Colleen Hoover

Colleen Hoover

Yazar
8.0/10
354 Kişi
·
715
Okunma
·
43
Beğeni
·
4.001
Gösterim
Adı:
Colleen Hoover
Unvan:
Roman Yazar
Doğum:
Sulphur Springs, Teksas, ABD, 11 Aralık 1979
Colleen Hoover (11 Aralık 1979'da doğan), onbir romanın ve beş novellanın New York Times'ın en çok satan yazarlarından biri. Hoover'ın romanları, Yeni Yetişkinler ve genç erişkin kategorilere girer.

Hoover, ilk romanı Slammed'i Ocak 2012'de yayınladı. O zamandan beri, bütün uzun metraj romanları New York Times'ın En Çok Satanları oldu.

Colleen Hoover, ABC News Nightline ve CBS This Morning'de yer aldı.
Colleen Hoover 11 Aralık 1979 [5] Sulphur Springs, TX'de Vannoy Fite ve Eddie Fennell'e doğdu. O Saltillo, TX, büyüdü ve 1998 Saltillo Lisesi'nden mezun oldu. [7] 2000 yılında Heath Hoover ile evlendi, şimdi üç oğlu ve Sailor adında bir domuz var. Hoover, Texas A & M-Commerce'den Sosyal İşler bölümünden mezun oldu. Yazarlık kariyerine başlayana kadar çeşitli sosyal çalışmalar ve öğretim işleri yaptı.

Colleen, Kasım 2011'de ilk romanı Slammed'i yayına başlamaya niyetli olmadan yazmaya başladı. Bir lirik esin kaynağı oldu, Avett Brothers'ın "Tam Şüphe / Yol Promisesiyle dolu" adlı şarkısından "ne olması ve ne olacağına karar vermesi". Bu nedenle, hikaye boyunca Avett Brothers şarkı sözlerini ekledi. Birkaç ay sonra romanı gözden geçirildi ve büyük kitap blog yazarı Maryse Black tarafından 5 yıldız verildi. Bundan sonra satışlar hızla arttı ve Slammed ve devamı olan Point of Retreat, her ikisi de New York Times'ın En Çok Satanlar listesini yaptı.
https://en.wikipedia.org/wiki/Colleen_Hoover
Pişmanlık zarar vericidir. Değiştiremeyeceğin geçmişe bakmaktır. Bazı şeyleri gerçekleştikleri sırada sorgulamak gelecekte pişman olmayı önler.
Kendini umutsuz hissetmene neden olabilecek bir gerçeği öğrenmeyi mi tercih edersin?Yoksa yalanlara inanmaya devam etmeyi mi..?
"Kendini umutsuz hissetmene neden olabilecek bir gerçeği öğrenmeyi mi tercih edersin yoksa yalanlara inanmaya devam etmeyi mi?"
'Annem ölünce,Tanrı'ya inanmaktan vazgeçtim.
Tanrı'nın birine bu kadar büyük bir fiziksel acı yaşatabileceğine inanmıyordum.
Tanrı'nın birine ona çektirdiği kadar acı çektireceğine inanmıyordum. Tanrı'nın birine bu kadar çirkin bir şey yaşatacağına inanmıyordum.

Ama sonra seninle tanıştım ve o günden beri her gün, eğer Tanrı yoksa, birinin nasıl bu kadar güzel olabileceğini düşünüp durdum.
Eğer Tanrı yoksa, birinin beni nasıl bu kadar mutlu edebileceğini merak ettim.
Ve sonra anladım ki...Tanrı hayattaki güzel şeylerin kıymetini bilmediğimiz için bize çirkin şeyler veriyor.'

#ÇirkinAşk
Colleen Hoover
Epsilon Yayınevi
429 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Umutsuz, çerezlik, size hiçbir şey katmayacak ama okuyunca sizi hem mutlu edecek hem salya sümük ağlatacak aşk kitaplarından biri. Aynı yazarın Çirkin Aşk kitabını genel olarak olmasa da bir genç-yetişkin aşk romanı olarak çok ama çok sevmiştim. Umutsuz da en az Çirkin Aşk kadar sevdiğim bir kitap oldu. Yazar okuduğum iki kitapta da; aşşırı klişe bir kurguyu yazılabilecek en iyi şekilde yazarken karakterlerin geçmişini de entrikalı bir halde yansıtarak, gereksiz yere sizi kitaba bağlıyor. Öyle ki kalın bir kitap olmasına rağmen bitirmem 1 günümü bile almadı. Küçük yaştakilere bu yazarı önermem; fazla erotik yazıyor ama yine de şans verilebilir. Kısacası; fena değil.
184 syf.
·4/10
Masalları sevmem, bu yüzden bu kitap ortalama bir kitaptı benim için. Yine de çok kötü değildi, merak ettirdi, ne olacak diye bir beklenti içine soktu. Açıkçası olayın net bir açıklamasını öğrenmek, okumak istemiyorum.

