Katilin Özrü

9,0/10  (103 Oy) · 
131 okunma  · 
98 beğeni  · 
3.612 gösterim
Hava buz gibi... İliklerime kadar üşüyorum. Sanki sekiz yaşındayım ve sanki bugün babamın dayaklarına işkenceyi de eklediği gün. Üzerimde söndürdüğü sigaraların acısını duyuyorum ama bir farkla; söndürdüğü yerler yanmıyor artık, aksine buz gibi. Attığı her ustura kesiğinin izleri duruyor ama artık çirkin görünmüyor gözüme. Annem bir köşeden olanları izliyor, bağırmalarımı duymuyor, sadece gözyaşı döküyor. Yoksa bir anne evladına ağlama demez mi, ben buradayım demez mi? Bu katil ruhlu adamın beni her gün biraz daha ruhsuz yapışını öylece izler mi? Evladının geleceğini karartmasına izin verir mi?

Acaba annem, küçücük yüreğimde bu kadar nefret barınmasının tek sebebinin kendisi olduğunu bilse bir daha nefes alabilir miydi? Canımın yanışını izlerken karşı koymamasının bedelini hiç düşünmemiş miydi? Şimdi her şey için çok geç. Bugün ilk cinayetimi işledim. Şu an kendimi olabildiğince güçlü hissediyorum.

Artık canım yanmıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2014
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786055027490
 • Yayınevi:
  Kozalak Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
08 Oca 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarını tanıyor olmamız kitaba daha bir başka duyguyla başlamamıza neden oluyor. Nurhan Hanım, toplumsal yaralarımızdan biri olan Aile içi şiddet ve sonuçlarından yola çıkarak, işlenen kadın cinayetlerini çok güzel bir kurguyla okuyucuya aktarmıştır. Ayrıca cinayetleri işleyen kişiyi ortaya çıkaran komiserin (Aylin) kadın olması kurguya daha da bir güzellik katmıştır. Baştan sona sürükleyici ve okuyucuyu ayrıntıya boğmayan, sade anlatımı ile çok çabuk okunabilen bir kitap.
Yalnız Nurhan Hanımın affına sığınarak söylemek isterim ki Aylin - Hakan ve Aylin - Sinan arasındaki diyaloglar biraz daha düzeyli olsaydı daha iyi olurdu.
Ben Nurhan Hanım'ı başka yazarlarla kıyaslamıyacağım, çünkü her yazarın kendine özgü bir stili olmalıdır diye düşünüyorum.
İlk kitabı olmasını göz önünde buludurarak başarılı bulduğumu ve herkesin okuması gerektiğini söylemeliyim.
Bundan sonraki kitaplarının çok daha güzel olacağı inancıyla ikinci kitabını sabırsızlıkla bekliyorum.

Serpil Ağ 
 28 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazarımızı site vasıtasıyla tanıdım. Ve iyi ki de, tanıma şerefine nail oldum. Benim nazarımda kalemini konuşturan bireyler, paha biçilemez birer hazinedirler.

Siteye katılma amacım da, eksik olan bilgi hazinemi doldurmak, mümkün olduğunca naçizane bilgilerimi benim gibi, aynı lisanı konuşan okur arkadaşlarla paylaşmaktı. Her ne kadar eşim tasvip etmese de benim bir kitap aşığı olduğumu bildiği için, gönülsüzde olsa onay vermek zorunda kaldı. Eşim onaylamasaydı asla katılmazdım. Çünkü eşimin onayı benim için, her fiil ve eylemden önce gelir.

Bazı okur arkadaşlar yüzünden, site de bulunma eylemimi sorguladığım bir zamanda, Nurhan Hanım'ın site den ayrılma kararı alması ve sonra takipçilerinin ısrarı üzerine olumlu yönde hareket etmesi, benim zihnimde artarak çoğalan sorularıma da bir cevap oldu. Nasıl mı? Bir tarafta amacı başka sizi sorgulayan okurlar, diğer tarafta hiç bir çıkar gözetmeksizin bilgilerini paylaşarak bir nebze dahi olsa tanımadığı şahıslara, yön verebilme gayesinde olan okurlar. Hangi taraf ağır bastı derseniz, elbette ki bilgisini paylaşmak isteyen kesim. İşte Nurhan Hanım da benim nazarımda, değerleri ölçülemeyecek okur arkadaşlarımdan biridir.

