Kitap
Der Junge im gestreiften Pyjama

Der Junge im gestreiften Pyjama

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
5,8bin Kişi
17,6bin
Okunma
5,5bin
Beğeni
108bin
Gösterim
268 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 36 dk.
Adı
Der Junge im gestreiften Pyjama
Basım
Almanca · Türkiye · 2009 · Karton kapak · 9783596806836
Diğer baskılar
Çizgili Pijamalı Çocuk
Çizgili Pijamalı Çocuk
The Boy in the Striped Pajamas
Zolaqlı Pijamalı Oğlan
Der Junge im gestreiften Pyjama
Die Geschichte von Der Junge im gestreiften Pyjama ist schwer zu beschreiben. Normalerweise geben wir an dieser Stelle ein paar Hinweise auf den Inhalt, aber bei diesem Buch - so glauben wir - ist es besser, wenn man vorher nicht wei, worum es geht. Wer zu lesen beginnt, begibt sich auf eine Reise mit einem neunjhrigen Jungen namens Bruno. (Und doch ist es kein Buch fr Neunjhrige.) Frher oder spter kommt er mit Bruno an einen Zaun. Zune wie dieser existieren auf der ganzen Welt.Preise und Auszeichnungen fr Der Junge im gestreiften Pyjama:- Nominiert fr den Deutschen Jugendliteraturpreis 2008 (Jugendjury)- Buch des Monats Dezember 2007 der Deutschen Akademie fr Kinder- und Jugendliteratur e.V., Volkach- Empfehlungsliste des Katholischen Kinder- und Jugendbuchpreises 2008- Ausgezeichnet als Penguin Orange Readers Group Book of the Year 2009- Ausgezeichnet mit dem Irish Book Award: Bestes Kinderbuch des Jahres- Ausgezeichnet mit dem Listener's Choice Book of the Year: Bestes Hrbuch des Jahres (UK)- Nominiert fr die Carnegie Medal (UK)- Nominiert fr den Ottakar's Book Prize (UK)- Nominiert fr den Paolo Ungari Prize (Italien
4 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺26,82
9.0
10 üzerinden
5,8bin Puan · 1144 İnceleme
Genel İngilizce
Çizgili Pijamalı Çocuk'u inceledi.
208 syf.
·
1 günde
·
10/10 puan
ÇİZGİLİ PİJAMALI ÇOCUK - Dikkat spoiler içerebilir!
Filistin meselesinden girip yahudi soykırımlarına araştırma yaparken toplama kamplarına bakıyordum. Ve karşıma Nazi Almanyasının en büyüğü olan 3 milyon Polonyalı Yahudi'nin öldüğü Auschwitz geldi. (kitapta Out-With diye geçer Führer de Fury diye ) Derken okuduğum makalede tavsiye kitap olarak Çizgili Pijamalı Çocuk çıktı. Uzun zamandır okumalıyım derken bugün bir yerden bir kitap indirimi geldi hemen kullanayım dedim ve aldım. Şuan bu satırları yazarken gözlerim doldu desem inanmazsınız. Auschwitz toplama kampı insanoğlunun en ağır koşullara bile direnilebileceğini gösteren en büyük örnektir. Oldum olası çocukların gözünden hikayeler etkilemiştir beni. Bu kitapta da toplama kampında Hitler'in askeri olan rütbeli bir komutanın küçük çocuğunun gözünden Yahudi soykırımının tahlileri var. Kamp ile evlerinin ayıran tel örgülerden karşıda oynayan çocukları gören Bruno (askerin oğlu) oraya gider ve Yahudi çocuk Schmuel ile tanışır. Bu ikili diyaloglarla kitap sürükleyici bir şekilde son bulur. Keyifli okumalar diler, böyle güzel bir mecrayı bizlere sunduğu için 1K ekibine teşekkür ederim.
Çizgili Pijamalı Çocuk
9.0/10
· 17,6bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
412
Carpe Diem
Çizgili Pijamalı Çocuk'u inceledi.
208 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabı okumaya başladığım andan beri beni içine sürükleyen bir kitaptı. Sonuna kadar kitapta işlenen dostluk çok güzel olsada insanın içinde bir burukluk bırakıyordu. Hitler zamanında yapılan soykırımın ne derece kötü olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Kitabın sonu hiç beklemediğim bir şekilde bitti ve bittiğinde ağlamamak için kendimi zor tuttum. Bence herkesin kitaplığında olması gereken bir eser.
Çizgili Pijamalı Çocuk
9.0/10
· 17,6bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
22
Sitare
Çizgili Pijamalı Çocuk'u inceledi.
208 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Klişe bir söz var ya; hayata çocukların gözlerinden bakabilsek, onlar gibi yaşayabilsek her şey daha güzel olurdu diye, gerçekten de öyle. Onlarda önemli olan sevmek; farklılıklar önemli değil. Kitabın arka kapağında Bruno ile Shmuel'in buluştuğu tel örgüler için "böyle tel örgüler dünyanın dört bir yanında var. Umarız rastlamak zorunda kalmazsınız." yazılmış. Ahh keşke rastlanmasa, kimse rastlamasa ama dünyada insanlar yaşadığı sürece; nedenleri, tipleri değişse de bu tel örgüler olacak... Tarık Tufan'ın çok sevdiğim bir cümlesi var; "Adına sınır dedikleri bazı çizgilerle çevrildiğini göreceksin yaşadığın yerlerin. Bütün bunlar kurmaca. Gerçekte tüm yeryüzü Allah'ındır ve gerçekte yürüyebildiğin kadar senindir tüm coğrafyalar." Ama işte bunu anlamıyoruz, insanlar olarak bu kurmacalara inanıyoruz. Aramıza sınırlar çiziyoruz. Bunlara da kendimizce sebepler öne sürüyoruz. Ama önemli olanın sevmek olduğunu, biraz yaşayıp göçüp gitmeyi beceremiyoruz doğrudan veya dolaylı olsa da. :( Filmini izlemiştim o da beni çok etkilemişti. Kitap filmle bire bir örtüşüyor zaten. Çok çok hüzünlü, buruk bir kitap.
Çizgili Pijamalı Çocuk
9.0/10
· 17,6bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Sitare...Derviş Yunus Deyişiyle...
Çizgili Pijamalı Çocuk'u inceledi.
208 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
Şunu anlıyorum...Hiçbir çocuk dünyaya ırkçı olarak gelmiyor . Irkı ne olursa olsun... Tel örgülerin engel olamadığı dostluk bunun en güzel örneği... Nazilerin,  Polonyalı yahudileri esir aldığı toplama kamplarından biri olan outwith de yaşayan 9 yaşında biri Alman ( Bruno ) digeri Yahudi  ( Samuel ) iki çocuğun dostluğuna sahit oluyoruz . Efsane bir kitap . Kesinlikle okunması gerekiyor ...
Çizgili Pijamalı Çocuk
9.0/10
· 17,6bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16