Deli Çocuğun Güncesi

6,9/10  (189 Oy) · 
602 okunma  · 
148 beğeni  · 
4.326 gösterim
"Bazen insanlar kadar paragraflar da anlamsızlaşır. Hiçbir sözcük seni anlamaz, anlatamaz, yazdıramaz. Çaresiz bırakırlar seni, suskunluğa terk edersin kendini. Sonra biraz daha acı çekersin, hüzün çuvalına eklersin bir şeyler, tekrar yazmaya kalkarsın ve sonra fazlasıyla yazarsın.'

"Büyümemde, delirmemde, yalnızlığımda emeği geçen herkesin gözlerinden öperim"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786054994076
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
fatma 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Herkes biraz delidir aslında. Ancak herkes bu deliligi gösterme cesaretine sahip değildir. Kimi deliligi vermiş olduğu tüm özgürlüğü sonuna kadar kullanıp kitaplar yazar kimi bunu saklayarak korkakca yaşar. Samimi ve içten bir kitap. Evet bunu bende yaşadım veya hissettim diyebileceginiz samimi cümleler sarıyor sizi ve derken birkaç saatte bitiveriyor ve tekrar hatırlatıyor size unutulmuş çoğu şeyi.

Hatice Gümüş 
20 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın okuduğum ikinci kitabıydı bu kitap. Yazar şunu belirtmiş kitap çıkmadan önce, güncenin edebi bir değeri yok, sadece samimi ve sıcak... Yani kendisi alçakgönüllülük göstermiş. Özellikle 90's jenerasyonunu bilenler, anlayanlar , o duyguyu yaşayanlar okumalı kitabı. Günümüz ergenleri KÜLT edebiyatı beklemesin. Çocukluğu sorunlu ve duygusal geçen insanlar bu kitabı okusun. Elbette bir orhan pamuk beklentisi olmamalı. Sadece samimi, sıcak ve kısa. Bu kadar...

Aysel 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Bir çırpıda okunacak türden olan bu kitap, yazarın da belirttiği gibi çoğu aforizmalardan oluşuyor. İsmi dikkat çekici olsa da kitap Ahmet Batman tarzını (deneme) hiç aratmıyor.
Böyle kitapları okurken sıkılmam nedendir bilinmez ama yine de okudum.

Sevmediğim kısımlar,
aşırı melonkoli, aşırı duygusallık, çok açık küfürlerdi.

Sevdiğim kısımlar,
altını çizdiğim cümleler.

Okumazsanız bir şey kaybetmeyeceğiniz türden kitap.
Keyifli okumalar...

Bir çırpıda okuyabileceğiniz, okurken her ne kadar sessizlik de bir çığlık olsa da yalnızlığa sığınan insanların sayısının ne kadar arttığını fark edeceksiniz..

Soner AYAN 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Küçük bir kitaptan büyük bir haz alacağınızın garantisini veren bir eser... küçük çocuk büyük işler başarmış ;) son derece özünü tadacağınız, bir oturuşta okuyup kitap okumanın zevkini yaşayacağınız güzel bir kitap. En çok beğendiğim yapıtlardan biri kesinlikle tavsiye ederim

Ayşe Şangüder Uzunoğlu 
04 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın duyguları öyle samimi,yalın ,içten ki...Yıkımlarını, üzüntülerini, sevinçlerini, heyecanlarını, mutlu olduğu anlarını daha pek çok duyguları samimiyetle aktarıyor.Okurken yaşıyor adeta okur.Einizden bırakmadan okuyacağınız ve keyif alacağınız bir kitap.

ayhan özköroğlu 
30 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bakmayın siz yazarın soyadının bacaksız falan oluşuna ve hatta kitabın hacmine. Kocaman bir kitap bu. Bir çırpıda okuyacak ve her satırınızda itiraf etmeye cesaret edemediğiniz deliliklerinizden bir eser bulacaksınız. Aaa ben diyecek, tıpkı benim gibi diyecek, bende ben de deyip heyecana kapılacaksınız. Ben hep hayranlık duymuşumdur hayatın içinden, hayatın ta kendisi eserlere. Geleceğe bir imza, doğmamış çocuğa bir mektuptur bunlar. Yazar teşekkür ediyor delirmesinde katkı sağlaya, hayatına dokunan herkese. Ben de teşekkür ediyorum ona unuttuğum ve dile getiremediğim ne kadar deliliğim varsa hatırlattığı için...

Pek bir yorumda bulunmamakla beraber şunu söyleyebilirim.Kil namazını, aç ellerini Arş-ı Ala'nın sahibine, sonra yalnizlığın sadece O'na mahsus olduğunu bilerek dök içindekileri..Kalk bir çay koy."Tek" şekerli.Aç kitabı.İnsani melekelerinin yerinde olduğu vakitten bu yaşına kadar ahir zaman ömründe vuku bulan her mevzunun, ironik sahnelerini getirmeye başla gözlerinin önüne.Gerisi zaten sende...

Kitapları Fazla Seven Kadın 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazar geçmiş ve şimdiki zamanı harmanlayarak hayata bakış açısını dile getirmiş. Okurken çok zevk aldım. En çok alıntı yaptığım kitaptı şimdiye kadar. İnce ama anlamlı bir kitap olduğunu düşünüyorum. Kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar. :))

Burcu Belen 
14 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok akıcı bir kitap, 2 saatten kısa bir sürede bi baktım bitmiş. Samimi bir üslup ve evet herkes kendisine dair bir şeyler mutlaka bulucaktır bu kitapta. Ama samimi üslubun yanı sıra basit bir üslup. Sonuna geldiğimde ben açıkcası okumasamda olurmuş dedim. Bazı yazılarını facebook gibi sitelerde okumuşum zaten mesela. Önem taşıyan bir kitap değil bana göre :)

5 /

Kitaptan 313 Alıntı

Derya Yalınkılıç 
30 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hata
... bazı şeylerin gerçekten hata olup olmadığını öğrenmenin tek yolu hatayı yapmaktı.

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız
Aysel 
29 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

“Başına gelen onlarca şeye, kabuk tutmuş, tarifi edilemeyen derin acılara ve hükmü kalmış bir geçmişe sürekli sövebilirsin, sitem edebilirsin. Ama görüyoruz ki küçük bir güzellik altında her şeye yeniliyoruz, bir bebeğin bakışına, başka birisinin gülüşüne, vapurdan esen rüzgara, bir dokunuşa… Bunca varoluş nedeni varken bazı şeylere kızgın kalmak oldukça zor. Kalbin patlamaya hazırken ve kendini bir intihar notu gibi bırakmak isterken sevenlerinin o tatlı tılsımına yeniliyorsun.
Sakinleşmeyi, tutunmayı özüne kazıyorsun… Sonrasında yağmur gibi akıp gidiyor her şey.. gök gürültülü, sağanak… ve sonrasında temiz bir sokak gibi.
Sonsuz minnet duyuyorsun acılarına, salaklıklarına, deliliklerine, yaşanmışlıklara. Her an için”

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız
Gülsüm Akgül 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Büyümemde, delirmemde, yanlızlığımda emeği geçen herkesin gözlerinden öperim."

Deli Çocuğun Güncesi, Özgür BacaksızDeli Çocuğun Güncesi, Özgür Bacaksız