Ben Nurhan Hanım'ı daha iyi anlayabilmek ve tanımak adına, eserini okuma kararı aldım. Daha ilk eseri olmasına rağmen, hayretler içerisinde kaldım. Bakıyorum olay örgüsünde kopma yok, olaylar arası geçişler muntazam bir düzende ilerliyor. Betimlemelere bakıyorum kısa ama tadında. Kişi ve yer tasvirleri okura mükemmel bir şekilde aktarılmış. Diyaloglar derseniz, güncel hayattaki konuştuğumuz kelamlar. Hatta kitabı okurken şaibeye bile düştüm. Neden mi? Gerçekten ilk kitabı mı diye zihnimde soru işareti belirdi de ondan.

Tamam edebiyat eleştirmeni olamayabilirim ama okuduğum kitaplar ile kıyaslama yapacak olursam ki, buna hakkım var diye düşünmekteyim. Tek kelime ile mükemmel bir kitap. Özellikle konusu; tarzı polisiye olmasına rağmen, muhteviyatı beni mahvetti. Kitapta; küçükken babasından şiddet gören ve bu şiddete tevazu gösteren bir anne tarafından, yetiştirilen bir evladın yetişkin olunca nasıl bir potansiyel katile dönüştüğüne şahit olacaksınız. Ayrıca geçmişi, mesleği ve aşkı arasında zor zamanlar geçiren Aylin Komiser, yardımcıları Sinan ve Sedat ile tanışacaksınız. Kısaca yazarımız, yaşam ile ölüm arasında, hayatta kalma mücadelesi verdiğimiz şu kısacık fani dünya da, Rabbimizin biz insanoğluna emaneti olan tertemiz, günahsız evlatlarımıza ebeveynleri tarafından neden işkence edildiğine ve bu yapılan işkencenin sonra ki yıllarda ebeveynlere olan getirisine dem vurmuş. Yazarımızın kitapta kullandığı sözleri harika. Tabii ki anlayana... Hasılı kelam, bu eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum...

İlhan Selçuk'un Ziverbey Köşkü adlı kitabında dediği gibi, " Falaka ve tekme izleri geçer elektrik şokları unutulur da, işkencenin insan yüreğine vurduğu damga silinmez. İşkenceyi yapanlarla, işkenceden geçenlerin çoğaldığı bir toplumda ruhları kinden ve düşmanlıktan arındırmak çok ama çok zor bir iştir..

Katilin Özrü benzeri kitaplar

Polisiye romanlarda işleyiş hep aynıdır araya giren karakterler hep katille örtüşür. İşte katil bu dersiniz. Öteki sayfada yeni bir karakter çıkar katil oymuş gibi devam edersiniz sonuçta hiç biri katil değildir.

Ben bu durumu bildiğimden şok olmamak adına kesin kanıt olmadan kimse suçlu değildir lafını benimseyerek kimsenin günahını almadan okumaya devam ediyorum. Bu kitap beni öyle içine çekti, öyle merak ettirdi ki saat gecenin üçü olmuştu. Bir yanda tatlı bir uyku diğer yanda merak ettiğim katille savaşmak zorunda kaldım. Merakıma dayanamadım son iki üç sayfayı okuyup katili öğrenmek istedim. Kitabın sonunda katil olarak 1000 kitap üyelerinin isimlerine rastladım :) Sanırım Katil kendisini bulmamı istemiyordu. Bende yatıp uyudum. Koskoca taş yürekli kadın Aylin komiser bulamıyorken ben nasıl bulacaktım.

