Gerçek Hesap Bu!

·
Okunma
·
Beğeni
·
5,4bin
Gösterim
Adı:
Gerçek Hesap Bu!
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
184
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750731938
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Yayınları
Gerçek hesap bu… Söze gerek var mı? "Kendi hikâyelerimizi anlatalım, gerçekleri bizim gibi yaşayanları da anlatmak lazım." "Gerçekten istediğim şeyleri yapmak, gerçekten istediğim yerde, gerçekten istediklerimle zamanımı değerlendirmek. Tek isteğim ve halihazırda yaptığım şey bu." Söze gerek var. Gerçek hesap bu!
184 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan·Ne Okusam'dan
"Herif Alfa abi yaaa" tabiri vardır hani, kadın arkadaşlarımdan çok duyarım. (benim için söylemiyorlar ha, yanlış anlaşılmasın. Bir tane Can Yaman ' ımız var zaten) Daha çok estetik kaygıyla söylenir bu söz ve bence dürtülerin en uysal ifadesidir. Sayın kadın dostlar, güzel bir haberim var. Nejat İşler' in tarzı dışında kafası da Alfa abi. Şahsen "ikimizin yerine" deki Edebiyat öğretmeni karakterini, kariyerinin top noktası olarak görüyorum. Evet, her ne kadar kaybedenler kulübündeki "Kaan" karakteri ciddi bir kabul görmüşse de, ataerkil kafasıyla kaleme alınmış senaryosu benden geçer not alamadı. Altında bir felsefe yok yani. Çapkın kadın senaryosu ne derece kabul görürdü toplumumuzda değil mi? Neyse geçtim.

Kitap kesinlikle bana göre bir iç hesaplaşma. Sıfır ego, tanrı değilim mesajı veren, çok can yakan insanların başına kötü bir hadise geldiğinde (kan zehirlenmesi yaşadı ve yanılmıyorsam parmakları kesildi kısmi olarak) sıklıkla görülen azizlik mertebesini genzimde hissettim. İsmi neydi kitabın? Gerçek hesap bu! (:
Müthiş bir oturmuşluk, harika bir anlatım tarzı, akıcılığa hiç girmiyorum; bazen yarım bırakmak zorunda olduğunuz kitaplar can çekişir okunmak için, hissedersiniz... Aynen öyle efennim.

Emrah Serbest arkadaşıymış. Behsat Ç. 'de rol almış Nejat abi, izlemedim. Fakat okurken kitabı, ulen dedim sanki Emrah yazmış kitabı. Semt çocuğu ağızlarını severim. Hatta bazen yeni yazarlara çok kızıyorum, sayfalarca sadece yüz betimlemesi yapan ruh bunaltıcı söylemler vardır ya hani. Küt burun, hokka ağız, sivri çene... Yahu bunlar yapıldı bitti işte, artık çok daha fazla malzeme var Edebiyat için, yeni bir şey yarat demi? Yapılmışın üstünden geçme abi, geçme...

Çok uzattım, şiddetle tavsiye ediyorum. Satır altlarını iyi okuyun, bir otobiyografiden çok daha fazlası. Tabi ders alabilene.

