Ucubeler (Rizzoli & Isles, #8.5)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1444
Gösterim
Adı:
Ucubeler
Alt başlık:
Rizzoli & Isles, #8.5
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
68
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050949643
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Freaks
Çeviri:
Erhan Derya Kibaroğlu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Dünyaca ünlü polisiye yazarı Tess Gerritsen’den gerilimli, şaşırtıcı bir hikâye.

Terk edilmiş kilisede genç bir kadının cesedi bulunur. Kiliseden gelen çığlıkları duyan biri polise haber vermiştir. Bir deri bir kemik kalmış genç kadının adı Kimberly Rayner’dır ve görünüşe göre biri onu boğarak öldürmüştür. Katil aynı kilisede, bir tabutta uyuyan “ucube” Lucas Henry midir? Bu sorunun cevabını ancak Jane Rizzoli ve Maura Isles verebilir…
68 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Tess Gerritsen... Gerilim/Polisiye roman okumama vesile olan yazarlardan biridir kendisi. Her kitabını severek okuduğum, yeni kitaplarını dört gözle beklediğimdir. O'nu okumaya "Cerrah" ile başladım. Rizzoli&Isles serisinin ilk ve bence en iyi kitabıdır.

Sitede gezerken, aynı türleri okuduğumuz ve tam bir Gerritsen kurdu arkadaşım https://1000kitap.com/thakdeniz/Duvar/ okuyacaklarına eklemişti. Görünce ben de hemen ön siparişi verdim ve gelmesini beklemeye başladım :)

Kitap aslında 2010 yılında basılmış ("Freaks") ama biz maalesef geç okuyoruz yine. 68 sayfalık kısa bir Rizzoli&Isles öyküsü ile karşımıza çıkıyor bu kez Gerritsen. Birbirinden harika 24 illüstrasyonla desteklenmiş, okuma zevkini arttıran bir macerayla başbaşa bırakıyor okuyucuyu yazar. Ayrıca kitabın tasarımı, kağıt seçimi ve kapak da beğenimi arttıran etkenlerden oldu. Kitaplığımda harika bir yer hazırladım Ucubeler'e :D

Gelelim konuya; bir kilisede genç kadın cesedi bulunur. Ve polise haber verilir. Böylece yine Rizzoli ve Isles yanyana gelir. Öldürülen kadının katili kimdir? Neden böyle bir cinayet işlemiştir? Bu sorulara cevap arıyoruz bu kez. Farklı ve sürpriz bir sonla biten öyküyü serinin diğer kitaplarından bağımsız değerlendirmek lazım.

Okuyan azınlığın yorumlarına göz gezdirdim birkaç sitede. Ve tüm yorumlar, böyle bir Rizzoli&Isles kitabının alınmaya ve okunmaya değer olmadığını söyler şekilde. Buna katılmıyorum, dediğim gibi farklı bir kategoride değerlendirip öyle okunmalı. Seriyi sevenler için değişik bir macera olacaktır :)
68 syf.
·3/10
Tamı tamamına 15 dk da okudum ve bitti. Hiç bir şey anlamadım resmen yaa. Sanki bir Tess Gerritsen kitabı değilde gazetenin pazar ekinde çıkan çizgi roman hikayeleri gibiydi. Para kazanmak için basıldığı açıkça belli. Rizzoli&İsles olduğunu duyunca çok fazla umutlanmışım ama tam bir fiyasko... Ayrıca çok da pahalı paraya yazık!!!
68 syf.
·6/10
Bu öğle arası gittiğim D&R ' da okuyarak yarım saatte bitirdim.Sayfaların yarısı çizimler ve resimler ile dolu.Diğer yarısında sizi sıkmayacak ufak bir polisiye hikaye var.O paraya değer mi diye sormadan edemiyor insan.Ama benim gibi merak edip okumak isteyenler varsa vaktiniz olduğu bir gün ayakta okuyarak bitirebilirsiniz.
68 syf.
·1 günde·6/10
Hediye ve seri bozulmaması için kütüphanem de yerini alacak 19 dakika da tertemiz bir şekilde okunuyor. Gelin görün ki katili yine yanlış tahmin ettim. Haaha ama yinede sonunda tek cümleyle çok güldüm. Adalet bir terlikle yerini bulabilir.
68 syf.
Peki ya annesi oğluna en azılı seri katilin adını verdiğinden haberdar mıydı acaba!?