Kitap yazarın ilk kitabı olmasına rağmen beklentimin çok çok üstünde çıktı. John Verdon kitaplarında bile bu derece ürpermemiştim. Sanırım komiserin ve kurbanların kadın olmasıyla alakalı bir durum. Sırf yazmış olmak için değil gerçekten emek verilip yazılmış. Doktorluk ve polislik mesleğiyle bir alakası var mı bilemiyorum ancak hiç saçma bulduğum bir durum olmadı. Her şey çok gerçekçiydi.

Biraz Aylin karakterine sinir oldum. Kadın sert olma adına çok kabalaşıyor. Hakan zavallım sevgilisine bile korkudan komiserim demek zorunda kalıyor. Kendi ülkemin insanından, isimlerin Veronika, Jack vs olmadığı bizden bir şeyler içeren güzel bir kitap okudum. Bitmesine üzüldüm. Şimdi nerede gül görsem bir yerlerim kesilecek gibi ürperiyorum.
Yazarımızın Başarılarının devamını dilerim umarım hak ettiği yere ulaşır.

Ayten Ernaz Tiryaki 
01 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye sever olarak ayrı bir tat alarak okudum kitabı...
Okuyucularını ayrıntıya boğmadan, içine dozunda romantizm katarak, kanayan yaramız; aile içi şiddeti kitabına konu edinmesi, bir kadın olarak ; erkeklere has kabul edilen bir mesleği bir kadına yakıştırması ve de kitabın kahramanı yapmasıyla övgüyü hakediyor Nurhan Hanım! Eline ve yüreğine sağlık! ...
Bir sonraki kitabını sabırsızlıkla bekliyorum! :)

Sevgi Sertel 
18 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ve “Katilin Özrü” çabucak bitiverdi :) Nurhan Işkın’ın okuduğum ilk kitabı ve daha başlar başlamaz beni hemen içine çekiverdi. Akıcı bir anlatımı var ve kurgu çok başarılıydı. Bu tür kitaplarda ben o kitabı yaşamaya başlıyorum resmen...

Ana karakterimiz Komiser Aylin. Anne ve Babasını çok küçük yaşta talihsiz bir şekilde kaybetmiş ve bunun travmasını üzerinden atamamış 28 yaşında, kendini mesleğine adamış başarılı bir Kadın. Yaşadığı trajedi sonucu insanlara uzak, duygusal ilişkilere kapalı halen yaralı...

Bir gün aldıkları bir ihbar ile ekibi ve Aylin olay yerine gittiklerinde gördükleri manzara karşısında dehşete düşerler. İşlenen cinayet tüyler ürperticidir. Tüm ekip bu işi çözmeye ve katili bulmaya odaklanırken, yeni bir ihbar ile cinayetin boyutu değişir. Çünkü karşılarında çok zeki, soğukkanlı bir seri katil vardır. Ve onlarla kedinin fare ile oynadığı gibi oynar. Tüm cinayetlerinde imzası hep aynı ve kan dondurucu niteliktedir.

Komiserimiz bu olayları çözmeye çalışırken, iş adamı Hakan ile tanışır ve ilk defa yaşamadığı duygular içerisine girer ancak kendini uzak tutmaya karlıdır. Onun hayatında bu tür duygulara yer yoktur. Ancak Hakan gölge gibi peşinde dolanır ve Aylin den vazgeçmeye niyeti yoktur.

Bir yandan Hakan ile ne yapacağını düşünürken, diğer yandan görüştüğü olası şüphelilerin sayısı artar ve herkes şüpheli halini alır ancak kanıt bulamayan Aylin ve ekibi için zor günler başlar.

Zira katilimiz kafayı Aylin'e takmış, kendisine mesajlar, ve evine-ofisine çiçek gönderecek kadar meydan okumaya başlamıştır.

Katil kim?
Bu cinayetleri neden işliyor? Geçmişindeki sır nedir?
Aylin tehlikeyi atlatabilecek mi?
Hakan ve Aylin için bir gelecek olacak mı ?

Cevaplar için kitabı okumanız gerekiyor :) Bir ara katil kim krizim başladı ve “lütfen o olmasın” diye söylenirken buldum kendimi :)
Ve sonlara doğru yazarımız ters köşesini yaptı ve çok güzel bağladı hikayeyi...
Ben çok severek, kitabı yaşayarak okudum. Herkese tavsiye ediyorum, bir solukta bitiveriyor kitabımız...
Şimdi sıra hemen ikinci kitapta..
Sevgili Nurhan Işkın kalemine, yüreğine sağlık. Başarıların daim olsun...