~~Kitapla kalınız~~
184 syf.
·Puan vermedi
Doğum günümde hediye almıştım ve okuma isini baya erteledim. Kitap alışılagelmiş Nejat Işler tarzının biraz didaktik hali gibi. Hepimiz sokakların insanlarıyız sadece birileri bize abilik eder der gibiydi. Bende yarattığı hissiyat bu yönde demek daha doğru. Okumaktan keyif aldigimi söyleyebilirim ama sadece keyif aldım ötesi yok. Beni affet N. Isler
184 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Çok beğenerek okudum, çok samimiydi...
okuduğu kitaplardan, izlediği filmlerden, dinlediği müziklerden, edindiği dostlardan kazandığı samimiyet sanırım.
184 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Kişiliğine,eserlere hayran olduğum ve severek takip ettiğim büyük insanının samimiyetiyle kendi hayatını kaleme aldığını duyunca okumamak elimde değildi.Çok güzel olmuş,okunmasını tavsiye ederim.
184 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Parça hikayelerden oluşan keyifle okuduğum bir kitap.. Nejat İşler’i çoğu insan itici bulabilir.. Ben sempati duyuyorum açıkçası :) Çok ta incelemeyelim yani.. :)) Keyifli okumalar..‍️
184 syf.
·7/10 puan
Bir insana kalem ve kağıt verilip "hadi kendi hikayeni yaz" deseler acaba ne yazar, nasıl yazar, ne kadar objektif yazar... İşte böyle bir fırsatı yani hikayesini Nejat İşler yalın bir dille, doğal bir anlatımla ve en objektif haliyle evlerimize, yüreğimize, ruhlarımıza taşıyor. Aynı zamanda rol aldığı filmleri, dizileri izlemiş olmak kitabı okurken size sanki kamera arkasını seyrediyormuş hissi uyandırıyor. Ve bu da çok heyecan verici tabi. Okunmaya değer bir kitap. Herkese iyi okumalar.
184 syf.
·Puan vermedi
Ünlü insanların hayatlarını, anılarını okumayı her zaman sevmişimdir. Nejat İşler özellikle hayranı olduğum bir isim değil ama severim kendisini :-) Kitabında neler anlatacağını merak ettiğim için Gerçek Hesap Bu’yu da aldım, okudum. Güzel bir kitaptı. Özellikle oyuncunun hayranı olanlar, projelerini takip edenler ve İşler’in iş hayatını merak edenler zevkle okuyacaklardır. Mesela ben Behzat Ç. anılarını beğeniyle okudum.
184 syf.
·7/10 puan
Nejat İşler'in sahaf dükkanından, oyunculuk kariyerine, dostlarından, hastalığına kadar uzanan kısa kısa anekdotlarla bezenmiş hesaplaşma kitabı. Evet kitap samimi, ancak inceden bir kendini sevme hali gözüküyor. Bu da zaten felsefeye dağılmış durumda, kendini sev, her şeyi sev. Mülksüzlüğe alış ve ne istersen onu yap. Bu felsefe güzel aktarılmış, insanın içinde bu işlerle uğraşmaya değmez, sevdiğim işlerle uğraşmak istiyorum duygusu bir an kıpırdanıyor. Dergiler hariç yazarlık serüveni olmayan birisi için güzel bir başlangıç. Dipnot düşeyim, Nejat'ın hastalığını merak edenler için detaylı bir bilgi bulamayacaksınız. Bir kaç sayfa ile anlatılmış. Zaten "hayatta önemli olan dostlar ve yaptığın şeylerdir" mottolu bir adamın bunu anlatmasını beklemek saçma olur. İyi ki de öyle olmuş. Ben sevdim. Kütüphanede dursun bir köşede.
184 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10 puan
Kitap sohbet havasında yazılmış olduğu için bana çok keyifli geldi. Daha çok anı defteri olmuş. Eğer Nejat İşleri seviyor ve hayatını merak ediyorsanız bu kitabı okumalısınız

İyi okumalar
184 syf.
·8/10 puan
Çok sevdiğim bir oyuncuya kıyak geçiyorum. Çok samimisin be abi. Birkaç özlü söz, itiraflar, gençlik anıları. Bir şeylere hala geç olmadığını hissettiriyor. Bu Anlatı kitabın için çok teşekkür ederim. Bir gün bu yazıyı okursan beni bir aramalısın.
184 syf.
·5/10 puan
Başlamasıyla bitmesi bir olan bir kitap.Nejat İşler ile sohbet etmiş gibi hissediyor insan kendisini.Kitabı baştan sona sanki onun sesiyle okudum.Bunun kitabı akıcı bulmama etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.
Oğlum, bu evin bir tane penceresi var, o da duvara bakıyor. Kurduğumuz hayaller de pencereden dışarı çıkamıyor, aha şu duvara toslayip geri geliyor.
Gerçekten istediğim seyleri yapmak, gerçekten istediğim yerde, gerçekten istediklerimle zamanımı değerlendirmek. Tek isteğim ve halihazırda yaptığım sey bu.
Beni ya sev yada sevme. Kendimi sevmeyi öğrenmem yirmi küsür yıl sürdü, bir başkasını da ikna edecek kadar zamanım yok.
Belki tavırların beni en ağır küfürlere tahrik eder ama benim yüzümdeki o iplemez gülüş senin gelmişini geçmişini tatmin eder.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gerçek Hesap Bu!
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
184
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750731938
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Yayınları
Gerçek hesap bu… Söze gerek var mı? "Kendi hikâyelerimizi anlatalım, gerçekleri bizim gibi yaşayanları da anlatmak lazım." "Gerçekten istediğim şeyleri yapmak, gerçekten istediğim yerde, gerçekten istediklerimle zamanımı değerlendirmek. Tek isteğim ve halihazırda yaptığım şey bu." Söze gerek var. Gerçek hesap bu!

Kitabı okuyanlar 1.688 okur

  • nur gürsel
  • Deniz
  • ilkim Bahar SÜMER
  • Nurçe Cansevdi
  • Anlamiyok
  • meltem topdemir
  • Duygu Dalkılıç
  • Gülay başkan
  • Erhan Şen
  • Zehra Aydoğmuş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%3
13-17 Yaş
%8.3
18-24 Yaş
%24.4
25-34 Yaş
%30.4
35-44 Yaş
%23.2
45-54 Yaş
%8.9
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%65
Erkek
%35

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%19 (95)
9
%13.4 (67)
8
%20 (100)
7
%22.4 (112)
6
%13.6 (68)
5
%6.4 (32)
4
%2 (10)
3
%1.6 (8)
2
%0.4 (2)
1
%1.2 (6)

Kitabın sıralamaları