Alparslan Çift Başlı Kartallar

8,6/10  (33 Oy) · 
101 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.274 gösterim
Tarihi romanlarıyla Osmanlı sultanlarının birbirinden değerli hayat hikâyelerini günümüz okuruna aktaran Okay Tiryakioğlu bu defa Selçuklu topraklarına uzanarak atalarımızın atası Alparslan'ı konuk ediyor sayfalarına. Ve serüven başlıyor!

Çağrı Bey önderliğindeki Selçuklu Devleti, Dandanakan zaferinin ardından gücüne güç katarak batıya doğru ilerlemektedir. Henüz yağız bir delikanlı olan Alparslan ise dövüş hocası olan yenilmez Korgan'dan aldığı eğitimle rüştünü ispatlayarak liderliğe doğru yükselir. Vatan aşkına sevda ateşi katan güzeller güzeli Selcen Kız'ı kaçırma planları yapılırken, devletin bütünlüğünü hırpalayan iç isyanlar da bir bir bastırılır.

Ve nihayet Anadolu'nun kaderini değiştiren Malazgirt Savaşı'nın vakti gelir. Alparslan ile Roman Diyojen'in tarihe mal olmuş bu destansı yüzleşmesine hazır olun.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786050804362
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Volkan Akbaba 
31 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Alparslan ın cocuklugundan itibaren aldigi egitimleri, akıl hocalarından edindigi degerli bilgileri, iktidarı ele aldiktan sonra muzaffer oldugu mucadeleleri yalin bir dille bizlere aktariyor yazar. Tarihi roman sevenlerin kacirmamasi gereken bir kitap.