Zagor 
06 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Merhaba...
Açıkça söylemem gerekirse kitapla ilgili olumlu yorumların etkisiyle okuma listeme aldığım, uzun zamandır okumayı düşündüğüm Nurhan Hanım'ın ilk romanı olan Katilin Özrü'nü en sonunda okuma fırsatı buldum ve bundan mutluluk duydum.
Kitabın konusu, konular arası geçişler gayet güzel olup, dilinin akıcılığı ve sadeliği ile bir çırpıda bitiveren kitabı başarılı bulduğumu söylemeliyim. Bana göre polisiye, edebiyatın her ne kadar üvey evladı olarak görülse de benim pek sevdiğim bir türdür. Bu türe Nurhan Hanım ile bir yazar daha eklenmiş oldu. Yazarımızın yeni kitabını merakla bekler, yazın hayatında başarılar dilerim.
"İyi polisiye iyi edebiyattır" mottosuyla herkese keyifli okumalar dilerim.
Saygılarımla

Palyaço İsmaiL / 小丑伊斯梅爾 
 21 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Eleştirimi yapmadan önce bir kaç şey söylemek isterim. Bir çok kitap incelemesi okudum. Genelde insanlar, inceleme yaparken yabancı olsun, Türk olsun hep yazarları yalayıp yıkıyorlar. Kimileri Tribünlere oynuyor vesaire. Herkes istediğini yapmakta elbette özgür. Ama burada bir kitap inceleniyorsa, o kitabın iyi yönleri olduğu gibi, kötü yönleri de vardır. Ben genelde Yazarın kendisini tanıtmaktan hariç, akademik eleştiri yapan biriyim. Bu yüzden de eleştirilerim, yalakalık ve İçten yazarak tribünlere olmaz. Konunun doğrusu ve yanlışı neyse dürüst bir dille söylerim. Adil olmak isterim. Bu yüzden pek incelemelerim sevilmeyebilir. Amacım incelemelerimin beğenilmesi değil. Amacım kitap okuma uğurunda bu yola baş koymuş insanlara, kitap hakkında tüm gerçeği sunmaktır. Tecrübelerime dayanarak elimden geleni yapıyorum. Varsın kimse beğenmesin.

Şimdi gelelim Nurhan Işkın hanıma, Normalde ben okuduğum kitapların yazarlarını pek önemsemem. Benim önemsediğim tek şey yazdıkları eserlerdir. Fakat bura da ben, Nurhan Işkın hanımla bir dost, bir kardeş ilişkisi içerisinde olduğumuz için, Nurhan Işkın hanımın karakteri de benim için çok önemli oluyor. Kendisini tanıdığım bir yazarın ahlaklı, dürüst ve kendini beğenmemiş olmasını da isterim. Yardım sever, iyi bir insan olması da cabası. Analiz ettiğime göre Nurhan Işkın benim sevgili ablam, karakteri çok güzel, cana yakın ve sevecen biri. Ben den bu konuda tam not almıştır. Ayriyeten tevazu sahibidir. Kendini beğenmişlikten çok uzaktır. Yardım severdir de.

Size başımdan geçen bir olayı anlatayım; Fatma'nın Eli adlı kitabım da 10'a yakın sayfa eksikti. Benim sevgili Nurhan Işkın ablam, mesaj yolladım ona derdimi anlattım. Sağ olsun elindeki yazdığı kitabı bırakıp, bana yardımcı oldu. Sayfaların resmini çekip yolladı. Böyle güzel bir karakterde olan yazarları aramızda olduğunu bilmek güzel bir his.

