Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

2021 Okuma Raporları

Ne kadar acıyorum kendime; bu yüzden başkalarına acımaya fırsat bulamıyorum. Bütün acımamı kendime harcadım. Dilencilerden kaçıyorum. Biri yüzüme bakıp acıklı şeyler anlatacak diye titriyorum. İnsanlık dışı oldum.
Sayfa 671Kitabı okudu
Reklam
“Nasilsa inanmak istedikleri gibi inanacaklar. Bu yuzden kendin ol.”
272 syf.
·
Puan vermedi
·
18 günde okudu
Ufak bir serzeniş
Aşk Hikayesi
Aşk Hikayesi
Roman İskender Pala’nın diğer tüm eserleriyle aynı üslup özelliklerine sahip. Konu değişiyor fakat ne yazık ki kullanılan kelimeler kalıplaşmış gibi. Eğer ki divan edebiyatıyla çok haşır neşir değilseniz İskender Pala’nın bu kitabında-hatta tüm kitaplarında- kullandığı kelimeler büyülü gelecektir. Ancak biraz okumuşluğunuz varsa bayağı. Kitaptaki kırılma noktam ise “bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçer misin?’ cümlesiydi. Sosyal medya dilinin kitaplarda yer alıp yeni bir şeymiş gibi servis edilmesi tüm yazarlar için olumsuz özellik olsa gerek. Bunun yanı sıra kendini çok tekrarlamasından ötürü son şans verdiğim İskender Pala ne yazık ki benim nezdimde yine başarısız oldu. Fakat tüm bunlara rağmen yine de sürükleyici olsun tek solukta okuyayım derseniz sizin için biçilmiş kaftan olabilir.
Aşk Hikayesi
Aşk Hikayesiİskender Pala · Kapı Yayınları · 20231,579 okunma
Bu gece, harikulade güzel bir geceydi. Her zamankinin iki misli kadar büyük görünen ay, yerinden firlamus, topraga ve denize adamakilh yaklagmis gibiydi. Duvar harabelerinin ve çöp yiginlarinin üzerinde fiskiran arsiz nebatlar bir masal bahçesinin çiçekleri gibi nazlı nazlı sallaniyorlardi. Sahili ara sira yalayan dalgalarin islattigi yosunlu çakillar, türlü renk oyunlar yapan kiymetli taslar gibiydi. Her seyde yari sarhos, yarı baygın bir hal vardi. Her seyden, bu sessizlige ve bayginliga rağmen, oluk oluk hayat fiskiriyordu.
Sayfa 142Kitabı okudu
Reklam
Kısacası,gündelik hayatımızın her anında çıkarı öne alan bir tablo ile karşı karşıya bulunuyoruz.
Sayfa 28
Bəzən sevinci gözləyirsən, indicə qapını döymədən içəri keçəcəyini zənn edirsən, amma qapın döyülür və qapının kəndarında kədərin dayandığını görüb tam məyus olursan. Onu qovmaq sənin ixtiyarında olmur.
Sayfa 39 - Teas pressKitabı okudu
Okuma hedefi
İş hayatı yüzünden okuma hedefi mi kalmış 😪😪😪😪
Neyi ki yaşarız, onu ölürüz öldüğümüz de,hep, yaşadığımızdır.
Sayfa 24
Reklam
168 syf.
·
Puan vermedi
·
13 günde okudu
Öncelikle kitabı Aydınlık yarinlara yarsimasi sayesinde okumak nasip oldu Kitap adından anlaşılacağı üzere iman esaslarını anlatmış .Herkesin okuyup anlayacağı bı şekilde sade güzel bı kitaptı Dinimizle ilgili bilgiler edinmek isteyen okuyabilir ..
Delilleriyle İman Esasları
Delilleriyle İman Esaslarıİdris Tüzün · Süeda Basım Yayın · 2017472 okunma
''Kaybolup gideyim, binlerce, on binlerce mil uzakta olayım.''
''Bana huzur vermesi için yanımda taşıdığım iki beyaz çiçek var: artık buruş buruş oldular, kahverengimsi bir renge dönüştüler, dümdüz oldular ve son derece hassas bir hal aldılar. İşte bu çiçekler, zeka ve güç yeryüzünden silindiğinde bile karşılıklı minnet ve sevginin, insanoğlunun kalbinde yaşamaya devam edeceğine tanıklık edecek.''
''İnsan hayatının normal amacı dört mevsimde de, yani hayatın dört çağında da fazla hoplayıp zıplamadan yaşamak ve son güne kadar hayat kadehinin hiçbir damlasını israf etmemektir: Ağır ağır yanan bir ateş, ne kadar şairane olursa olsun şiddetli bir yangından daha iyidir.''
133 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.