G. A. Aiken

G. A. Aiken

Yazar
8.4/10
181 Kişi
·
444
Okunma
·
22
Beğeni
·
2.527
Gösterim
Adı:
G. A. Aiken
Tam adı:
Shelly Laurenston
Unvan:
Yazar
New York Times ve USA Today en çok satan yazarı ödüllü bir yazardır. Boş zamanlarının çoğunu yazarak geçirmektedir. Ayrıca yazar Shelly Laurenston adını kullanarak başka kitaplarada imza atmıştır.
...Hayalimdeki yaşam bu olurdu. Her gün, her gece, kitaplardan başka hiçbir şey olmadan yaşamak.
''Göğsüm acıyor.Senden önce hiç acımamıştı.Durdur şunu'', diye yakardı.
''Buna dayanamıyorum.''
G. A. Aiken
Sayfa 300 - EJDERİN ARZUSU
Ejderin Aşkı seriyi çok merak ederek başladım. Kitabı almadan once kitabın biraz erotik olduğunu biliyordum ama bu kadarda aşırı olacağını tahmin edemedim. Bir süre sonra ya yeter seviyesine geliyor insan. Ona rağmen kitabın kurgusuna bayıldım o büyük savaş mükemmeldi resmen gözümün önünde çok rahat canlandırdım. Kan, iç organlar kitapta iki şekilde olması hoşuma gitti. Annwyl ve Fearghus olayı bittikten sonra Fearghus'un anne vr babasının hikayesini anlatması çook güzeldi o zincirlerin sırrı ortaya çıktı.
hastalıklı bir okuyucu olarak serisi olan kitaplara ulaşmak için iyi bir çaba harcadığımı söylemek isterim.bu kitap içinde bu geçerli.tüm seriyi okudum
umarım bu kitap serinin son kitapı değildir .küçük ejderin (Eibhear)ve sevdiği kadının (ızzy) hikayesini merakla bekliyorum.bu kitaba gelince iyi bir hikayedi fakat diğerlerinin yanında biraz sönük kalmış hissi uyandı bende.
Kitap yorumlarının etkisiyle başladım ve başlarken korkuyordum. Fantastik tür benim için halen ilginçliğini korurken üstüne birde ejderhalar eklendi. Ama doğruyu söylemek gerekirse en çok ejderhalı kısımları sevdim. Yüzümden gülücük eksik olmadı o satırları okurken. İçinde ara ara ortaya çıkan bir gizem var, ha şimdi ha sonra açığa çıkacak derken kitap yarılandı.

Karakterlerin olgunlaşmamış hallerini sevemiyorum. Kitabın içeriğine ne kadar yetişkin öğeler eklenirse eklensin bu durumu değiştirememiş bir anlatım var. Tam her şeyi gözümde canlandıracak kıvama geliyorum derken sonrasında kendimi boşlukta buluyorum. Kitap dilinin akıcılığına diyecek sözüm yok ama yaşattığı bu yarım bırakma hissini de sevemedim. Savaş sahneleri oldukça kanlı ve vahşiceydi. Savaşı da yaşamış kadar oldum.

Kraliçe Annwyl-Fearghus (Efendi Ejderha) aşkı eğlenceliydi.

Vee hikayenin en can alıcı kısmı Prenses Rhiannon- Bercelak'tan sonra başladı. "Ben bu seriye daha fazla devam edemem." derken her şey tersine döndü. Esas hikaye bundan sonra başlıyormuş gibi hissettim. Annwyl ve Fearghus çok yavan kalmış, hiç bana hitap etmemişti. Kitabı yarım bırakma isteğiyle dolup taşarken bu ikisi sayesinde bir çırpıda akıp geçti o kadar sayfa.
İlk kitabini yarida birakmistim. Okumam daha demistim ama merakima yenildim. Kibirli bir ejdehaya yok diyemedim. Kahramanlarimiz Gümüş ejderha Briec ve Tatli cadisi Taliath. Briecin taliathi kurtarmasi ile basliyor kitap. Keske kurtarmasaydin dedirtiyor kiza sevgili ejderimz. ilk 200 sayfa gecmek bilmedi hic aksiyon bişey yoktu. Son 200 sayfa kitap cok guzellesti. Beklemedigim seyler oldu. Ejder kardesleri cok sevdim özellikle mavi saçı ama onun hikayesi henuz yayinlanmamis malesf. Cok begenilen bir seri ama ben pek sevemedim ozellikle ilk 200 sayfa olmasa da olurdu yani Ejderin gel kadin git kadin şu bu kadiin demeleryle kizin da surekli afra tafralariyla gecti. Neyse tarz meselsi okuyun okutun ;)
kitabı ekimde aldım ilk 70 sayfayı okudum ve o kadar sıkıldım ki bıraktım dedim okuyamicam ben bunu,neyse yarım kalmasın diye ocakta tekrar başladım ve dannn ! resmen vuruldum kitaba ya,meğer ilk 70 sayfa vermem gereken bir sınavmış ,70 ten sonrası varya aktı gitti harika bir kurguydu.hele o atışmalar,kinayeler aile ilişkileri ...okumalara doyamadım ... son kitabı nasıl bekleyecem bilmiyorum çok heyecanlıyım...
içeriğe bakarsak insana dönüşebilen ejderhalardan güneyli ateş üfleyen ejderha kraliçenin çocuklarını konu alan serinin 4.kitabı kızıl ejderha aşırı güzel Keitamızın hikayesini konu alıyor.Keita diğer kitaplardan az çok gördüğümüz bir kardeşti ama gerçek Keitayı bu kitapta tanıyoruz ve ben onun hakkında daha önce odüşündüklerim için biraz utandım :( ve tabii diğer kardeşler Feraghus ve Annwyl 'i, Briec ve Talaith'i,Gwenvael ve Dagmar'ı da okumak acayip keyifliydi.en çok İzzy ve Eibhear'ı merak ediyorum ,umarım onlar için çok beklemeyiz .... seviyorum sizi çılgın ejderhalarrr :)
Sevdiğim bir kitap aslında ama çok fazla +18 sahne var ve bir yerden sonra artık "Bir durun lan! Hikaye ilerlemiyor yiyişmenizden," diye bağırmak istiyorsunuz.

