Yaratık

8,6/10  (19 Oy) · 
75 okunma  · 
17 beğeni  · 
958 gösterim
Nevadanın bitmek bilmez yollarının büyük bölümü çöllerin ortasındadır. Bu çöllerden geçenler ister istemez tedirgin hissederler kendilerini. Çünkü varacakları yere kadar tanımsız bir korku eşlik eder onlara. 50 numaralı yolda güneşin altında seyahat eden insanlar, gidecekleri yerlere asla varamayacaklardır: yani New York Citydeki evlerine dönen Profesör Jackson ve karısı, lake Tahoeya tatile giden Wenworth-Ohiolu Carver ailesi ve bir Harley motosiklet üzerinde seyahat eden orta yaşlı ünlü yazar Johnny Marinville. Bir yol levhasına çivilenmiş kedi ölüsü, Çin Çukuru denen bir dağın yamacına kurulmuş Desperation isimli küçük madenci kasabasının işaretidir. Bölgede trafiği yöneten kişi, kendisini kanun olarak gören dev yapılı polis Collie Entragiandır. Arabanızın plakası çalınmış ya da düşmüşse, veya lastiğiniz patlamışsa işiniz bitik demektir. Bölgede korkunç şeyler olmaktadır ve Entragian, işin sadece görünen yüzüdür. Desperationu etkisine alan gizem ve kasabayı bir virüs gibi sarmış olan kötülük, korkunç ve dehşet vericidir.

Tanrısal güçle kötülüklerin karşı karşıya geldiği bu romanda Stephen King, soluk soluğa bir maceraya çağırıyor okurlarını.
 
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2005
 • Sayfa Sayısı:
  586
 • ISBN:
  9789751023711
 • Orijinal Adı:
  Desperation
 • Çeviri:
  Enver Günsel
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitapevi
 • Kitabın Türü:
Esra kara 
03 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayranı olduğum yazarlardan birisi de Stephen King'dir . Kitap , betimleme bakımından ağır bir kitabı değildi , akıcı ilerledi . Olay akışı , kurgu gerçekten iyiydi .
Kimsenin , ayağını bile basmak istemediği bir yerden geçen insanların gizli bir güç tarafından bir araya getirip kurtulma çabalarının hikayesini anlatıyor . Çaresizlik . Bunu çok iyi hissettiriyor size . Sanırım bir süre polisler korku verecek.