Tess Gerritsen, her zaman severek okuduğum ve tüm hücrelerime vazgeçilmezim olarak kodladığım bir yazar.

Evet Tess yine gözlerimde efsane olmayı başardın. Söylesene bu olayın sonunu bağlamak için ne kadar düşündün!?

Metruk bir kilisede bulunan tabut diye karton kutuya konulmuş bir kadın cesedi. Ölürken çığlıkları etraftan duyulan bu kadının katili kim?

Ben okuldan çıkınca ne yesem diye düşünmeyen biriyken bu katil kim diye bocaladım;) olmadık şeyler ürettim, beynim yerle yeksan oldu!!

Macera gibi.. Tess'i her okuduğumda afallıyorum. Karakterleri canlı halde oynatıyor adeta.

İnsan olmalarına rağmen vampircilik oynayan ve bunu ileriye götürüp kanla beslenen kan emici iki sevgili!

- Boğularak öldürülmüş bir kadın cesedi bulunuyor, katilin sen olmadığını söylüyorsun. Üstelik en son gören senken! İspatla ve beni ikna et seni ucube!!

- Biri sizin evladınızı öldürseydi, siz de onu paramparça etmek isterdiniz!

Vee Tony Rayner, boğularak öldürülen Kimberly Rayner'ın babası. Metruk kiliseye götürdüğü birinci şüpheli Lucas Henry'nin alnına silahı dayamıştır..
- Adalet yerini bulmalı, kızımı öldürdün!

Kilisenin kapısından giren Dedektif Rizzoli bunun işe yaramayacağını vampir olması onun katil olduğunu göstermeyecek demesiyle adam Dedektifi susturur.

Kilise kapısından seslenen Doktor Maura'nın " Rizzoli, katil Lucas değil, katil kilisenin içinde!" sesiyle irkilirler...


Peki ya katil kim?
(Arkanızı kollayın! En onulmaz yerlerden çıkar katiller, tıpkı bir iğne izi gibi!)

Doktor A. İbrahimoğlu'na hediyesi için minnetle!!
68 syf.
Rizzoli ve Isles’i bir araya getiren, başka bir deyişle Gerritsen’in kaleminden çıkan kısa fakat başarılı bir öykü.

Seri dışı olmasına rağmen seride kendine 8 ile 9 arasında yer bulmuş bir öykücük.
Okurken normal bir Gerritsen kitabı okuduğum gibi hissettim. Tek fark bu duygunun çok daha kısa sürmesi. Bu açıdan kitaba gelen düşük puanlara üzüldüm açıkçası. Yayınevinin hatası bu güzel esere asla yansıtılmamalıdır. Olsun varsın bir seferde KİTABA fazla para verelim ne olacak yani.

Hikayeyi anlatmaya kalksam bir çırpıda bitecek zaten :) Jane ve Maura’nın ufak çaplı bir macerası işte.

Ayrıca, sitedeki en az benim kadar hatta daha fazla Gerritsen hastası olan kitap arkadaşım fazi ye güzel incelemesi ve puanı için teşekkür ediyorum. Tek tesellim bu oldu çünkü.