Karakterler iyi tasarlanmıştı. Aksiyon sahneleri iyiydi, verilmek istenenler ve duygular okuyucuya gayet iyi geçiriliyor.

İyi okumalar. 10/7.
Yakışıklı Gwenvael ejderlerin içindeki en sevimlisi ve aşık olacak en son ejder fakat işte başına tamda bu geliyor.
köpek yetiştiricisi 'canavarın'
zekası sayesinde 'kanlı Annwyl' 'in sorunları çözülecek mi ne dersiniz?
ben severek okudum,sizlere de tavsiye ederim.
Okuduğum en güzel spelatif romanların başında bir yerlerde harika kurgusu akıcı dili buram buram romantizm okumak isteyenlere benim gözümden 5üzerinden 5 ️
Malesef bu kitabı hiç beğenmedim. Fantastik konulu kitapları da aşk konulu kitaplarını da okumayı severim ve bu kitapta her ikisinin de olduğunu düşünerek büyük hevesle başlamıştım. Ama okurken o kadar çok açık saçık bölümle karşılaştım ki gerçekten rahatsız oldum. Bence bu kadar sık böyle bölümler olmasaydı, kitap bu kadar basitleşmezdi çünkü konusunu gerçekten çok farklı bulmuştum.
Kitap fuarındaki görevli, fantastik aşk romanlarını severseniz bunu öneririm, dediğinde ejderha pornosu aldığımın farkında değildim. Şaka bir yana çoğu okuyucu kitabı aşşıırı erotik bulsa da -ki geçerli bir sebepleri var- bir ejderhanın ve çok güçlü & dişli bir kadın karakterin arasındaki aşk hikayesi anlatılırken el ele tutuşup, parkta piknik yaptıkları bir roman yazılmasını beklemek saçma olurdu zaten. Güçlü kadın karakterlerin baş kahraman olduğu kitaplara bayılıyorum özellikle de bu Kanlı Annywl gibi hem esprili hem de ölümcül olarak yazılan karakterlerse. Bütün kitap boyunca Fearghus'un insan halini Game of Thrones'un Khal Drogo'su olarak da bileceğiniz Jason Mamoa olarak düşündüm. Çünkü bu ejderha RESMEN Jason için biçilmiş kaftan. Kitabın içinde 2 hikaye olması, 2.kısmın yaşlı ve bir o kadar huysuz Ejderha Kraliçe ve sevdiceği kocası hakkında olduğunu görünce çok mutlu oldum, çünkü bu ikilinin ve kalabalık ailelerinin hikayelerinde ne kadar derine inerseniz her birini o kadar sevdiğinizi görüyorsunuz. Bu arada kitabın her yerinden ejderha fırladığı için kimin kim olduğunu anlamak birazcık beyin yakıyor ve internette de bunula ilgil net bir açıklama bulamadım. Eğer ejderlerden kimin kim olduğu ve kimle olduğunu öğrenmek isterseniz elimde bir soy ağacı şablonumsu bir şey var, bana ulaşabilirsiniz merak ederseniz. (Bir ihtimal gerekli olabilir çünkü serinin diğer kitaplarında diğer kardeşlerin hikayeleri anlatılıyor :) ) iyi okumalar!

Yazarın biyografisi

Adı:
G. A. Aiken
Tam adı:
Shelly Laurenston
Unvan:
Yazar
New York Times ve USA Today en çok satan yazarı ödüllü bir yazardır. Boş zamanlarının çoğunu yazarak geçirmektedir. Ayrıca yazar Shelly Laurenston adını kullanarak başka kitaplarada imza atmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 22 okur beğendi.
  • 444 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 155 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları