzda aslında daha büyük bir hapishanenin geniş bahçesine doğru koşuyoruz.

Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, Yuval Noah Harari (Sayfa 126)Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, Yuval Noah Harari (Sayfa 126)
Hasret, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

Hapishane ona yalandan gülümsemeyi, ikiyüzlülükle ellerini ovuşturmayı, sırıtarak yalakalık yapmayı öğretmişti.

Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 109)Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 109)
Kübra Yılmazsoy, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

Etrafımızdaki hapishane duvarlarını yıkıp özgürlüğe koştuğumuzda aslında daha büyük bir hapishanenin geniş bahçesine doğru koşuyoruz.

Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, Yuval Noah Harari (Sayfa 133)Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, Yuval Noah Harari (Sayfa 133)
Gürkan ((şair)), Otomatik Portakal'ı inceledi.
Dün 02:41 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ertesi sabah, Alex'i almak için gelirler ve hapishane binasına pek de uzak olmayan yeni bir binaya götürürler. Burada herkes ona çok iyi davranmaktadır, hapiste gardiyanların yaptığı gibi kimse dövüp sövmemekte, aksine tatlı bir dille konuşmaktadır. Ona çok yeni ve güzel bir pijama takımı verirler ve küçük, temiz bir odaya götürürler. Burası artık onun odası olacaktır. Ertesi sabah ise işin iç yüzü ortaya çıkar. Onu kötü bir insan olmaktan kurtaracak, iyilik yapmasını sağlayacak denen ıslah etme yöntemi, tam bir işkencedir. İki haftalık tedavi sonunda, onu özgür bırakırlar. Artık şiddet uygulama isteği olduğunda tuhaf bir hastalığa tutulmakta, bu yüzden de istemeden de olsa herkese iyi davranmaktadır. İlk iş olarak bir yerde kahvaltı yapar ve sonra da annesi ve babasıyla yaşadığı eski evine gider. Kapıyı açtığında annesi, babası ve bir yabancıyı kahvaltı ederken görür. Onun yokluğunda ailesi odasını bir başkasına kiralamıştır. Hayal kırıklığıyla kendi evinden çekip gider.

Pişkin, bir alıntı ekledi.
24 May 23:27 · Kitabı okuyor · Beğendi

Hapishane Şarkısı 3
Gönülde eski sevdalar,
Gözümde dereler, dağlar,
Aynada hayalim ağlar,
Geçmiyor günler, geçmiyor

Bütün Şiirleri, Sabahattin Ali (Sayfa 38 - 1933)Bütün Şiirleri, Sabahattin Ali (Sayfa 38 - 1933)
sinem, bir alıntı ekledi.
23 May 18:12 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Tehlikelidir geriye doğru yolculuk
çünkü birden,bir hapishane olur geçmiş.

Kuruntular Kitabı, Pablo NerudaKuruntular Kitabı, Pablo Neruda

Hakim, savcı, gardiyan, hapishane mi; yoksa
Doktor, hemşire, hastabakıcı, hastane mi? HANGİSİ?