Son Şura Sevinç Kuşları 3

9,4/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
314 gösterim
Şenlik başlıyor, kıyamet kopuyor, sevinç kuşları en yükseğe havalanıyor!
Opera, Çankaya Karakolu, Kumrular...
Yeraltının tekinsizleri, yerüstünün kırıkları, manyak doktorları, garibanları, haydutları, iyi polisleri, kötü polisleri, iyi kötü polisleri, eli maşalı aklı karışıkları...
Yangın, hesaplaşma, hile hurda, çek senet, heyecan, neşe, acı mizah, olmadık aşk, hep aşk, ille de aşk.
Sezgin Kaymaz Sevinç Kuşları serisinin üçüncü romanı Son Şûrâ'da okurun tiryakisi olduğu kahramanların iplerini çözüyor; yerde gökte yıldız, kitapta kütükte kanun bırakmıyor.
İyiyle kötünün, umutla düşüşün sınırlarında kurduğu dili ve lezzetli üslubuyla Sezgin Kaymaz eski ve yeni okurlarının karşısında. Edebiyat karnavalına hazırlanın.
Deccal'ı tanımayanlara bir uyarı: Romanın içinde kırık bir jilet saklı!
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786055162610
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
03 Nis 06:50 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Kıymetli yazarımız Sezgin Kaymaz 'ın "Sevinç Kuşları "serisinin üçüncü ve son kitabıydı "Son Şura ". Yazarın okumuş olduğum onbirinci kitabı da diğerleri gibi mizah ve zekilikle harmanlanmış okurken güldüren, düşündüren ve kalemine bağımlılık yapan anlatımıyla hayran bırakan müthiş okunası bir kitap. Ne kadar övsem az gelir bence. Sadece ona özel üslubu ve konu akışı ile merak uyandıran bir çok farklı karakterlerin iç içe olduğu bu seride, mafyacısı, eşcinseli, doktoru, polisi, iş adamı, özürlüsu, yetimi, öksüzü , ev hanımı gibi bir çok orijinal karakterler ve bir o kadar da ilginç olay akışı ile tavsiye etmemek mümkün değil diyorum.

S. P. 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Başka yazarların başka seri kitaplarını okumaktan hoşlanmam, hatta genellikle karakterler zayıflar hikayeden kopar diye de düşünmekteyken bu seriye de önyargı ile yaklaştım. Ama çok yanılmışım. Yazarımız Sezgin Kaymaz, kendini ve insanları çok iyi gözlemleyen ve öyle de karakterler yazan kurgucu olduğunu bir kez daha seri kitap yazarak ve son kitabının son sayfasına kadar da hem güldürüp hem vah' dedirten satırlara imza atmış.
ve pek tabi ki seri boyu sevdiğim yegane karaktere de nacizane göndermeyle; ve Kübra tıkırdayarak geliyordu.
Meraklısına tavsiye ederim.

Kitaptan 2 Alıntı

Eğer insanların acı çekeceklerini bile bile âşık olduklarını anlayabiliyorsan, neden bile isteye âşık olduklarını anlayamıyordun.

Son Şura, Sezgin Kaymaz (Sayfa 29)Son Şura, Sezgin Kaymaz (Sayfa 29)

Duyduğumuz sevgi, sevgi duyduklarımıza sahip olmaktan kaynaklanıyorsa gerçek bir sevgi olabilir mi?

Son Şura, Sezgin Kaymaz (Sayfa 21 - Edip)Son Şura, Sezgin Kaymaz (Sayfa 21 - Edip)