Deli Çocuğun Güncesi

7,0/10  (120 Oy) · 
343 okunma  · 
76 beğeni  · 
2.964 gösterim
"Bazen insanlar kadar paragraflar da anlamsızlaşır. Hiçbir sözcük seni anlamaz, anlatamaz, yazdıramaz. Çaresiz bırakırlar seni, suskunluğa terk edersin kendini. Sonra biraz daha acı çekersin, hüzün çuvalına eklersin bir şeyler, tekrar yazmaya kalkarsın ve sonra fazlasıyla yazarsın.'

"Büyümemde, delirmemde, yalnızlığımda emeği geçen herkesin gözlerinden öperim"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786054994076
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
fatma 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Herkes biraz delidir aslında. Ancak herkes bu deliligi gösterme cesaretine sahip değildir. Kimi deliligi vermiş olduğu tüm özgürlüğü sonuna kadar kullanıp kitaplar yazar kimi bunu saklayarak korkakca yaşar. Samimi ve içten bir kitap. Evet bunu bende yaşadım veya hissettim diyebileceginiz samimi cümleler sarıyor sizi ve derken birkaç saatte bitiveriyor ve tekrar hatırlatıyor size unutulmuş çoğu şeyi.

Aysel 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Bir çırpıda okunacak türden olan bu kitap, yazarın da belirttiği gibi çoğu aforizmalardan oluşuyor. İsmi dikkat çekici olsa da kitap Ahmet Batman tarzını (deneme) hiç aratmıyor.
Böyle kitapları okurken sıkılmam nedendir bilinmez ama yine de okudum.

Sevmediğim kısımlar,
aşırı melonkoli, aşırı duygusallık, çok açık küfürlerdi.

Sevdiğim kısımlar,
altını çizdiğim cümleler.

Okumazsanız bir şey kaybetmeyeceğiniz türden kitap.
Keyifli okumalar...

Ayşe Şangüder Uzunoğlu 
04 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın duyguları öyle samimi,yalın ,içten ki...Yıkımlarını, üzüntülerini, sevinçlerini, heyecanlarını, mutlu olduğu anlarını daha pek çok duyguları samimiyetle aktarıyor.Okurken yaşıyor adeta okur.Einizden bırakmadan okuyacağınız ve keyif alacağınız bir kitap.

Soner AYAN 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Küçük bir kitaptan büyük bir haz alacağınızın garantisini veren bir eser... küçük çocuk büyük işler başarmış ;) son derece özünü tadacağınız, bir oturuşta okuyup kitap okumanın zevkini yaşayacağınız güzel bir kitap. En çok beğendiğim yapıtlardan biri kesinlikle tavsiye ederim

Ferah 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir çırpıda okuyabileceğiniz, okurken her ne kadar sessizlik de bir çığlık olsa da yalnızlığa sığınan insanların sayısının ne kadar arttığını fark edeceksiniz..

Hasan ER 
20 Nis 00:12 · Kitabı okudu

Pek bir yorumda bulunmamakla beraber şunu söyleyebilirim.Kil namazını, aç ellerini Arş-ı Ala'nın sahibine, sonra yalnizlığın sadece O'na mahsus olduğunu bilerek dök içindekileri..Kalk bir çay koy."Tek" şekerli.Aç kitabı.İnsani melekelerinin yerinde olduğu vakitten bu yaşına kadar ahir zaman ömründe vuku bulan her mevzunun, ironik sahnelerini getirmeye başla gözlerinin önüne.Gerisi zaten sende...

Burcu Belen 
14 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok akıcı bir kitap, 2 saatten kısa bir sürede bi baktım bitmiş. Samimi bir üslup ve evet herkes kendisine dair bir şeyler mutlaka bulucaktır bu kitapta. Ama samimi üslubun yanı sıra basit bir üslup. Sonuna geldiğimde ben açıkcası okumasamda olurmuş dedim. Bazı yazılarını facebook gibi sitelerde okumuşum zaten mesela. Önem taşıyan bir kitap değil bana göre :)

Hacer 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Biraz buruk bir tebessümle okudum kitabı. O kadar sade bir dille anlatılmış ki gündelik çalkantılarımız , satır satır bizi anlatıyor Deli Çocuğun Güncesi.

silaes 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 3/10 puan

Çarpım tablosunu ezberlememek için mutlak bir çaba harcayan ve son haddesine kadar direnen bir insan olarak; matematik ile ilgili yazdığı satırları tebessümle okudum. Geri kalan sayfalarda biraz iç sıkıntısı yaşadım.

Katre-i Matem 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Güzel ve kasvetli bir deneme olmuş :) İçeriği bakımından bir çöküntüyü, kayboluşu, yalnızlığı içeriyor. Bununla beraber sizi sıkmıyor ama 'bir insan bu satırları yazacak kadar ne yaşamış olabilir' diyorsunuz ve zaten kendi içinde de bu soruya cevap buluyorsunuz. Sonuç olarak boş zamanlarda okunabilecek güzel bir eser.

2 /

Kitaptan 167 Alıntı

Deniz 
18 May 19:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

" Asla iyileşmeyecek çocukluk yaraları vardır, her zaman hayatınızın bir köşesinde duruyorlardır. Görmez, dokunamazsınız... O yaralar hala içimizdedir. "

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız
Derya Yalınkılıç 
30 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hata
... bazı şeylerin gerçekten hata olup olmadığını öğrenmenin tek yolu hatayı yapmaktı.

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız
Deniz 
19 Mar 18:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

'' Bilge ol, yabancı ol, yalnız ol, dağ başında çoban ol. Ama kendin ol, olmalısın. ''

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız
Deniz 
19 Mar 00:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

'' Yorgunum.Fiziksel olarak değil, zihinsel olarak. Saçlarımı arkaya doğru uzatacağım. Arkada saklanacak bir şeyler var. ''

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız
Deniz 
19 Mar 18:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çin malı ilişkiler ve sevgiler, piyasa bozuluyordu günden güne... Özlemin yerini artık yatak odaları, duygunun yerini menfaatler dolduruyordu. Cinselliğin anında devreye girdiği bir mekanizma artık AŞK olarak anılıyordu.

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız