Kitap
Tao Te Ching

Tao Te Ching

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.4
242 Kişi
745
Okunma
244
Beğeni
13,6bin
Gösterim
120 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 24 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Destek Yayınları · Aralık 2018 · Karton kapak · 9786053115205
Diğer baskılar
Sözlerle ifade edilebilecek yol, kalıcı yol değildir. Kelimelerle ifade edilebilecek isim, kalıcı isim değildir. Göğün ve yerin başlangıcı isimsizdir, ismin sahibi, bütün şeylerin anasıdır. Taoculuk öğretisinin temelini oluşturan Tao Te Ching eseri, asırlarca gizemli yazarı ve içeriğiyle dikkatleri üzerine çekmiştir. İsimsiz ve gizli olan Tao'yu -evrensel yolu- tarif eden bu kitap, evren ve yaşamın sırlarını açıyor ve elle tutulamayan, gözle görülemeyen, kulakla duyulamayan ebedi yasayı olabildiğince sade bir dille tarif ediyor. Lao Tzu'ya kalsaydı, bu kitabı hiç yazmayacaktı. Çünkü ona göre: Bilen konuşmaz, konuşan bilmez. Oysa kader, bu bilgeliğin tüm insanlığa açılmasının yolunu bulmuştu...
6 mağazanın 56 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,61
8.4
10 üzerinden
242 Puan · 47 İnceleme
Ferdi Yılmaz
Tao Te Ching'i inceledi.
120 syf.
·
4 günde
·
7/10 puan
" Bilmiyorum, artık hiç bilmiyorum Ölüme de hazır değilim, yaşama da " Tao The Ching = Erdem kitabı, yol kitabı gibi anlamlara gelir. felsefik ve son derece düşündürücü bir kitaptır. bir solukta bitirmek yerine üzerine düşüne düşüne okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. kitap bölümlere ayrılmış ve insanın doğru yola giden serüvenini bize öğütlerle sunmuş. sonlara doğru beni biraz sıksa da yine de anlamlı bulduğum birçok satır vardı.
Tao Te Ching
8.4/10
· 745 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
27
Maya Bella Liy
Tao Te Ching'i inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yol yayın evinden çıkmış Çevirisi Ömer Turgal'a ait bir kitaptır. Benim okuduğum 2015 baskısı. Kitap Yolcular her dakika değişir; ama yol, o hep aynı... Diye başlıyor. Kitapta altını çizmediğim çok az yer var. Kitaplar size bir şey öğretiyorsa kıymetlidir ve bu kitap bana çok şey öğretti. Bende ki toplamda 158 sayfa. Kitabı kitap fuarından 3 TL gibi bir fiyata almıştım. 3 TL gibi bir fiyata alınan kitaptan 3 yılda edineceğim bilgileri edindim. Kitaplığımda olmasına çok sevindiğim bir eser.
Tao Te Ching
8.4/10
· 745 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Bay Duman
Tao Te Ching'i inceledi.
120 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yüzyıllardır okunan ve her çağda yenilenme gücü taşıyan bir kitab bu. Hayatta uyumlu olmayı herşeyin üstünde tutan bunun insanlara nasıl ideal hayatı yaşattığını özlü bir anlatım ile sunuyor
Tao Te Ching
8.4/10
· 745 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
P. Estarigon Septim
Tao Te Ching'i inceledi.
160 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bu kitap, taoculuğun temel kitabıdır. Yani Taocuların kutsal kitabıdır. Bir ögreti kitabıdır. Savaş Sanatında da olduğu gibi bu kitabı da kitap olarak göremeyiz. Bir kitaptan fazlasıdır. Bu kitapta tıpkı Savaş Sanatı gibi hocadır, rehberdir. bu öğretinin özellikle günümüz insanına önemli bir çağrısı, bir bildirisi var: İnsan doğanın karşısında bir hiçtir! Karşı çıktığı zaman yenilmeye mahkumdur. Ama doğayla uyum içinde yaşar, doğayı karşısına değil de yanına ve arkasına alırsa hem doğanın sınırsız gücünü kullanabilir, hem böyle yaparak huzuru, mutluluğu da bulur. Bu kitap size ögretmenlik yapar çünkü devlet yönetiminden, doğadan ve birçok şeyden size rehberlik eder. Eğer dikkatli okursanız kitapta farklı anlamlarında olduğunu göreceksinizdir.
Tao Te Ching
8.4/10
· 745 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6