9,3/10  (3 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
516 gösterim
“Lucky, o sırada sitenin bahçesini, siteyi Batıkent’e bağlayan caddeden ayıran bahçe duvarına doğru füze hızıyla gitmekteydi.
Kim görse, duvara çarpacak derdi, ama tabii ki öyle bir şey olmadı. Sanki havada fren yaptı it! Sonra zarif bir iniş yaptı donmuş toprağa. Hiç kaymadı ayakları. Aynı zarafetle olduğu yerde yüz seksen derece döndü. Kendisini çağırıp duran adama bakarak boynunu eğdi, donup kurumuş çimlere burnundan sıcak hava püskürttü, sağ patisiyle bir boğa gibi eşeledi durduğu yeri.” Lucky adlı muzır bir Doberman sayesinde ve kaderin cilvesiyle
yolları kesişen insanların hikâyelerini anlatıyor Sezgin Kaymaz.
İnsanın ağzından köpeği anlatmakla kalmayıp köpeğin gözünden de hayatı izlememize imkân tanıyor. Muhabbeti bol, neşesi de hüznü de eksik olmayan bir roman. “Bu ‘puşt, dalavereci, üçkâğıtçı, yılan ruhlu, ispiyoncu ve
yalancı, şerefsiz ve haysiyetsiz’ köpeğin peşinden, Mevlana’dan, Nietzsche’den, Âşık Veysel’den (hatta bazen bizzat Lucky’den!) deyişlerin rehberliğinde Ankara’nın bütün alemlerini dolaştık, milletvekillerinden ev kadınlarına, taksicilerden orospulara, çeşit çeşit hayata girdik.”
Aksu Bora
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2000
 • Sayfa Sayısı:
  493
 • ISBN:
  9789754708257
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınevi
 • Kitabın Türü:
nisa nur selçuk 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harika bir kitap.Öncelikle hayvan sever biri değildim.Köpeklerden huylanır,korkar ve nefret ederdim.Bu kitap bana köpekleri sevdirdi açıkcası bana sadık ve ölümüne sevgi dolu bir köpeğim olsun isterdim.