Kısas (Sevinç Kuşları 2)

9,4/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
357 gösterim
"O kadar çirkin ve yassıydı ki, mecbur kalıyor, gözünün ötesiyle bakıyordun soytarıya. Zila'daki ışık aşkını falan görmeye başlıyordun. İnsan aşkını, muhabbet aşkını, temas, meşk, hayat, uyku aşkını falan. Gördüklerini görmeden bakıyordun mecbur, o zaman da Seher'i falan görüyordun; Seher'in rahmindeki İrfan aşkını, kalbindeki Berna aşkını, Berna'daki Veysel aşkını, Veysel'deki Bayram aşkını, Edip'teki Kenan aşkını, Hayri'deki Şengül Abla Yılgör Abi aşkını, Deccal'daki intikam aşkını, Uğur'daki Deccal aşkını, Gıyas'taki acı, Beyazıt'taki oğlan, Ayvaz'daki para, Sermiyan'daki nedâmet aşkını görüyordun..."

Sezgin Kaymaz'ın yazarlığını fantezi-korku bağlamında, metafizik-paranormal ilgiler ışığında ele alanlar oldu şimdiye kadar, onun mizahına tutulanlar, yerliliğine dikkat çekenler oldu. Bütün bunların içinde, aynı zamanda aşk anlatıyor o. Olmadık yerlerden çıkan, olmadık yerlerde biten, olmadık aşkları Kısas'ta aslında en çok kötülüğü anlatıyor. En kötüsünden kötülüğü Acımasızlığı, nefreti, intikamı Kötülük karşısında bilenen bir iyiliği, fedakârlığı ve işte aşkı "Sevinç Kuşları"nın ilkinde olduğu gibi, yine Deccal'in varlığıyla, onun hatırıyla Envai çeşit ürpertinin birbirine karıştığı bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  438
 • ISBN:
  9789750516412
 • Yayınevi:
  İletişim Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
02 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Sezgin Kaymaz 'ın Sevinç Kuşları serisinin ikinci kitabı Kısas. Yine birinci kitaptaki bir çok ana karakterler bu kitapta da çoğalarak mafya, gayet, çocuk istismarı ve özellikle erkek çocuk istismarı ile ilgili olay örgüsü etrafında devam ediyor. Biraz fazlaca karışık bir konu olduğu için pek içime sinerek okumadım doğrusu. Sezgin Kaymaz ' ın çok sevdiğim kalemi olmasa belki de hiç huyum değildir ama yarım da bırakabilirdim. Serinin üçüncü ve son kitabı Son Şura 'yı biraz beklemeye alacağım sanırım.