Erdal Sarızeybek

Yazar 8,0/10 · 91 Oy · 14 kitap · 241 okunma ·  30 beğeni
Muhammed Arif, bir alıntı ekledi.
23 Eyl 2016

Biz bilmiyor muyuz, para kaynakları kesildiği ve arşivlerine el konulduğu zaman, örgütün hareket edemeyeceğini. Soralım o zaman; öcalan 99'da teslim alındı, sorgulandı, peki, hani örgütün kasası ? Yok. Neden ? Korkuyorlar; biliyoruz ki bu kasa ortaya çıkarsa, kimin PKK'yı beslediği ortaya çıkacak, ondan korkuyorlar, istemiyorlar bilinsin. Peki, hani PKK'nın arşivleri ? Yok. Neden ? Biliyoruz ki bu arşivler ortaya çıkarsa, kimin PKK'lı olduğu ortaya çıkacak, kimlerin desteklediği ortaya çıkacak, ondan korkuyorlar, bunu da istemiyorlar bilinsin. Kolay değil tabi, otuz yıldır yaşayan bir örgüt bu; kimler gelmiş, kimler geçmiş, kimler PKK'ya destek vermiş, kimler siyasi iş birliği yapmış, kimler beslemiş, kimin kızı gitmiş örgüte kimin oğlu, istemiyorlar ortaya çıksın tüm bunlar. İstemedikleri için zaten bu terör bitmiyor.

İhaneti Gördüm, Erdal Sarızeybekİhaneti Gördüm, Erdal Sarızeybek
Aliye Arslan, bir alıntı ekledi.
24 Şub 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Adalet bir gün herkese gerekebilir,hatta gücünü koltuktan ve kalemden alanlara da...

Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 105)Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 105)
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
 27 Oca 21:07 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

1828'de halidiler, tarikatın tarihindeki en kapsamlı sürgünle Sivas'a sürdüler padişahın zamanına göre oldukça ileri ve cesur sayılan adımlarını önünde Halidiler gibi şeriata sıkı sıkıya bağlı bir tarikatın muhalefetine engel olmak muhtemel halidir bektaşi mücadelesini yatıştırmak ya da o dönemde halidiler arasında vuku bulan iç çekişmeleri durdurmak gibi gerekçeler gösterilebilir. Devletin Bektaşilik ile birlikte bütün tarikat ehline karşı daha dikkatli mesafeli ve endişeli bakış açısı Abdülmecid ve tanzimatla birlikte son buldu

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek (undefined)Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek (undefined)
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
26 Oca 00:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bektaşilik ve Nakşibendilik tasavvuf hareketli olan Yesevilikten doğdu.Nakşibendilik zamanla Türklüğü unutup Hint ve İran etkisine girdiği. önce Orta Asya'da Yeseviliği Sünni öğreti içinde eriterek yok etti. Ardından Anadolu'da köksaldı.Son 400 yıldır da hedefinde hep Bektaşilik oldu

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
HEZZ, bir alıntı ekledi.
18 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Anadolu'da Ateşle Oynamak.
Burası Anadolu,biz Türklerin,''ben Türküm,''diyenlerin,''Ne mutlu ki Türküm,''diyenlerin, Mustafa Kemal'in Türkeli'dir,son Anadolu'dur ve son yurdumuzdur.Bundan başka bizim için Anadolu yoktur,yurt da yoktur.
Bu ateşi eline alıp oynayanı yakar,kül eder,yok eder.

Çarçella, Erdal SarızeybekÇarçella, Erdal Sarızeybek
HEZZ, bir alıntı ekledi.
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yaşasın Cumhuriyet,Yaşasın Demokrasi
Cumhuriyet fazilettir ve Cumhuriyet aklı hür,vicdanı hür nesiller ister.Ama bugünün Türkiyesin'de birbirinden koparılmış nesiller var,birbirini anlamayan insanlar var.Türk toplumunda bir yanda cumhuriyetçi,halkçı,laik,sosyal,milliyetçi ve devrimci nesiller yetiştirilirken,öte yandan yaşamını dinsel öğretiler çerçevesinde şekillendirmiş nesillerinin yetiştirilmiş olması ve buna izin verilmesi.....
EVET ,empati şart.Kardeşliğe mecburuz.Salt yaşanan acılar üzerinden siyasal rant elde etmeye çalışarak yarını inşa edemeyiz.Sorunun kardeşlik temelinde çözülmesi isteniyor ise her türlü TERÖRE övgüler düzmeye son vermek gerekiyor.....!

