Saklı Bahçeler Haritası

8,3/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
786 gösterim
Nermin Yıldırım, kaybolmuşlara, hayattan ne istediğini unutmuşlara ve çıkış aramaktan yorulmuşlara eşsiz bir harita sunuyor.

"Masumiyet çoktan terk ettiğimiz bir şehir, sadece çocukların bildiği eski bir şiir..."

Elli üç yıl önce yazılmış esrarengiz mektuplar almaya başlayan Rıdvan, mektupların anlattığı sıra dışı ihanet hikâyesinin peşine düşerek, geçmişten bugüne uzanan sancılı bir sırrı çözmeye koyulur. Parçalar birleştikçe "bütün" tekinsizleşecek; Rıdvan, yaklaşmaktan korktuğu kadim kavşağa doğru sürüklenecektir.

Saklı Bahçeler Haritası ile okuru aklın ve kalbin karanlık dehlizlerinde dolaştıran Nermin Yıldırım, kaybolmuşlara, hayattan ne istediğini unutmuşlara ve çıkış aramaktan yorulmuşlara eşsiz bir harita sunuyor.

"İnsanın karakteri, bir ülkenin ve bir çağın tarihiyle iç içe geçtiğinde hayatlar kolay savrulur. Birindeki değişim, diğerindeki değişimin habercisidir. Yarın ne olacağını kim bilebilir? Has bir dile yaslanan Nermin Yıldırım, insanın ruh haritası ile toplumun ruh haritasının kesiştiği yerde, edebiyatın güçlü haritasını çıkarıyor ve orada herkese yeni bir kader çiziyor."
-Burhan Sönmez-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786050916768
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Emine Evcen Tuzcu 
17 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Yeni bir yazar olduğu için tereddutle okumustum. Ama kitap guzel ve sürükleyici. Iki bolumden oluşması yani mektuplarin araya girmesiyle anlatim hoş olmuş. Ama sonu daha farkli bitebilirdi.Çok daha vurucu bir son beklemistim.

Kitaptan 3 Alıntı

Derya Berber Tali 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Malum,insan dediğin topraktan ve çamurdan,karanlık ve riyadan,hırstan ve Kıskançlıktan yoğurulmuştur.

Saklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım (Sayfa 79)Saklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım (Sayfa 79)
Derya Berber Tali 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tıpkı apansız gidişin gibi dönüşünde de başına buyruk ve bencilsin. Bense aritmetik dersinde öğrendiğim sıfır rakamı gibiyim.Seninle toplandığım vakit hiçim belki,ama ola ki çarpışırsak,dikkat et, seni de yutup hiçliğime katabilirim.

Saklı Bahçeler Haritası, Nermin YıldırımSaklı Bahçeler Haritası, Nermin Yıldırım

Kitapla ilgili 2 Haber
Burası çok ıssız