Gelelim Katilin Özrü kitabımıza, konusuna girmeyeceğim ben. Konu zaten belli polisiye, psikolojik bir eser. Kısaca eleştirimi yapmak istiyorum. Polisiye yazmak gerçekten zor bir iş. Bir yazarın elinde önce bilgi birikimi olması lazım. Emsallerini bilmesi lazım. En önemlisi elinde bir konu, bu konuyu kurguya dökecek bir de yazma kabiliyeti ve zeka olması lazım. Bu kitapta da görüldüğü üzere hepsinden var. Gizem ön planda tutulmuş, gayet güzel. Okuyanın kitaba ilgisini artıran unsurlardan biri gizemdir. Polisiye romanların vazgeçilmezidir gizem. Eserde, kurgu olarak gayet güzel işlenmiş gizem ögeleri. İlk kitap olarak gayet başarılı buldum.

Bir polisiye de ikinci unsur, cinayet ve cinayetin nasıl işlendiğidir. Bu çalışmada bunu da gayet güzel kurguladığını görüyoruz. İçinde psikolojik şiddet unsurları ile de süslenmiş olması ve bunu okuyucuya iyi yansıtabilmiş. Böylece okuyucu işlenen olayı, kendi meselesiymiş gibi okuyup olaylar hakkında hüzünlenmesi de hayli bir artı getirmiş.

Burada baş karakter önemlidir, hele ki bir polisiye ise. Ben burada bir Agatha Christie'nin Miss Marple karakterini görmesem de. Onun kadar etkili, sağlam duruşlu bir karakter gördüğümü söyleye bilirim. Evet komiser Aylin bize bu kitapta, kadının sağlam duruşunu gösteriyor adeta. Her ne kadar gönül ilişkilerinde Hakan yer alsa da. İş sorumluluklarına gelince, iş ile ilişkilerini karıştırmadığını ve böylelikle kadının kimliğini ve becerisini de kitapta güzel bir şekilde okuyoruz.

Kitaptaki Bonus ise, biliyorsunuz ki Hakan ile Aylin'in duygusal ilişkileri. Yazarımız bu incelikten de kaçınmayarak, psikolojisi bu kadar ağır bir eserine, duygusallık ekleyerek okuyucunun aralarda rahat bir nefes almasını, sıcak bir tebessüm etmesi istemiş. Çokta iyi etmiş diyorum.

Benim görüşlerim bunlar. Nurhan Işkın ablamı canı gönülden tebrik ediyor, başarısının devamını diliyorum. Okuyan ve okuyacak olan herkese keyifli okumalar dilerim. En güzel, en tatlı kitaplar sizlerin olsun Türkiye ...

Burcu Kırmızıgül (Yazar) 
 27 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle Kalemdaşım Nurhan Işkın hanımı bu kadar akıcı,sürüklenip gidebileceğiniz,merak uyandıran ve bir an evvel bitirmek isteyeceğiniz bir kitap yazdığı için tebrik ediyorum.Nasıl etsemde hemen okusam diye düşünürken bir yandan da bitmesini istemedim ama kitabın ikinci serisi olan ” Geçmişten Gelen Cellat” elimde halihazırda durduğu için,içim birazda olsa rahattı.Bir film senaryosu gibi okuyup bitirdiğimi belirtmek isterim.Dişli bir komiser olan Aylin,Ankara’da ve İstanbul’da benzer şekilde işlenmiş cinayetlerin esrarını çözmeye çalışıyor,analitik bir zekaya sahip olan Aylin ve ekibi sonunda olayı çözüyorlar ama,sevgilisi de dahil olmak üzere herkes suçlu gözünde.Öldürülen genç kadınların hepsi psikolojik tedavi görüyor, aralarında uyuşturucu bağımlıları da var.Katil zayıf karakterli kadınları kendine kurban olarak seçip,hep aynı şekilde öldürüyor.Cinayeti işledikten sonra güller bırakıyor yatakta yatan kadınların üzerine.Kan yavaştan sızarken aşağıya doğru,"O" ise evin kapısını açık bırakıp çıkıyor.Parmaktan parmağa geçen bir yüzük ve her defasında kadınlardan alınan bir intikam..Aile içi şiddettin bir çocuğu nerelere kadar getirebileceğini ve birini öldürmenin ona ne kadarda haz verebileceğini,her defasında içini nasıl da soğutabileceğini bu kitapta açıkça görüyoruz.Kaleminize sağlık..Başarılarınızın devamını dilerim.