Çarçella, Erdal SarızeybekÇarçella, Erdal Sarızeybek
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 Oca 01:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kürt Yahudileri Kürt dilini ve kültürünü benimsemiş tarih boyunca Kürdistan olarak tabir edilen Kuzey Irak ve Mezopotamya bölgesi sınırları içerisinde var olmuş daha sonraki yüzyıllarda İslam dinine geçmiş ve İsrail kurulduktan sonraki süreçte kuzey yaraktan İsrail'e göç eden Yahudiler kastedilmektedir

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 Oca 21:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Şeyh Halid üzerinde önemle durdum çünkü onun öğretileri ile ortaya çıkan bu tarikatın sonradan yetiştirdiği ve ülkemizin gidişatında hayati rol oynayan şahsiyetler var ve bugün bu şahsiyetlerin ortak bir özelliği var tarikat ilişkilerinin ötesinde küresel Ticaret siyaset. Neticede Şeyh Halid'in müritleri olan bu şahsiyetler belki geriye dönüp bakarlar diye üzerinde durduk. Ayrıca Şeyh Halid hiçbir zaman Osmanlı'yı parçalamayı ve bu parçaların birinde bir devlet kurmayı da düşünmemiş Osmanlıya karşı yabancılarla da işbirliği yapmamıştır.

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 Oca 14:59 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

1801'deki Vahabi isyanını Muhammed Abdülvahhab adında bir Arabın torunu olan Abdullah ibn Suud baslatmıstı. Abdullah fikirlerini yaymak ve insanları ikna etmek için tek vasıta kullanıyordu. Kılıç.
Arabistan'da isyan bayrağı açtı.onbinlerce başıbozuğu tolayıp Irak'ı geçti. 1801 de Kerbelaya saldırdı.çoluk çocuk demedi üç günde 5000den fazla kafa kesti. Dinde mezar yoktur diyip Peygamberimizin torunu Hz Hüseyin'in sandukasını yaktı.

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
Aliye Arslan, bir alıntı ekledi.
20 Şub 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bizim ülkemizde ülkeyi sevmek ve insana hizmet etmek kolay değildir.

Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 66)Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 66)
HEZZ, bir alıntı ekledi.
28 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'' Gerçekleri görmek istemeyenler,rahat bir emeklilik düşünenler,benim zamanımda ülke bölünmedi,diyecek olanlar,kendinizi aldatmayın. Şimdi temeli atılıyor hain emellerin temeli! O temelde kimin eli varsa,biz bilmesek de tarih biliyor.
Tarih bu hesabı soracak,şehitlerimiz kimseyi mezarında rahat uyutmayacak dır. Kimse kaçamayacak dır bu hesap gününden...
Unutmayınız ki bizim dilimiz de işbirliği demek,vatan haini olmak demektir. ''

Son Harekat Kod Adı: Yahuda, Erdal SarızeybekSon Harekat Kod Adı: Yahuda, Erdal Sarızeybek
Aliye Arslan, bir alıntı ekledi.
 24 Şub 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Hukuka saygı duymak demek;hukukun üstünlüğüne ve yargı bağımsızlığına inanmak demektir.Aksi halde hukuka saygı duymamak anlamına gelir ki bu ,suçtur ve yetkili makamlarca yasal işlem yapılması gerekir....

Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 170 - Pozitif Yayınları)Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 170 - Pozitif Yayınları)
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
26 Oca 00:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Şeyh Halid bölgedeki Kadiri Sultasından bıktığını, bu tarikatın sıradanlaştığını Anadolu ve Ortadoğu coğrafyasındaki tarikatların artık etkili olmadığını ve bu nedenle İsam Dünyasında yeni ufuklar açmak için Hindistan'a doğru yola çıktığını söylüyor.

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
10 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Komutanlık;kendine güvenmek,üstlerine güvenmek ve astlarına güven vermek ! "

Son Harekat Kod Adı: Yahuda, Erdal Sarızeybek (Sayfa 39)Son Harekat Kod Adı: Yahuda, Erdal Sarızeybek (Sayfa 39)
2 /