Karlar Kraliçesi

8,7/10  (21 Oy) · 
133 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.770 gösterim
Bir zamanlar soğuk bir ülkede, biri kız biri erkek iki iyi arkadaş yaşıyordu.

Kızın ismi Gerda, arkadaşının ismi ise Kay'di.

Kay ve Gerda birbirlerine kardeş kadar yakındırlar. Yan yana olan iki evin tavan arasında yaşıyorlardı.

Her iki evin de küçücük birer penceresi vardı. Pencerelerin kenarlarından ise gül ağaçları dikilmişti.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  64
 • ISBN:
  9786055153021
 • Yayınevi:
  Bilmar Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
22 Oca 12:40 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu masalı dinlediğim günlerde en çokta iki kişinin dostluğundan etkilenmiştim. Tabi birde gözyaşı ile buz nasıl erir diye düşünüp gülmüştüm. Masalın çocuklara vermeye çalıştığı ders; aile büyüklerinden habersiz bir başka kişiye güvenip, götürülmek istenen yere gitmemeleri yönündedir. Mesaj gayet açık olsa da bu masal da çok acı bir şekilde ders vermek istemiş sonu mutlu sonla bitmiş olsa da. Tabi ki bir taraftan da dostlukların gücü, dostluğun önemi vurgulanmaya çalışılmış.

Bengi 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gerçek sevgiyi,dostluğu belki biraz da ilk aşkın sıcak duygusunu hissettirdiğinden ve bembeyaz karlarla kaplı kış mevsimini anımsattığından en sevdiğim Andersen masalları arasındadır. Tv’ye birçok defa uyarlanmıştır.Benim de aklımda kalanlar çocukken birkaç kez izlediğim, yine olsa da izlesem dediğim çocuk filmi ile 2002 Hallmark yapım, masalın bu defa karlar kraliçesi için de mutlu sonla bittiği biraz daha romantik uyarlamasıdır..Bunların yanı sıra 2013 yapım büyük küçük herkesin bayıldığı animasyon filmi Karlar Ülkesi (Frozen) de yine bu masaldan esinlenilmiştir.

VOLKAN OZAN 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabın filmini de geçen kış seyretmiştim ama kitabı daha çok hoşuma gitti,bende onun gibi karlar kraliçesi olmak isterdim ama çok soğuk olursa üşürüm belki