Tek kitap şeklinde kalsın, seri devamını okumayayım diye düşünüyorum. Fikrim değişmez sanırsam.
368 syf.
·8/10
Colleen Hoover'in çıtası çok yüksektir bende.Bu kitabıyla Umutsuz serisini aştı mı? Hayır.Güzel miydi? Evet.
Tate karakterinden hoşlanmadım.Gerçekten.Kız kendi içinde bile direkt teslim oldu Miles'a.Miles - Rachel ilişkisini daha çok sevdim ben.
Bu arada kitabın filmi olacakmış, ilgilenenlere duyrulur.
184 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Sevdiğim iki yazar olan Tarryn Fisher ve Collen Hoover’ın birlikte yazdığı Asla Asla ile ilgili kısacık yorum yapacağım. Kısacık olma sebebi kitabın da kısacık olmasından kaynaklanıyor. Bir kaç yerde okuduğum kadarıyla 3 kitaplık bir seri olacak. Kitabın sayfa sayısı 184 sayfacık. 3 kitap olduğu düşünülürse bu kısalıkta giriş, gelişme ve sonuç olarak bakabiliriz seriye diye bir şaka yapmak geldi içimden.

Ortalama olarak okuduğum kitapların 400 sayfadan fazla olmaları dolayısıyla biraz garipsediğimi hatta iki yazarın yazmış olduğundan dolayı da bende sadece sayfa sayısı olarak bir hayal kırıklığı yarattığını belirtmek isterim. Bir kitaba başlayıp en azından kurgudaki bir kaç sorunu halledip öyle bitirmek beni tatmin ederdi. Tadı damağımda kalamadı bu yönden baktığımda. Kitap arka kapak yazısını okuyarak sizlere fazlaca bir spoiler vermeden kitabı anlatmaya çalışacağım. Neden arka kapağı okumadım derseniz Tarryn Fisher ve Collen Hoover yani ne diyebilirim ki isimleri yeter kitabı okumak için. Arka kapak yazısına bakmaya gerek yoktu.

Tanıtım yazısına baktım ve baya açıklayıcı bir özet olmuş sadece bir detay var ki zaten kitabın bitişi de o detayla oldu, kitabın ilerleyen bölümleri için merak içerisinde kalmama yetti. Yani harika bir kurgu var okuyacağınız, tek sıkıntı devam kitaplarını beklemek olacaktır. Acaba yazarlar tek kitap yazdı da yayınevi politikası kitabı 3 kitap olarak çıkartalım filan mı dediler. Kafamda deli deli sorularla kaldım :) Okuyun hiç bir şekilde pişmanlık duymayacağınız kısacık bir kitap olacak.

Yazarları kısaca hatırlatayım: Collen Hoover’ı Umutsuz ve Çirkin Aşk kitaplarını okuduğum kadarıyla tanıyorum. Kendisine drama kraliçesi diyebiliriz bence. Kitaplarında genellikle dram ağırlıklı ögeler bulabilirsiniz. Kalemi sağlam yazarlardandır.

Tarryn Fisher ise epeyce kitabını okuyup çok sevdiğim bir yazar. Kalemi, kurgusu harika bir yazardır. Çevrilen kitaplarından Fırsatçı, Hırsız, Tehlikeli Kızıl (Bunlar seri kitaplarıydı ve gerçekten çok güzeldi) ve S*iktir Et Aşkı (bu kitabı da çok sevdiğimi hatırlıyorum) okudum ve yazarın kalemi hakkında oldukça güzel düşüncelerim var. Yazarın bir de gerilim romanları var fakat ben fazla strese gelemediğimden henüz cesaret edip okuyamadım, benim yüzümden yani okunmamaları.