Keyifli okumalar..
68 syf.
·8/10
Bir çırpıda okunan farklı bir öykü kitabı. Ben beğendim. Sonu farklı kitaplara bayılırım. Kitap tasarım olarak ta çok hoş dikişli cilt çok iyi olmuş. Ancak bu kadar kısa bir kitaba bu yapmak gerekirmiydi bence hayır. Kitap çerezlik kitaptır.
68 syf.
·1 günde·3/10
Roman olarak nitelendirilmesi mümkün olmayan oldukça kısa bir öykü. Orijinali, yurtdışında Temmuz 2011'de yayınlanan 9. Rizzoli & Isles romanı olan The Silent Girl 'ün ( Sessiz Kız ) tanıtım çalışmaları kapsamında e-kitap olarak ve ücretsiz dağıtılmak üzere 1 ay öncesinden hazırlanarak sunulmuş olan bir öykücük. Ülkemizde Doğan Kitap tarafından cüzi bir fiyata satılabilmesi mümkün iken adeta bir koleksiyon ürünü muamelesi yapılarak karton kapak ve kalın sayfalardan oluşan bir ürün olarak çocuk kitabı gibi iri iri puntolarla basılmış. Ancak baskı bu haliyle de yeterince heybetli görülmediği düşünülerek Romanyalı çocuk kitapları çizeri Alexandra S. Badiu tarafından çizilen özel illüstrasyonlarla sayfa sayısı yarı yarıya arttırılmış. Yine de kitabı elime almamla bitirmem bir oldu. Harcadığım süre (resimler dahil) 15 dakika, En son okuduğum bu kadar kısa resimli kitap herhalde Ayşegül Tatilde dizisi falandır diyebilirim. Kitabın fiyat performans oranı da son derece düşük. Ayda 5.000 tl kazanan birinin çalışma saati 28.4 tl'ye gelirken 15 dakikada tüketilen bu kitaba 29 tl satış fiyatı koymak büyük insafsızlık.
68 syf.
·4/10
Serinin sonuncu kitabını dört gözle bekliyordum ama tam bir hayal kırıklığı. Beklentiyi karşılamayan kitaplar insanı çok üzüyor. Içerik bakımından sıfır olan kitaba mı üzüleyim yoksa bu kitabın epey uçuk fiyat olmasına mı? Kitabı ben satın almadım, bulunduğum gruplardan okuyan birinden rica ettim öyle okudum ben de. Allah o kimseden razı olsun, hem okumama vesile oldu hem de boşuna almamı önlemiş oldu. Yorumum belki çok sert olabilir ama yani bu kitaba bu fiyat çok fazla. Olaylar keşke diğer kitaplarındaki kadar derinlemesine olsaydı. Korkuyu her an ensemizde hissetseydik. Daha fazla bir şey diyemiyorum. Kısaca HAYAL KIRIKLIĞI.
#tessgerritsen #doğankitap
68 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap çizgi roman şeklindedir. Yazarın Rizzoli & Isles serisine ait bir kitabıdır. Aynı zamanda çok tepki alan bir kitap olmuş olmasına rağmen, ben bu kitaptan alışılmışın dışında bir tat aldım. Evet, yazarın çoğu kitabı gibi derinlemesine cinayet ve katil araştırılmasına girilmemiş. Yine de kitap okunmayacak kadar vasat değil. Sonuçta kitabın çizgi roman gibi basılmış olması, olayların gidişatının istediğiniz gibi olmaması, kitabın sayfa sayısının az olup ölüm olayının yüzeysel işlenmiş olması bu seriyi başarı ve büyük bir profesyonellik ile yazan yazarın kalemini küçültmez. Bence yazar değişik bir tarzı denemek istemiş. Okumayanlar, polisiye tarzı ve vampir konulu kitapları sevenler okumalısınız. Yazara ve Doğan Kitabevine teşekkürler.
68 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Kitap kitapçıda okudum 10 dakikamı aldı ve Tess'in beğendiğim tek kitabı falandı sanırım ama en beğendiğimi bile aman aman beğenmedim eğlenceli ama birkaç gün sonra unutulup gidecek kitap ve incecik bir kitabada 30 lira gibi bir mevla biçen doğan kitabada bolca selamlar

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ucubeler
Alt başlık:
Rizzoli & Isles, #8.5
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
68
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050949643
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Freaks
Çeviri:
Erhan Derya Kibaroğlu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Dünyaca ünlü polisiye yazarı Tess Gerritsen’den gerilimli, şaşırtıcı bir hikâye.

Terk edilmiş kilisede genç bir kadının cesedi bulunur. Kiliseden gelen çığlıkları duyan biri polise haber vermiştir. Bir deri bir kemik kalmış genç kadının adı Kimberly Rayner’dır ve görünüşe göre biri onu boğarak öldürmüştür. Katil aynı kilisede, bir tabutta uyuyan “ucube” Lucas Henry midir? Bu sorunun cevabını ancak Jane Rizzoli ve Maura Isles verebilir…

Kitabı okuyanlar 115 okur

  • Selds
  • Nihat ceylan
  • Nisanur Başaran
  • Neziha Açıkel
  • Meraleker
  • Burçin Kapan
  • Fortknoxt
  • Orhan Kemal Öztürk
  • Umut özkan
  • Betül Toprak

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.3 (7)
9
%14 (6)
8
%11.6 (5)
7
%14 (6)
6
%11.6 (5)
5
%7 (3)
4
%14 (6)
3
%9.3 (4)
2
%0
1
%2.3 (1)