Visal... 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · Puan vermedi

Okumaya başladığınız anda gömülüyorsunuz kitaba. Bir yanınız hemen bitsin isterken, bir yanınız hiç bitmesin diyor. Yazarımız büyük bir titizlikle yazmış. Gereksiz görülebilecek tek cümle yok. Sade ve yalın yazılmış. Okuyucuyu içine çekiyor ve bırakmıyor. Büyük ve ince bir araştırma yapıldığı, ciddi bir emek verildiğini kitabın başlarında görüyor.
İzlediğim filmlerde, okuduğum kitaplarda katili hep bulmuşumdur. Katilin Özrü bir ilk oldu ve tahminlerimi alt üst etti. Okuduğum her karaktere katil bu olabilir dedim. Katili öğrenince içten içe yazara teşekkür ettim.Çünkü, bir kitabın sonu okuyucuyu şaşırtmalı. Ve beni şaşırttı.
İki gündür incelememi kafamda yazıp yazıp siliyorum. Çok ayrıntıya girmek okuyucunun heyecanını etkileyebilir diye düşündüğümden kısaca yazıp bırakmam gerektiğini düşündüm.Polisiye seven ve sevmeyen herkese ısrarla tavsiye ediyorum
Kitaplığımda yazarın kendi imzasıyla duracak olan bu değerli kitap için Nurhan Işkın'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
.Kaleminiz hiç susmasın Nurhan hanım. Başarılarınız ve kitaplarınızın devamını diliyor. Var olun... Saygı ve sevgilerimle...

EMRE YAMAN 
02 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Aylin komiserin seri cinayetler sonucunda katili bulmak için uğraş dönemlerini anlatan bir eser.

Kitabın 50. sayfasında katili tahmin ettim ama yanıldım.Kitap hiç beklemediğim kadar akıcı ve sürükleyiciydi.Hemen sonunu getirmek istedim.Katil olarak fazla bir şahıs ortada görünmese de kitabın gidişatına göre kararlarınız katil tahmininiz hemen değişiyor.

Kitap sadece polisiye türü gibi görünse de içinde ana karakterin tutkulu aşkı da sizi etkiliyor.Fazla yerde rastladığımı sanmıyorum katili konuşturan bir yazar daha önce rastlamadım diye hatırlıyorum.Gerçekleri söylemek isterim ki bu özellik Nurhan Hanım'ı bende ön plana çıkardı.

İlk kitap ancak çok akıcı ve etkileyici.Sadece eksi olarak söyleyebileceğim araştırma evrelerimi desem,kanıtların eksikliğinden mi bilemem ama o evre bana biraz eksik geldi ve ana karakterin aşkı bunlara göre daha fazla yer almış gibi.

Sonuç olarak yeni bir yazar tanıdık.Yeni kitaplar bekleyeceğiz.Arkadaşlarımıza önerebileceğimiz bir yazarım daha oldu.Var olun...

Kitaptan 88 Alıntı

Nurhan Işkın 
03 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sen almaya doyamadığım, vermeye kıyamadığım nefesimsin...

Katilin Özrü, Nurhan IşkınKatilin Özrü, Nurhan Işkın
Nurhan Işkın 
30 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“Adın benim için dua gibi kutsal, ilk söylediğimde anı kalsın istedim. Yıllar sonra andığımızda bile bugünü, aynı heyecanı duyalım istedim. Sen nefesim gibisin, seni içime çeksem vermeye kıyamam.

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 133)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 133)
Nurhan Işkın 
05 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hava serinlemişti. Aylin hüzünlendi. "Ömrümüz de eylül gibi hızla gidiyor.." diye düşünerek yürüyordu.

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 203)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 203)
İsmail Güven 
19 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Gözlerin kurşun gibi kalbimde, ne zaman seni düşünsem kalbim ağrıyor."

