Yasaklı The Books of Mortals Serisi 1

7,7/10  (15 Oy) · 
39 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.108 gösterim
Nefes kesici bir destan başlıyor...
Faniler serisine hoş geldiniz...
Kaybedecekleri tek bir duygu vardı... Korku...

Geleceğin korunaklı dünyasında bir tek "korku" nedir bilerek yaşamaya mahkûm edilen insanlar...

Gerçek hayattan ve sevgiden yoksun, duygusuzluğa hapsolmuş kadersizler...

Ve bu kaderi değiştirmeye çalışan genç bir adam.

İnsanoğlu, kendisine dayatılan bir düzen yüzünden gerçeğe kapadığı gözlerini bu genç adam sayesinde açmaya hazırdır!

Ancak bu diriliş büyük bir karmaşayı da beraberinde getirecektir:

Tüm fani duygular uyanacak; nefret, hırs ve açgözlülük yeryüzüne hâkim olmaya başlayacaktır.

"Faniler Kitabı" üçlemesinin ilki olan "Yasaklı" ile nefes kesen bir destan başlıyor.Uçsuz bucaksız bir hayal gücüyle tanışmaya hazır olun.

"Ted Dekker ve Tosca Lee'nin birlikte yazdıkları Yasaklı, okurlarını bulunduğu ortamdan alıp tahmin edemeyecekleri bir dünyaya götürüyor. Bu sarsıcı dünyada kaybolmaya
hazır olun."
-Publishers Weekly-

"Yasaklı zıtlıkların romanıdır; karanlık ile aydınlığın, yaşam ile ölümün, iyi ile kötünün romanı..."
-New York Times-

"Dekker ve Lee bu muhteşem üçlemeyle büyük bir çalkantının eşiğine gelmiş, merak uyandıran bir gelecek yaratmışlar. Okurların olağanüstü bir hayal gücüyle örülmüş bu serinin esiri olacağı kesin."
-Booklist-

"Faniler Kitabı üçlemesinin ilki olan Yasaklı, görkem ve
etkileyicilik açısından en az 'Çember Serisi' kadar merak uyandırıyor. Bu seri Ted Dekker ve Tosca Lee'nin yeteneklerinin muhteşem bir harmanı olmuş."
-Library Journal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  513
 • ISBN:
  9786053481614
 • Orijinal Adı:
  Forbidden
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
30 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir bilim kurgu romanı. İnsanlık Kaos döneminden sonra yeni bir düzene girer. Bu medeniyetin merkezi Bizans'tır. Ancak bu dönemin insanlarına bazı virüsler enjekte edilir ve insanlarda korku dışında herhangi bir duygu kalmaz. Ancak kader oyununu oynamaktadır. Bir gün Rom adında bir şarkıcıya biri 5 ölçek kan verir. Bu kanı içenlerin duyguları olacaktır. Rom hem kendisi hem de arkadaşları Neah, Avra, Triphon ve yakın zamanda hükümdar olacak Prenses Feyn'e içirir. Burada aşk, ihanet, kin gibi duygular ortaya çıkar. Bu arada Feyn'in üvey kardeşi Sariç de hükümdar olmak istemektedir. Ancak bunu hak eden efsanelere göre Jonathan adında sakat bir çocuktur. Ve Rom'un onu bulup tahta geçmesini sağlaması gerekmektedir. Soluksuz okunan bir roman.

Esma Tezgi 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Yasaklı, mantık hataları ve amaan işi zorlaştırmaya ne gerek var tarzında yazılmış basitliği dışında genel olarak güzel bir kitaptı, kolay okunan bir tarzı var ve sayfalar hızlıca aktı gitti. Ancak okuyup bitirdikten sonra tatmin olmadığınızı hissediyorsunuz, her şey fazla basitti çünkü, yazarların daha fazla emek harcamasını dilerdim, kitap ne yazık ki hayal kırıklığı oldu benim için. İyi ki serinin diğer kitaplarını almamışım diyorum, şuan hiç okuyasım yok, fazla basit geldi çünkü. Seriyi ne öneririm ne de önermem. Beklentiniz olmazsa ve öylesine okuyayım derseniz tercih edebileceğiniz bir kitap.

Ayrıntılı yorum için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/08/yasakli.html

masum balta 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi · 10/10 puan

faniler kitabı ülke hükümdarının tüm ülkeye hükmetmeye çalışması ve herşeye karşı çıkması ve bir kaos ortamı yaratmaya çalışılması bir kaç arkadaş sayesine buna karşı çıkılarak ve bekçiler yardımyıla bu kaosun oluşmasın engleyen 9 yaşındaki cocuğun elinde olan birşeydir.....

Fatoş Çetiner 
25 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Konusu çok ilgi çekici ve merak uyandırıcı ancak kitabın başındaki anlatım oldukça kafa karıştırıcıydı. Fakat okudukça bu kafa karışıklığı giderildi. Bu, serinin devam kitaplarını okumak için daha çok heves uyandırdı. Bilim kurgu okumayı sevenlere tavsiye edebileceğim bir kitap.

Gece 
14 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Gelecek kurgusu sanki geçmişe dönük bir gelecekti eski bizansın tarihi kitapta yaşıyordu ama her şey son derece moderndi kitabın sonlarında çocuğun sevdiği kız ölüyordu çok üzülmüştüm ama yine de güzel bir kitaptı

gökhan biçer 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

saf korkuyu anlatan zengin bir hayalcüyle yazılmış bir kitap yazarlanın müthiş bir hayalgücü vardır herkesin kesinlikle okunması gerek çok fantastik öğeler mevcut

sercan 
14 Ağu 01:05 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ted 'deki daha önce de okuduğum bir yazardı... ancak bu serinin ilk kitabında sırf daha fazla yazayım derken lafı uzattikca uzatmış... gereksiz yere 510 sayfalık bir kitap olmuş olayları kısa ve öz anlatsaymis daha seri okuma sağlarmış... ortalarda olay ilerlemeyince bayiyor...

Bilge KARATAŞ 
13 Tem 2016 · Kitabı okudu · 36 günde · 7/10 puan

Kitabın kurgusu aslında oldukca güzel baslıyor ama sonunu beğenmedim . Farklı ama gereksiz karmasa içinde bitirmiş . boş vakit doldurmak için okunabilir.

Kitaptan 4 Alıntı

Merve Delener 
17 May 22:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama ya düşünceniz yanlışsa? Ya hastaysanız ve bunu bilmiyorsanız? Ya da aptasanız ama akıllı olduğunuzu sanıyorsanız?

Yasaklı, Ted Dekker (Martı Yayınları)Yasaklı, Ted Dekker (Martı Yayınları)
Esma Tezgi 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Mutlulukla birlikte büyük bir acı geliyor. Kaybın acısı, kişinin sahip olamayacağı şeyi arzulaması, daha fazlasına sahip olma hırsı... hepsi de o kadar çok acıyla dolu ki!

Yasaklı, Ted DekkerYasaklı, Ted Dekker
Esma Tezgi 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Sevgiyi yaratmana olanak sağlayan şey hissettiğin elem. Bu acı olmadan, gerçek haz da olmayacaktır. Gözyaşı olmadan neşe olmaz. Yoksunluk olmadan özlem olmaz. İnsanın kalbinin sırrı bu.

Yasaklı, Ted DekkerYasaklı, Ted Dekker