1000Kitap Logosu
Deneyim Şarkıları
Deneyim Şarkıları
Deneyim Şarkıları

Deneyim Şarkıları

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.3
259 Kişi
925
Okunma
185
Beğeni
10,2bin
Gösterim
45 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 1 sa. 16 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Altıkırkbeş Basın Yayın · 2010 · Karton kapak · 9789785857693
Diğer baskılar
Dadının Şarkısı Çimenlikte çocuk sesleri duyulduğunda Ve fısıltılar küçük vadilerde, Gençlik günlerim canlanır gözümde, Yüzüm sararır solar. Artık eve gelin çocuklarım, güneş batıyor Ve beliriyor gecenin çiyleri, Baharınız gününüz oyunda heder oldu Ve kışınız geceniz bekliyor pusuda.
5 mağazanın 14 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,48
7.3
10 üzerinden
259 Puan · 32 İnceleme
Dilara
Masumiyet ve Tecrübe Şarkıları'ı inceledi.
132 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Kesek ve Çakıl “Aşk uğraşmaz memnun etmeye kendini, Ne de birazcık özenir kendine; Ama başkası için bozar keyfini, Cehennemin yeisinden bir cennet kurar. Böyle söylüyordu sığırların Ayağından fırlamış bir çamur keseği; Ama deredeki bir çakıltaşı, Neşeyle şakıdı şu ölçülü sözleri. Aşk sırf kendini memnun etmeye uğraşır, Başkasını kendi keyfine kurban eder: Başkasının rahatının kaçmasından zevk alır, Ve cennete rağmen bir cehennem kurar.”
Masumiyet ve Tecrübe Şarkıları
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Hülya Açılan
Masumiyet ve Tecrübe Şarkıları'ı inceledi.
168 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
“Children of the future Age, Reading this indignant page; Know that in a former time, Love! sweet Love! was thought a crime.” . İki ruh, iki bölüm: Masumiyet ve Tecrübe. Ancak bu iki kol birbirini kesmiyor,biri diğerini yok etmiyor. Besliyor. Çünkü ortaya biriktirdikleri hazne, hayat. Baştan sona her şiir bu haznenin derinliklerine iniyor. Karşısına kaybolan çocuklar çıkıyor, kaplanlar, kuzular..ve nicesi.. . Altın çağın döküklüğünü de anlatıyor Blake, hala kırıntıları ile beslendiği umuda dair şarkılar da mırıldanıyor. Sadece dilindeki ahenk bile yeter bu sayfaları çevirmenize. Aslı ile Selahattin Özpalabıyıklar çevirisinin birlikte olması da güzel bir ayrıntı.
Masumiyet ve Tecrübe Şarkıları
OKUYACAKLARIMA EKLE
19
Sessiz Okur
Masumiyet ve Deneyim Şarkıları'ı inceledi.
85 syf.
·
14 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Selam. #heraybirşiirbirromanokuyoruz etkinliğimizde ben bu ay Masumiyet ve Deneyim Şarkıları'nı seçmiştim. Geçen aylarda izlediğim bir film neticesinde William Black'in şiirlerinden bahsediliyordu. Ve bende hemen alıp okumalıyım dedim ve kütüphaneden hemen aldım. Aslında iki ayrı kitap ama sonradan iki bölüm arasında kıyaslama yapabilmek için tek kitapta birleştirilmiş. Çünkü aynı şiir Masumiyet bölümünde daha iyice ve daha anlaşılır şekilde bahsedilirken diğer bölüm olan Deneyim Şarkıları'nda daha olumsuz ve anlaşılması zor bir şekilde yazılmış. Yazarın hayatı ve bazı şiirlerin kıyaslamaları kitabın sonunda 6 sayfada incelenmiş. Bu kısmı ayrıca çok beğendim. Herkese tavsiye ederim. Şiirle ve sevgiyle kalın. ... Unutma ki her bir ah çektiğinde Tanrı yanında, Tanrı hep seninle Unutma her gözyaşı döktüğünde Tanrı yakınında, Tanrı seninle. ... ... Utançtan ve Kibirden gelir insan Sabahları esip, akşamları durulan Merhamet ölümü uykuya çevirir İnsan uyanır, çabalar, didinir. ... Kimse başkasını kendi gibi sevmez, Başkasına kendi gibi saygı duymaz, En büyük kendidir, çünkü Düşünce Kendinden başka büyük tanımaz...
Masumiyet ve Deneyim Şarkıları
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Pelin levent
Deneyim Şarkıları'ı inceledi.
45 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
William Blake'in cizimleri ve satirlarinin essiz uyumu insani uzun süre düşünmeye itiyor. Kitabi okurken bir yandan da jim jarmusch'un dead man ve paterson filmlerini animsayip eserden daha buyuk keyif aldim. Yeri gelmisken hem william blake'in siirlerini hem de jim jarmusch'un filmlerini siddetle öneriyorum.
Deneyim Şarkıları
7.3/10
· 925 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4