1000Kitap Logosu
Daniel Klein
Daniel Klein
Daniel Klein

Daniel Klein

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
730 Kişi
2.337
Okunma
92
Beğeni
4.517
Gösterim
Tam adı
Daniel Martin Klein
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Wilmington, Delaware, Amerika Birleşik Devletleri, 1939
Yaşamı
Daniel Martin Klein, Amerikalı kurmaca ve komedi yazarıdır. Thomas Cathcart ile yazdığı 'Plato and a Platypus Walk Into a Bar' en ünlü eseridir. Harvard Üniversitesi, felsefe bölümünü bitirdi. Kısa bir televizyonculuk kariyerinden sonra komedi ögeleri içeren felsefik kitaplar yazmaya başladı. Şu anda eşi Freke Vuijst ile Massachusetts'de yaşıyor.
Filozof Mazikeen
Platon Bir Gün Karikatür Çizer'i inceledi.
304 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Platon Bir Gün Karikatür Çizer
Felsefe ağır bir konudur - yutulacak çok şey vardır ve neredeyse her şey sizi varoluşsal bir krize sokar. Felsefenin çeşitli kavramlarını çok fazla kafa karıştırıcı olmadan anlamanıza izin veren bir kitap bulmak zor. Bu o kitaplardan biri. Yazarlar, kendi başlarına filozoflar, son birkaç on yılın popüler çizgi filmlerini alıp felsefi olarak parçalıyorlar. Bu, biraz klinik olsa da ilginç bir okumaydı. Karikatürler harikaydı ve bazıları anında anlaşılabilirdi, ancak felsefi bir bakış açısıyla eklenen açıklamalar onları daha da özel kıldı. Bununla birlikte, açıklamalar biraz çizilmiş olma eğilimindeydi. Sonuç olarak, bu iyi bir felsefe kitabı Felsefeye ilgi duyan ama nereden başlayacağı konusunda kararsız olan herkese tavsiye ederim.
Platon Bir Gün Karikatür Çizer
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
111
Filozof Mazikeen
Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer'i inceledi.
200 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
DIMITRI: Felsefeyi tamamen şakalarla anlatan bir kitap yazacağımızı söylediğimizde güldüler. TASSO: Eh, şimdi gülmüyorlar! bazen çok fazla fıkra olmasına ve yeterince anlatım olmamasına rağmen, çoğunlukla açıklayıcı kısımlar halinde örülmüştür. Şakalar tam karşımdaydı, genellikle "aptalca"ydı (kesinlikle bana sorarsanız) felsefi açıdan hızlı ve eğlenceli bir kitap. bol şaka, terimlerin iyi bir özeti. Felsefeyi anlamak isteyenlere tavsiye ederim
Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
67
Filozof Mazikeen
Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu...'u inceledi.
212 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu...
Felsefe kitapları konusunda. Hemen hemen hepsiyle ilgili sorun, ya çok ciddi olmalarıdır, bu yüzden onlardan kolayca zevk alamazsınız (yalnızca konuya ilgi duyduğunuz için onlardan zevk alırsınız) ya da o kadar kolay gidiyorlar ki gerçekten konuya dokunmazlar. konu yeterli derinlikte. Bu kitap, her ikisi de olmaya çalışan ve teorileri tatillerde okumak için çok karmaşık olmadan oldukça iyi anlatan bir kitap örneğidir. Eğlenceli ve size farklı teoriler hakkında kabaca bir fikir veriyor. Bununla birlikte, fazla ciddiye almamalısınız, çünkü başlığından çok fazla derine inmeyeceğini tahmin edebilirsiniz. Okuması eğlenceli ve ilginizi çekiyor.
2
56
ʍɑɾɑ
Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer'i inceledi.
200 syf.
·
12 günde
·
7/10 puan
DIMITRI: Bütün günü felsefe tartışarak harcadık ve sen felsefe nedir, onu bile bilmiyorsun, öyle mi? TASSO: Neden soruyorsun? Felsefeyi kısa kısa açıklamalar ve bol bol fıkrayla anlatan ufak bir kitap kendileri. Sıkmadan, eğlenceli ve sürükleyici bir dille anlatılmış her şey. Ama yine de okunması gerekir mi? Onu bilemiyorum işte, bana fazla kısa geldi anlatım ve tanımlamalar..
Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer
OKUYACAKLARIMA EKLE
7