Kırık Hayatlar

7,7/10  (7 Oy) · 
33 okunma  · 
2 beğeni  · 
652 gösterim
Kırık Hayatlar' da, yazarın, aile kurumunun kutsallığı, yalnızlığın yıpratan acısı karşısındaki alternatif duruşu, evlenme yöntemleri, gelenekler, eş seçiminde aile baskısı, komşuluk ilişkileri vb. konulardaki dikkatlerini görmek mümkündür. İç içe geçmiş çeşitli yaşam hikâyelerinin verilişindeki okuru yormayan düzen, eseri başarılı kılmaktadır. Roman hem tutku, acı, nefret vb. bireysel duyguları, hem de toplumsal bir kurum olan aileyi ve toplum yaşamındaki aksaklıkları sorgulayan bir eserdir..
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789754472257
 • Yayınevi:
  Özgür Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Tolga Çelebioğlu 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Mademki hayat böyleydi, mademki bu sonuçsuz bir düşten başka bir şey olamazdı, mademki düşler hep böyle kalmaya mahkûmdu; yeniden görmekten, yeniden zehirlenmekten ne çıkacaktı?

Kırık Hayatlar, Halid Ziya Uşaklıgil (Sayfa 104 - İnkılâp Yayınları)Kırık Hayatlar, Halid Ziya Uşaklıgil (Sayfa 104 - İnkılâp Yayınları)

Ne acayip, ne acı ve iğrenç şeyler dinlemişti!Karısının mücevherlerini satıp fahişelere yediren damatlar, çocuklarını aç bırakıp Galata meyhanelerinde sürten babalar, dışarıda yüz kişinin uşaklığına dayandıktan sonra evinde bir kap yemeğin etrafına zalim bir istibdadın zehirlerini döken kocalar...

Kırık Hayatlar, Halid Ziya UşaklıgilKırık Hayatlar, Halid Ziya Uşaklıgil