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 88)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 88)
Nurhan Işkın 
16 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kanın ılıklığı, rengi benim nefretimi soğutuyor. Acaba benim hissettiğim bu duyguyu bilim adamları kabul eder mi? Yoksa onlara göre cinayet işleme sebebim cani yaratılmış olmam mıdır?

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 53 - Yakın Plan Yayınları)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 53 - Yakın Plan Yayınları)
insan_okur 
12 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Katil muhakkak bir hata yapacaktır. Avcı av olmadan duramaz ki.

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 56 - Kozalak Yayınevi)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 56 - Kozalak Yayınevi)
Nurhan Işkın 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her gün, bir gün sıranın bana geleceğini düşünerek yaşadım. Ve o
gün, her kemer darbesinde bunu düşünerek nefes aldım. Babam yaklaşık
bir seksen beş boylarında, cüsseli bir adamdı. Gençlik yıllarında
boks kurslarına gitmişti. Bu cılız halimle ona karşı koyamıyordum.
Kemeri vuruyordu ki, nasıl oldu bilmiyorum, elimle havada yakala-
dım. Üstüme yürüdü. Artık boğuşuyorduk. Küfürleri duymuyordum.
Nasıl olduysa bana işkence yaptığı aletlerin olduğu masaya çarptım.
Üzerindekilerle beraber yere düştüm. Artık üstümdeydi. Yerde o da
ben de bir şeyler arıyorduk. İlk darbe ondan bana, sağ omuzuma geldi.
Benim de elimde bir şey vardı. Bedenine doğru salladım, göğüs
bölümüne geldi. Kan yüzüme sıçradı. Yana doğru kaydı üzerimden.
Bense şok olmuştum. Elimi yüzüme sürdüm. Kanı ılıktı, kokusu bü-
yüleyiciydi. En önemlisi, içimde ona karşı olan nefretim soğumuştu.
Şimdi canım acımıyordu...

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 175)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 175)
Burcu Kırmızıgül (Yazar) 
29 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Nurhan Işkın Katilin Özrü
Şifonyerin üzerinde anneme babaannemden kalan o değerli pırlanta yüzük vardı.Alıp cebime koydum.Artık yerini biliyordum,Annemi her öldürüşümde,bu yüzük olacaktı kurbanlarımın parmağında.

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 172)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 172)
Nurhan Işkın 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Deniz RS
Kitabı edindiğim gibi hemen okumaya başladım.

Romanın dili olsun, kurgusu olsun, karakterlerin işlenişi olsun çok hoşuma gitti. Okurken aklınızden geçecek düşünceler şu şekilde olacak;
>Kesin katil x
>Yok yok y'den hoşlanmadım, şüpheli davranıyor. y olabilir.
>Hayır katil z olmalı.
>Of w neden böyle dedi ki? Kesin w!!

Polisiye severlere mutlaka öneririm.

Sevgili Nurhan Işkın'ın seri haline getirmesi çok iyi olur. Rizzoli&Isles serisi gibi devam eder. Sinan'ın ailesinin de aktif olarak romana katılmasını isterim açıkçası. Özellikle benim gibi yan karakterlere bayılanlar varsa çok beğenirler. Aylin'in eski şeyini halletmesi (okuyan anladı) gibi bir kitap da olabilir ;)

Yazara başarılar dilerim.

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 207 - Yakın Plan Yayınları)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 207 - Yakın Plan Yayınları)
9 /

Kitapla ilgili 2 Haber

3.İzmir 1000kitap Buluşması
3.İzmir 1000kitap Buluşması 3. Sünü gerçekleştirdiğimiz İzmir 1000kitap buluşması güzel dostluklara imza attı.Yeni katıldığım bu etkinlikle ilgili detaylar için haberin devamına bakabilirsiniz
Sitemiz sakini Nurhan IŞKIN'ın İmza Günü ve İzmir Kitap Fuarı
Sitemiz sakini Nurhan IŞKIN'ın İmza Günü ve İzmir Kitap Fuarı Tüm kitap dostları ile 24 Nisan Pazar günü buluşmak dileği ile Stand: YAKIN PLAN YAYINLARI Salon 2 - 104 B