Zehra ama marslı, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Camilerin minareleri ile televizyon vericilerinden tamamen birbirine zıt fikirlerin yayılması durumunda ne gibi bir beklentimiz olabilir ki?

İslam Deklarasyonu, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 81)İslam Deklarasyonu, Aliya İzzetbegoviç (Sayfa 81)
Ozgur Dinc, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hepimiz aynı televizyon programlarını izliyoruz, diyor dudak. Radyoda aynı şeyleri duyuyoruz, birbirimize aynı şeyleri söylüyoruz. Hayatın hiç sürprizi kalmadı. Hep aynı şeyler olup duruyor. Tekrarlar... Çok yakında aynı anda aynı şeyleri düşünmeye başlayacağız. Mükemmel bir uyum içinde olacağız. Senkronize. Birleşmiş. Eşit. Kati. Karıncalar gibi. Böcekler gibi. Koyunlar gibi.

Gösteri Peygamberi, Chuck PalahniukGösteri Peygamberi, Chuck Palahniuk
Güler K., bir alıntı ekledi.
8 saat önce

Ölmeye karar vermesinin çok basit iki nedeni vardı, bunları açıklayan bir mektup bırakacak olsa pek çokkişinin ona hak vereceğinden hiç kuşkusu yoktu. 
Birinci neden: yaşamındaki her şey hep aynıydı ve bir kez gençliği sona erdi mi hep yokuş aşağı gideceği belliydi: yaşlılık, dönüşü olmayan izler bırakacak, hastalıklar birbirini kovalayacak, dostlar birer birer yok olacaktı. Yaşamı sürdürmekle hiçbir şey kazanmayacaktı, tam tersine acı çekme olasılığı hep artacaktı. 
İkinci neden daha felsefiydi: Veronika gazete okuyan, televizyon seyreden, dünyada olup bitendenlerden haberi biriydi. Her şey yanlıştı ve kendisi herhangi bir şeyi düzeltebilecek durumda değildi - bu, tamamiyle aciz olduğu duygusunu büyütüyordu içinde.

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 18)Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 18)

Bir gün televizyon karşısında otururken 'hadi uyuyalım hayatım' demek umuduyla.

Güvercinlerin Yengesi, bir alıntı ekledi.
Dün 18:36 · Kitabı okuyor

Aslında severdim punkları, aynı kandandık. Yaşamaya mahkum edildiğimiz, ucuz televizyon dizilerine benzeyen şu toplumdan onlar da nefret ediyorlardı.

Beyaz Zenciler, Ingvar Ambjörnsen (Sayfa 58 - Ayrıntı yay.)Beyaz Zenciler, Ingvar Ambjörnsen (Sayfa 58 - Ayrıntı yay.)
cicoretti, bir alıntı ekledi.
Dün 11:45 · Kitabı okuyor

Ucuz ve sanattan uzak bir roman okumak, gündüz hayal görmekten farklı değildir. Böyle bir kitap, okurda hiçbir üretici tepki doğurmaz. Tıpkı boş bir televizyon programı seyrederken, düşünülmeden atıştırılan çerezler gibi, bu roman da öylesine yutulur.

Sahip Olmak Ya da Olmak, Erich FrommSahip Olmak Ya da Olmak, Erich Fromm

Neydi bu Hababam Sınıfı'nın çilesi?.. Suçlanırken en başta yazarının adı geçiyordu, beğenilirken yazarı unutuluyor, oyunda adı geçenler eserin yaratıcılarıdır diye tanıtılıyordu. Bir televizyon söyleşisinde oyunda rolü olan bir oyuncu, Hababam Sınıfı'nı nasıl yarattığını anlatmıştı seyircilere.
....
Ortada dört yüz küsür sayfalık koskoca bir Hababam Sınıfı romanı dururken, bir iki oyuncu çıkıyor, Hababam Sınıfı'nı biz yazdık diyebiliyordu.

Kırk Yıl Önce Kırk Yıl Sonra, Rıfat IlgazKırk Yıl Önce Kırk Yıl Sonra, Rıfat Ilgaz

John Lennon
"Eğer herkes başka bir televizyon seti yerine barış isteseydi, o zaman barış olurdu."

Şeref Akgül, bir alıntı ekledi.
22 May 23:31 · Kitabı okudu · Puan vermedi

robert crumb geldi.Crumb iyiydi ama rock müzik çetesi yetersiz yüzeysel ve yalakaydı.incelikli espiriler yapıyor,sabaha kadar ünlü insanları adlarını zikrediyordu. Ve hiçbirinde içki içecek cesaret yoktu. Onlara sövüp şişemle Arap çadırına çekiliyor, onlar yan odada kıkırdayıp dedikodu yaperken büyük renkli ekranda televizyon seyrediyordum.

Çanlar Kimse İçin Çalmıyor, Charles Bukowski (Sayfa 81)Çanlar Kimse İçin Çalmıyor, Charles Bukowski (Sayfa 81)