Cumhuriyet Tarihi Yalanları 1.Cilt

8,5/10  (13 Oy) · 
32 okunma  · 
9 beğeni  · 
900 gösterim
Elinizdeki kitap, “Resmi tarih yalan söylüyor!...” diyerek Cumhuriyet tarihine ve Atatürk’e saldırmanın moda haline geldiği bu günlerde, tarihsel belge ve bilgilerle “gerçekte kimin neden ve nasıl yalan söylediğini” gözler önüne sermek için kaleme alınmıştır. İşte kitapta belgelerle cevap verilen Cumhuriyet tarihi yalanlarından bazıları:

• Kurtuluş Savaşı’nın başlamasında Atatürk’ün herhangi bir etkisi yoktur!
• Atatürk Kurtuluş Savaşı’na sonradan katılmıştır!
• Vahdettin hain değil kahramandır!
• Kurtuluş Savaşı önemsizdir!
• Kurtuluş Savaşı antiemperyalist bir mücadele değildir!
• İngilizlerle savaşılmamıştır!
• Güney Anadolu’nun kurtarılmasında Atatürk’ün hiçbir etkisi yoktur!
• Çerkez Ethem hain değil kahramandır!
• İnönü Savaşı olmamıştır, sonradan uydurulmuştur!
• Yazı ve dil devrimi Türkiye’yi tarihinden koparmış, insanları bir gecede cahil bırakmıştır!

Türkiye’nin içeriden ve dışarıdan emperyalist bir kuşatmayla çevrildiği bu günlerde Cumhuriyet tarihi yalanlarını öğrenmek ve bu yalanlara belgelerle cevap vermek çok büyük bir önem taşımaktadır. Elinizdeki kitap belgelerle tarihin çarpıtılışını ortaya koymak üzere önemli bir eser.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9751030544
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Burak CAN 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğu ilk Sinan Meydan eseridir. Ve şimdiye kadar neden okumadığımı sorgulamadım. Cumhuriyet Tarihi Yalanları 1. kitabı 4 konuyu ele alıyor:1)KURTULUŞ SAVAŞI'NI ATATÜRK DEĞİL DEDEM BAŞLATTI!
2)VAHDETTİN HAİN DEĞİLDİR! 3)KURTULUŞ SAVAŞI ÖNEMSİZDİR! 4)YAZI VE DİL DEVRİMİ TÜRKİYE'Yİ TARİHİNDEN KOPARMIŞTIR!

Bu dört Cumhuriyet tarihi yalanı içinden beni en çok etkileyen Yazı ve Dil Devrimi Türkiye'yi Tarihinden Koparmıştır adlı bölüm oldu. Uzun zamandır düşündüğüm ve kendi kendime neden değiştirildi dediğim ve bu konuda okuduğum 2/3 kaynak da beni tatmin etmediği için devamlı kafamda soru işareti olan bu inkılâbın neden yapıldığını bu kaynakta o kadar net bir şekilde anlatılmasına şahit oldum ki kafamda ki bir soru tamamiyle bertaraf oldu diyebilirim. Bizlere yıllarca doğruymuş gibi anlatılan dört konun aslında sistematik olarak bizler üzerinde işlenip durması boşa değilmiş. Ve anlıyorum ki şu an içinde bulunduğumuz durumda bu yalanlar ve benzerleri gibi devamlı birileri tarafından birçok yazara tekrarlattırıldığı için yapılan işlerin hayır olmasa bile bizim için hayırmış görmemize ve bir nevi gözlerimiz kör edilerek gerçeklerden bihaber yaşamamıza sebebiyet veriyor.Yıllarca bu ülkenin insanlarına, bu ülkeye hainlik yapmış kişileri kahraman gibi tanıttıkları gibi daha sonra hainlikleri kanıtlansa bile halk bunu kolay kolay kabullenmedi. Yani yaptıkları propagandalar kısmen tuttu. Son dönemler de rahatça Atatürk'e iftiralar artmış ve bir halkın yeniden küllerinden doğarak bağımsızlık için canlarını feda ederek yeni kurulan Cumhuriyet'in temellerine akıllarınca bombalar döşeyen ve bu bombalara göz yumanlar elbet tarih sayfalarında bir gün yargılanacaklardır. Bu eser de; Vahdettin'in,Çerkez Ethem'in, Damat Ferit'in nasıl ihanet içerisinde bulunduklarına belgeler ışığında tanıklık edeceksiniz.

İnvictus 
17 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kurtuluş mücadelesini ve o dönemlerde kimin hangi rol üstlendiğini belgelerle ışık tutmuş bir kitap.Kitabı okuduğunuz zaman Kurtuluş mücadelesinin hangi şartlarda gerçekleştiğini ve nasıl bir mücadele verildiğini ruhunuzda hissettirerek çok kapsamlı anlatıyor.Bunu yaparken gerçekleri görüyor ve yalan ile doğruyu kıyaslayabiliyorsunuz.Çünkü bütün resmi yazışmalar ve belgeler ile o döneme ışık tutuyor.

ibrahim yazkan 
20 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Türkiye Cumhuriyetine atılan iftiraları deşifre eden ve bilimsel olarak karşılık veren çok iyi bir eser.

mesuttt 
28 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Gerektiği şekilde din istismarcılarına simsarlara padişahAŞK'larına en iyi yanıtları vermiş.

Kitaptan 3 Alıntı

Atatürkçülük
Mustafa Kemal Atatürk, "orduları dağıtılmış, silahları elinden alınmış, bütün tersanelerine girilmiş, bütün haberleşmesine el konulmuş ve dört bir yanı bilfiil işgal edilmiş" Anadolu'nun bağrında, yokluk ve yoksulluk içinde, neredeyse sıfırdan bir ordu kurarak İngilizi,Fransızı, İtalyanı ve onların maşası durumundaki Yunanı, Anadolu yaylasına gömmüştür. Bunun adı, neresinden bakılırsa bakılsın, dünyadaki ilk antiemperyalist zaferdir.

Cumhuriyet Tarihi Yalanları, Sinan MeydanCumhuriyet Tarihi Yalanları, Sinan Meydan
yasemin yeter 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Her fırsatta Atatürk'ün Yazı ve Dil Devrimlerine saldıranların; yobaz, liboş takımının yerinde olsam Atatürk'ün yazım kurallarını kullanmazdım. Örneğin; soru eki ' mi, mı,mu' ile dahi anlamındaki "de"yi bitişik yazar, inadına kelimeleri bölen bağlama çizgisini kullanır, hatta bu da yetmez "ş" harfini hiç kullanmaz, inadına "q" harfini kullanırdım.

Cumhuriyet Tarihi Yalanları, Sinan MeydanCumhuriyet Tarihi Yalanları, Sinan Meydan

Asırlık planlarını, Atatürk'ün sağlığında uygulama fırsatı bulamayan emperyalizm, Atatürk'ün ölümünden sonra özellikle Atatürk ve çağdaş cumhuriyet düşmanı "kadim yobazlarımızı" ve "II. Cumhuriyetçi" liboşlarımızı kullanmıştır.

Cumhuriyet Tarihi Yalanları, Sinan Meydan (Sayfa 14 - İnkılâp Kitabevi)Cumhuriyet Tarihi Yalanları, Sinan Meydan (Sayfa 14 - İnkılâp Kitabevi)