Saklı Bahçeler Haritası

8,9/10  (9 Oy) · 
14 okunma  · 
9 beğeni  · 
889 gösterim
Nermin Yıldırım, kaybolmuşlara, hayattan ne istediğini unutmuşlara ve çıkış aramaktan yorulmuşlara eşsiz bir harita sunuyor.

"Masumiyet çoktan terk ettiğimiz bir şehir, sadece çocukların bildiği eski bir şiir..."

Elli üç yıl önce yazılmış esrarengiz mektuplar almaya başlayan Rıdvan, mektupların anlattığı sıra dışı ihanet hikâyesinin peşine düşerek, geçmişten bugüne uzanan sancılı bir sırrı çözmeye koyulur. Parçalar birleştikçe "bütün" tekinsizleşecek; Rıdvan, yaklaşmaktan korktuğu kadim kavşağa doğru sürüklenecektir.

Saklı Bahçeler Haritası ile okuru aklın ve kalbin karanlık dehlizlerinde dolaştıran Nermin Yıldırım, kaybolmuşlara, hayattan ne istediğini unutmuşlara ve çıkış aramaktan yorulmuşlara eşsiz bir harita sunuyor.

"İnsanın karakteri, bir ülkenin ve bir çağın tarihiyle iç içe geçtiğinde hayatlar kolay savrulur. Birindeki değişim, diğerindeki değişimin habercisidir. Yarın ne olacağını kim bilebilir? Has bir dile yaslanan Nermin Yıldırım, insanın ruh haritası ile toplumun ruh haritasının kesiştiği yerde, edebiyatın güçlü haritasını çıkarıyor ve orada herkese yeni bir kader çiziyor."
-Burhan Sönmez-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786050916768
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Selçuk Çelebi 
22 Haz 23:05 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Nermin Yıldırım ' ın okuduğum ilk kitabıydı . Son okumam olmayacağı kesindir. Yazarın üslubunu çok beğendim . Çok akıcı bir dili var , sıkmıyor sizi okurken ve inceden de merak duygusu uyandırması da okurken daha çok keyif almanızı sağlıyor. George Orwell adının geçtiği bir kısmı okuduğumda da şaşırdım;) Yıllar sonra mektuplaşan iki kardeşin mektuplarının bir şekilde, bir yayınevi yöneticisine ulaşmasının değişik bir hikayesi. Çok güzel bir roman şiddetle tavsiye ediyorum.

Emine Evcen Tuzcu 
17 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Yeni bir yazar olduğu için tereddutle okumustum. Ama kitap guzel ve sürükleyici. Iki bolumden oluşması yani mektuplarin araya girmesiyle anlatim hoş olmuş. Ama sonu daha farkli bitebilirdi.Çok daha vurucu bir son beklemistim.

Kitaptan 5 Alıntı

Derya Berber Tali 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Malum,insan dediğin topraktan ve çamurdan,karanlık ve riyadan,hırstan ve Kıskançlıktan yoğurulmuştur.

Saklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım (Sayfa 79)Saklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım (Sayfa 79)
Derya Berber Tali 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tıpkı apansız gidişin gibi dönüşünde de başına buyruk ve bencilsin. Bense aritmetik dersinde öğrendiğim sıfır rakamı gibiyim.Seninle toplandığım vakit hiçim belki,ama ola ki çarpışırsak,dikkat et, seni de yutup hiçliğime katabilirim.

Saklı Bahçeler Haritası, Nermin YıldırımSaklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım
Ozge demir 
11 Eyl 21:17 · Beğendi · 9/10 puan

Harp ne garip
Sen gördün bilirsin... Harp ne garip şey değil mi? Bir bir değil, ağa takılmış balıklar gibi toplu halde... Şairleri bile öldürüyorlar. Ve hatta çocukları bile. İncecik ayak bilekleriyle... Ve biz ölümlerden ölüm beğenir gibi saf tutabiliyoruz yine de.

Saklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım (Doğan kitap)Saklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım (Doğan kitap)
Selçuk Çelebi 
22 Haz 23:12 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

göstermelik ...
Bazıları ,başkalarının acısına uzaktan bakıp kederlenmekle iyi olunabileceğini sanıyor. Hatta sadece kendi iyiliğinin altını çizebilmek için üzüntüsünü ele güne duyurmaya çalışıyor. oysa şunu iyice öğrendim ki, vicdandan en çok söz edenler sadece başkalarının kurbanlarına üzülen katiller .

Saklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım (Sayfa 109 - doğan kitap)Saklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım (Sayfa 109 - doğan kitap)