Yazımın başında da belirttiğim gibi kitabın sayfa sayısı 184, Epsilon Yayınlarından çıkan kitabın çevirisini Nihal Yormaz yapmış.

Keyifli okumalar dilerim.
368 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Gözlerim dolu dolu bitirdim, öyle güzel bir kitaptı.. Normalde aşk kitapları çok tarzım değildir ama bu yazarın kalemi öyle akıcı ki, uzun süre fantastik distopik vb okuyunca duygularımız körelmiş, beni kendime getirdi.. Diğer kitaplarını da alıyorum, kendime yeni çerezlik bir tür edindim.. Eda Köksal'a (eda köksal) ayrıca teşekkür ederim, bu kızı takip edin dostlar... Alkış alkış alkış :)
368 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
klişesi biraz fazla olduğu için bir puan kırdığım fakat her şeye rağmen de içime fazla fazla işleyen bir kitaptı. cidden beğendim.
bir tate'in ağzından, bir Miles'ın ağzından okuması çok güzeldi. ve geçmiş... cidden. ha şimdi bu olacak, şimdi olmadı, sonra olacak derken hiç beklemediğim bir şey karşıma geldi ve ben kalakaldım. çok ağır bir yük, çok ağır bir olay. asla beklemediğim bir olaydı.
sonunun biraz hızlıya geldiğini düşünüyorum ama şimdi. son otuz sayfaya sıkıştırılmıştı. keşke biraz daha geniş alınsaydı.
yine de karakterlere ayrı bayıldım, kitaba ayrı bayıldım.
368 syf.
·8/10
Filmini beklediğim kitaplar arasına bir yenisi daha eklendi. Karşınızda Çirkin Aşk!

Film duyurusu uzun zaman önce yapılan kitap nihayet çevrilip ülkemizde satışa sunuldu. Zaten daha önce bana tavsiye edilmişti kitap. Çıkınca hemen aldım ve elime geçer geçmez okumaya başladım. Film uyarlamasının ufak bir tanıtımı yapıldı. Benim de Çirkin Aşk maceram bu videoyla başlamış oldu.

http://angelssbooks.blogspot.com.tr/...-colleen-hoover.html
429 syf.
·1 günde·8/10
Umutsuz hakkında pek çok olumlu yorum duyuyordum hatta olumsuz yoruma hiç rastlamamıştım. Dolayısı ile benim hevesim yükseldi de yükseldi, yükseldi de yükseldi. Kitabın ortalarına geldiğimde "Bu mu yani çok sevilen kitap?" dedim, abartılı buldum. Fakat bitirdiğimde gerçekten neden bu kadar sevildiğini anladım. Kitabın sonu çok etkileyiciydi. Yine de beni etkilemesine rağmen kitaba kusursuz diyemiyorum. Bir kere ana karakterlerimizin ilişkisini pek sevdiğim söylenemez, böyle bir kitaba eksi puan attıracak en önemli unsur bu. Klişe olan bir sürü şey vardı ve bu duruma alışık olduğum için çoğu yeri hızlı bir şekilde bitirdim. Yani kitabı bir günde bitirmemin nedeni fazla akıcı olmasından çok klişe olmasıydı.

Tüm bunlara rağmen güzel bir kitaptı, tavsiye ederim. Keyifli okumalar :)

"Herkesi ve her şeyi bir kenara atıp sadece ve sadece yıldızlara odaklandım."
184 syf.
·9/10
Asla Asla, Tarryn Fisher ve Colleen Hoover'ın birlikte yazdığı bir kitap. İki yazarı da daha önce okumuş ve oldukça sevmiştim. Bu yüzden de Kitabın beklentilerimin altında olmayacağını az çok tahmin edebiliyordum.

Birbirlerinin sevgilisi olan Charlie ve Silas o sabah okulda aniden uyanırlar ve hiçbir şey bilmediklerini fark ederler. Ama, gerçekten hiçbir şey. Birbirlerini tanımak şöyle dursun, kendilerini bile tanımıyorlardır. İsimleri, aileleri ve hatta tiplerine dair en ufak fikirleri yoktur. Okuldaki birkaç kişi sayesinde birbirleriyle çıktıklarını anlarlar ve ipuçları sayesinde neden bu durumda olduklarını bulmaya çalışırlar.

