Deli Çocuğun Güncesi

7,0/10  (101 Oy) · 
276 okunma  · 
58 beğeni  · 
2.791 gösterim
"Bazen insanlar kadar paragraflar da anlamsızlaşır. Hiçbir sözcük seni anlamaz, anlatamaz, yazdıramaz. Çaresiz bırakırlar seni, suskunluğa terk edersin kendini. Sonra biraz daha acı çekersin, hüzün çuvalına eklersin bir şeyler, tekrar yazmaya kalkarsın ve sonra fazlasıyla yazarsın.'

"Büyümemde, delirmemde, yalnızlığımda emeği geçen herkesin gözlerinden öperim"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786054994076
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
fatma 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Herkes biraz delidir aslında. Ancak herkes bu deliligi gösterme cesaretine sahip değildir. Kimi deliligi vermiş olduğu tüm özgürlüğü sonuna kadar kullanıp kitaplar yazar kimi bunu saklayarak korkakca yaşar. Samimi ve içten bir kitap. Evet bunu bende yaşadım veya hissettim diyebileceginiz samimi cümleler sarıyor sizi ve derken birkaç saatte bitiveriyor ve tekrar hatırlatıyor size unutulmuş çoğu şeyi.

Aysel 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Bir çırpıda okunacak türden olan bu kitap, yazarın da belirttiği gibi çoğu aforizmalardan oluşuyor. İsmi dikkat çekici olsa da kitap Ahmet Batman tarzını (deneme) hiç aratmıyor.
Böyle kitapları okurken sıkılmam nedendir bilinmez ama yine de okudum.

Sevmediğim kısımlar,
aşırı melonkoli, aşırı duygusallık, çok açık küfürlerdi.

Sevdiğim kısımlar,
altını çizdiğim cümleler.

Okumazsanız bir şey kaybetmeyeceğiniz türden kitap.
Keyifli okumalar...

Ayşe Şangüder Uzunoğlu 
04 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın duyguları öyle samimi,yalın ,içten ki...Yıkımlarını, üzüntülerini, sevinçlerini, heyecanlarını, mutlu olduğu anlarını daha pek çok duyguları samimiyetle aktarıyor.Okurken yaşıyor adeta okur.Einizden bırakmadan okuyacağınız ve keyif alacağınız bir kitap.

Ferah 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir çırpıda okuyabileceğiniz, okurken her ne kadar sessizlik de bir çığlık olsa da yalnızlığa sığınan insanların sayısının ne kadar arttığını fark edeceksiniz..

Burcu Belen 
14 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok akıcı bir kitap, 2 saatten kısa bir sürede bi baktım bitmiş. Samimi bir üslup ve evet herkes kendisine dair bir şeyler mutlaka bulucaktır bu kitapta. Ama samimi üslubun yanı sıra basit bir üslup. Sonuna geldiğimde ben açıkcası okumasamda olurmuş dedim. Bazı yazılarını facebook gibi sitelerde okumuşum zaten mesela. Önem taşıyan bir kitap değil bana göre :)

Soner AYAN 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Küçük bir kitaptan büyük bir haz alacağınızın garantisini veren bir eser... küçük çocuk büyük işler başarmış ;) son derece özünü tadacağınız, bir oturuşta okuyup kitap okumanın zevkini yaşayacağınız güzel bir kitap. En çok beğendiğim yapıtlardan biri kesinlikle tavsiye ederim

Hacer 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Biraz buruk bir tebessümle okudum kitabı. O kadar sade bir dille anlatılmış ki gündelik çalkantılarımız , satır satır bizi anlatıyor Deli Çocuğun Güncesi.

silaes 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 3/10 puan

Çarpım tablosunu ezberlememek için mutlak bir çaba harcayan ve son haddesine kadar direnen bir insan olarak; matematik ile ilgili yazdığı satırları tebessümle okudum. Geri kalan sayfalarda biraz iç sıkıntısı yaşadım.

Katre-i Matem 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Güzel ve kasvetli bir deneme olmuş :) İçeriği bakımından bir çöküntüyü, kayboluşu, yalnızlığı içeriyor. Bununla beraber sizi sıkmıyor ama 'bir insan bu satırları yazacak kadar ne yaşamış olabilir' diyorsunuz ve zaten kendi içinde de bu soruya cevap buluyorsunuz. Sonuç olarak boş zamanlarda okunabilecek güzel bir eser.

Dilara Karakaya 
28 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İçinde kendimi bulduğum türden bir kitap.
Dilinin yalın ve samimi olması kitabı daha bir okunabilir kılıyor. Kitabın ele aldığı konu çoğumuzun hayatıyla bire bir örtüşüyor.

2 /

Kitaptan 121 Alıntı

Derya Yalınkılıç 
30 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hata
... bazı şeylerin gerçekten hata olup olmadığını öğrenmenin tek yolu hatayı yapmaktı.

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız
Aysel 
29 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

“Başına gelen onlarca şeye, kabuk tutmuş, tarifi edilemeyen derin acılara ve hükmü kalmış bir geçmişe sürekli sövebilirsin, sitem edebilirsin. Ama görüyoruz ki küçük bir güzellik altında her şeye yeniliyoruz, bir bebeğin bakışına, başka birisinin gülüşüne, vapurdan esen rüzgara, bir dokunuşa… Bunca varoluş nedeni varken bazı şeylere kızgın kalmak oldukça zor. Kalbin patlamaya hazırken ve kendini bir intihar notu gibi bırakmak isterken sevenlerinin o tatlı tılsımına yeniliyorsun.
Sakinleşmeyi, tutunmayı özüne kazıyorsun… Sonrasında yağmur gibi akıp gidiyor her şey.. gök gürültülü, sağanak… ve sonrasında temiz bir sokak gibi.
Sonsuz minnet duyuyorsun acılarına, salaklıklarına, deliliklerine, yaşanmışlıklara. Her an için”

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız

En iyi sevgi, insanın eski mutsuzluklardan kaçmak için değil de, yeni mutluluklara kavuşma umuduyla beslediği sevgidir. Öyle veya böyle, acılı veya sancılı, gram kadar da gücüm olsa beni benden alamazdı sevgili hayat, hani nefes darlığımda da yıkamayacaktı beni.
Sonra avucuma ağladım, uyudum, gün bitti.
Ölüm.

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız