Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

2021 Okuma Raporları

''Her şeyden bıktım, bu yankılardan bile. Hayatımda yankılardan başka hiçbir şey yok. Kayıp umutların, hayallerin ve zevklerin yankılarından başka.''
''Söylediklerimin palavra olduğunu, başarılı olmanın verdiği hazla, toy bir delikanlı gibi, gözümün bir şeyi görmediğini düşündünüz. Ben, Arsen Lüpen! Böyle düşünmeniz beni kırdı doğrusu.''
Reklam
''Köyde muazzam bir deneyim kazanmak mümkün, diye düşünüyordum uykuya dalarken; ama okumak gerek, çok, daha çok okumak...''
''Dünyada hiçbir şey insan ruhu üzerinde hiçlik kadar ağır bir baskı uygulayamaz.''
''En kötüsünü bilmek, hiçbir şey bilmemekten daha iyidir. O zaman kaderimin bana layık gördüğünü giyinir. Bahtımın sadakalarıyla geçinirim hayatın yan sokaklarının birinde.''
Reklam
''Yansa da ruhum cehennem ateşinde, seni yine seveceğim. Sevgim yok olur ancak kıyamet günüyle birlikte.''
''Namus dediğiniz elle tutulamaz gözle görülmez, ona sahip olmayanlar bile, sahipmiş gibi görünürler çoğu kez.''
''Şimdiye kadar hiç görmedim ben kulak yoluyla iyileştirildiğini yürek acısının...''
''Özgürlük, doktor... Ne komik bir terim değil mi? Özgür olduğunu düşünen insanlar bile özgür değiller bu dünyada. En özgürleri bile, bir şeylerin kölesi.''
Reklam
''Kendilerine bu kadar çok güvenmeleri aptallıklarından. Benimle aynı düzeyde olan insanlara söyleyeceğim birkaç söz, bunlarla yapacağım en uzun konuşmalardan daha etkili olacak ve her şeyi aydınlatacaktır.''
''Yaşama arzum, hayata inancım vardı!... Fakat bu düşüncenin ardından bir kahkaha attığımı da hatırlıyorum.''
''Geçici bir dünyada sahip olduğumuz her şeye böylesine bağlanmak, bize kaybetme korkusunu yaşatıyordu.''
''Buz gibi el değmemiş de olsan atılan çamurdan kaçamazsın.''
133 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.