Merak uyandırıcı ve etkileyiciydi ama keşke belli bir sonuca ulaşsaydı. İkinci kitabı çok büyük bir hevesle beklememe neden olacak bir sonla bitti. Tavsiye ederim:)
320 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
YAZARIN OKUDUĞUM İLK KİTABIYDI, TAM BIR GENÇLİK HİKÂYESİ AMA YİNE DE SEVEREK OKUDUM.
GENÇLİK HİKÂYESİ DİYORUM ÇÜNKÜ KARAKTERLERDEN BİRİ 18, DİĞERİ 21 YAŞINDA.
LAKEN, ANNESİ VE KARDEŞİ İLE FARKLI BİR EYALETE TAŞINIRKEN, KAFA KARIŞIKLIĞINI VE MUTSUZLUĞUNU DA YANINDA GÖTÜRÜR. TA Kİ SOKAĞIN KARŞISINDA OTURAN WILL İLE TANIŞANA KADAR. WILL VE LAKEN BİRBİRLERİNE AŞIK OLURLAR, FAKAT ÖNLERİNDE AŞKLARINI DİLEDİKLERİ GİBİ YAŞAMALARINA ENGEL OLACAK BİR ŞEY VARDIR.
HİKÂYENİN KAHRAMANLARI GENÇ OLUNCA CİNSELLİK BEKLENTİNİZ OLMASIN, KİTAP O TARZDA YAZILMAMIŞ, BU DA ROMANA AYRI BİR TATLILIK KATMIŞ BENCE.
KİTABIN TAM ORTA YERİNDE YAŞATTIĞI ŞOK İLE NEYE UĞRADIĞIMI ŞAŞIRDIM.
HİKÂYE ROMANTİK GİBİ DURSA DA, DUYGUSAL VE DRAMATİK BİR TARAFI DA VAR. BİR GÜNDE OKUYUP BİTİRDİĞİMİ DÜŞÜNÜRSENİZ KOLAY OKUNAN VE HIZLI İLERLEYEN BİR ROMAN.

Yazarın biyografisi

Adı:
Colleen Hoover
Unvan:
Roman Yazar
Doğum:
Sulphur Springs, Teksas, ABD, 11 Aralık 1979
Colleen Hoover (11 Aralık 1979'da doğan), onbir romanın ve beş novellanın New York Times'ın en çok satan yazarlarından biri. Hoover'ın romanları, Yeni Yetişkinler ve genç erişkin kategorilere girer.

Hoover, ilk romanı Slammed'i Ocak 2012'de yayınladı. O zamandan beri, bütün uzun metraj romanları New York Times'ın En Çok Satanları oldu.

Colleen Hoover, ABC News Nightline ve CBS This Morning'de yer aldı.
Colleen Hoover 11 Aralık 1979 [5] Sulphur Springs, TX'de Vannoy Fite ve Eddie Fennell'e doğdu. O Saltillo, TX, büyüdü ve 1998 Saltillo Lisesi'nden mezun oldu. [7] 2000 yılında Heath Hoover ile evlendi, şimdi üç oğlu ve Sailor adında bir domuz var. Hoover, Texas A & M-Commerce'den Sosyal İşler bölümünden mezun oldu. Yazarlık kariyerine başlayana kadar çeşitli sosyal çalışmalar ve öğretim işleri yaptı.

Colleen, Kasım 2011'de ilk romanı Slammed'i yayına başlamaya niyetli olmadan yazmaya başladı. Bir lirik esin kaynağı oldu, Avett Brothers'ın "Tam Şüphe / Yol Promisesiyle dolu" adlı şarkısından "ne olması ve ne olacağına karar vermesi". Bu nedenle, hikaye boyunca Avett Brothers şarkı sözlerini ekledi. Birkaç ay sonra romanı gözden geçirildi ve büyük kitap blog yazarı Maryse Black tarafından 5 yıldız verildi. Bundan sonra satışlar hızla arttı ve Slammed ve devamı olan Point of Retreat, her ikisi de New York Times'ın En Çok Satanlar listesini yaptı.
https://en.wikipedia.org/wiki/Colleen_Hoover

Yazar istatistikleri

  • 43 okur beğendi.
  • 715 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 298 okur okuyacak.
  • 10 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları