Azrail Koşuyor

8,2/10  (18 Oy) · 
62 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.089 gösterim
Yıl 2023. Ülkeyi yönetenler büyük bir sınıf farkı yaratmışlardı. Halkın çoğu yoksuldu. Ben Richard da onlardan biriydi ve kızını hastaneye yatırmak için paraya ihtiyacı vardı. Para kazanmak için tek yasal yöntem yarışmalardı. Ama yarışmacıları ölüm bekliyordu.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  383
 • ISBN:
  9789754050974
 • Orijinal Adı:
  The Running Man
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
@sevgul 
30 Mar 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

stephen king in okumaya çalıştığım ikinci romanıydı ne yazıkki anlatımdaki karmaşa olayın tuhaf sıradanlığının sıradışılığa bağlanmaya çalışılması....konunun dağınıklığı.. basit bi olayın karışık şekilde anlatılması beni sıktı.. belki tekrar başlayabilirim...bilmiyorum.. diğer kitaplarınıda okumaya çalışacağım ama yine de yazarın...

Serdar Poirot 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir kurgu ve gerilim romanı. 2 adet büyük hikayeden oluşuyor. İlkinde gelecekte kan dökülen yarışmalar modadır ve Ben Richards da çocuğunu doktora götürebilmek için bu yarışmalara başvurur. Ve en tehlikeli yarışma olan Koşucu'ya katılmaya hak kazanır. Eğer yakalanmazsa büyük ödülü alacaktır. Kaçarken hayatındaki pek çok şeyi sorgular ve hikayesine oldukça güzel bir son hazırlar. İkinci hikayede de Ray Garraty adında bir genç Uzun Yürüyüş adlı yarışmaya katılır. Bu yarışta yürüyüş hızı azalan kişi 3 uyarı alır ve sonra öldürülür. Garraty neden yarışa katıldığını bilmemektedir ancak burada arkadaşlar edinir. Ve hayatını ve yarışmayı sorgulamaya başlar. Acaba yarışı lider olarak bitirebilecek midir? Yazarın mutlaka okunması gereken romanlarından biri.

Aykut Asaf 
10 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlk hikayesi bildiğim kadarı ile hala sinemaya aktarılmadı. Aslında sağlam bir oyuncu ekibi ile; aklımda oyuncular bile canlandı (Christian Bale, Ethan Hawke) efsane filmler kuşağında olabilir. İnanılmaz güzel bir hikayedir. İkinci hikaye ise rezil bir senaryo ile Arnold Schwarzenegger tarafından oynanan bir karakterle en kötü Stephen King kitabı filmlerinden birisidir.

Zeynep 
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Stephen King'in çıktığı gibi kitaplarını takip ettiğim gençlik yıllarımdan ziyade geçende bu kitabını elime aldım. Bana anımsattığı duygular o kadar yoğundu ki! 'Durma yoksa ölürsün', kitaptaki koşuyu o yaşlarda o kadar benimseyerek okumuşum ki! Şimdi elime aldığımda kitap çok sığ geldi. Demek ki; okuduğumuz yaş ve çağ gerçekten çok önemli. Eskiden okuduğum kitapları tekrardan okumaya başladım.

Kitaptan 2 Alıntı