1000Kitap Logosu

Çocukluk

TAKİP ET
eeliff
bir alıntı ekledi.
Ancak çocukların yapabileceği bir şeydi bu: katillerden kaçıp saklanacakları yerde onlara yetişmeye, onlarla birlikte gitmeye çalışıyorlardı. Yeter ki yalnız kalmasınlar, bu lânetlenmiş yerden uzaklaşsınlardı.
10
çocukluk:)
Eskiden evde en küçük çocuğum diye bakkala ekmek almaya gönderirlerdi kalan para üstüne bir çikolata alır yiyerek eve dönerdim şimdi param cebimde yine çikolata alıyorum ama o zamanki kadar tatlı gelmiyor çocukken yediklerimin yerini tutmuyor. Tutulamaz,durdurulamaz,geri alinilamaz deniyor zaman için bir şey var o geçince eskiden yaptığın şeyle şu anki yaptığın şey bir olmuyor hep bir şeyi eksik kalıyor demek... inanın bana en çok bu sıkıyor canımı hani heyelan olurda ağaç ekerler toprağı tutsun diye ama beni tutan herşey bile değil bak tek şey ÇOÇUKLUĞUMMUŞ, o zamanın bana verilmiş en büyük lütufmuş. Şimdi gelip deseler en çok ne istersin?diye :)en içten duygularımla derimki çocukluğum! Çocukluğuma geri döneyim en mutlusu ben olurum:). İnsan büyüdükçe yaşı ilerledikçe derdide onunla birlikte büyüyor derler küçükken bizim en büyük derdimiz evcilikte anlaşamamız olsun körebede tek gözümüzü açıp birini ebeleyip ebelikten kurtulmak istememiz olsun ne biliyim yerden yüksek de yükseğe ilk ben çıkayım olsun;) ama ne olursa olsun çocukluğum olsun:). Şimdi böyle konuşunca kendimi hatırı sayılır 70 lik dedeye benzettim(😂) ama gerçekten samimiyetle söyledim herşeyi:).(😇)
2
Çocukluk
ibni haldun'un dediği gibi; "hayat uzun bir yürüyüş, yarıda kesilmemek için yeni bir çocukluk bulmak gerekir." Azizler Filmi Haluk BILGINER
5