Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı

7,5/10  (6 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
537 gösterim
"Cennetin Kökleri" romanıyla Fransa'nın ünlü Goncourt Ödülü'nü alan Romain Gary, bir önce yayınladığımız "Kadının Işığı" romanından sonra şimdi de ünlü "Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı" romanıyla okurun karşısında. Alev Er'in çevirdiği "Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı", Polonya asıllı bir Fransız gencinin, annesinin müthiş çabasıyla kendisini büyüttüğü çocukluk dönemini ve ardı arkası kesilmeyen mektuplarıyla İkinci Dünya Savaşı'ndaki serüvenini anlatıyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786051031606
 • Çeviri:
  Alev Er
 • Yayınevi:
  Agora Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
Suat Çelik 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir annenin oğlu için neler yapabileceğini ve bir oğulun hayattaki tek hedefi ve yaşama sebebinin annesin isteklerini yerine getirmek için ikinci dünya savaşında Fransa'nın Afrika'daki cephelerinde ölmeyi bile rededip nasıl hedefine ulaştığını anlatan güzel bir biyoğrafi.

Kitaptan 2 Alıntı

meltem şen 
 26 Nis 13:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

'' Ve sık sık, okyanusun eteğinde bu Big Sur Tepesine gelir, sonsuza dek uzanan gökyüzünün altına sere serpe yatar ve ayaklarımdan birini önüme uzatarak benim de bu evrende bir varlık olduğumu görür, yaşarım. ''

Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı, Romain Gary (Emile Ajar) (Sayfa 68 - Can Yayınları)Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı, Romain Gary (Emile Ajar) (Sayfa 68 - Can Yayınları)

" Hayatım boyunca birçok çatışmadan üstün çıktım ama meydan savaşlarını, büyük savaşı kazanamadıktan sonra böyle küçük çatışmaları kazanmanın hiç bir işe yaramadığını hep düşünmüşümdür "

Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı, Romain Gary (Emile Ajar)Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı, Romain Gary (Emile Ajar)