G. A. Aiken

G. A. Aiken

8.5/10
136 Kişi
·
344
Okunma
·
17
Beğeni
·
2.099
Gösterim
Adı:
G. A. Aiken
Tam adı:
Shelly Laurenston
Unvan:
Yazar
New York Times ve USA Today en çok satan yazarı ödüllü bir yazardır. Boş zamanlarının çoğunu yazarak geçirmektedir. Ayrıca yazar Shelly Laurenston adını kullanarak başka kitaplarada imza atmıştır.
...Hayalimdeki yaşam bu olurdu. Her gün, her gece, kitaplardan başka hiçbir şey olmadan yaşamak.
''Göğsüm acıyor.Senden önce hiç acımamıştı.Durdur şunu'', diye yakardı.
''Buna dayanamıyorum.''
G. A. Aiken
Sayfa 300 - EJDERİN ARZUSU
Ejderin Aşkı seriyi çok merak ederek başladım. Kitabı almadan once kitabın biraz erotik olduğunu biliyordum ama bu kadarda aşırı olacağını tahmin edemedim. Bir süre sonra ya yeter seviyesine geliyor insan. Ona rağmen kitabın kurgusuna bayıldım o büyük savaş mükemmeldi resmen gözümün önünde çok rahat canlandırdım. Kan, iç organlar kitapta iki şekilde olması hoşuma gitti. Annwyl ve Fearghus olayı bittikten sonra Fearghus'un anne vr babasının hikayesini anlatması çook güzeldi o zincirlerin sırrı ortaya çıktı.
hastalıklı bir okuyucu olarak serisi olan kitaplara ulaşmak için iyi bir çaba harcadığımı söylemek isterim.bu kitap içinde bu geçerli.tüm seriyi okudum
umarım bu kitap serinin son kitapı değildir .küçük ejderin (Eibhear)ve sevdiği kadının (ızzy) hikayesini merakla bekliyorum.bu kitaba gelince iyi bir hikayedi fakat diğerlerinin yanında biraz sönük kalmış hissi uyandı bende.
İlk kitabini yarida birakmistim. Okumam daha demistim ama merakima yenildim. Kibirli bir ejdehaya yok diyemedim. Kahramanlarimiz Gümüş ejderha Briec ve Tatli cadisi Taliath. Briecin taliathi kurtarmasi ile basliyor kitap. Keske kurtarmasaydin dedirtiyor kiza sevgili ejderimz. ilk 200 sayfa gecmek bilmedi hic aksiyon bişey yoktu. Son 200 sayfa kitap cok guzellesti. Beklemedigim seyler oldu. Ejder kardesleri cok sevdim özellikle mavi saçı ama onun hikayesi henuz yayinlanmamis malesf. Cok begenilen bir seri ama ben pek sevemedim ozellikle ilk 200 sayfa olmasa da olurdu yani Ejderin gel kadin git kadin şu bu kadiin demeleryle kizin da surekli afra tafralariyla gecti. Neyse tarz meselsi okuyun okutun ;)
Kitap yorumlarının etkisiyle başladım ve başlarken korkuyordum. Fantastik tür benim için halen ilginçliğini korurken üstüne birde ejderhalar eklendi. Ama doğruyu söylemek gerekirse en çok ejderhalı kısımları sevdim. Yüzümden gülücük eksik olmadı o satırları okurken. İçinde ara ara ortaya çıkan bir gizem var, ha şimdi ha sonra açığa çıkacak derken kitap yarılandı.

Karakterlerin olgunlaşmamış hallerini sevemiyorum. Kitabın içeriğine ne kadar yetişkin öğeler eklenirse eklensin bu durumu değiştirememiş bir anlatım var. Tam her şeyi gözümde canlandıracak kıvama geliyorum derken sonrasında kendimi boşlukta buluyorum. Kitap dilinin akıcılığına diyecek sözüm yok ama yaşattığı bu yarım bırakma hissini de sevemedim. Savaş sahneleri oldukça kanlı ve vahşiceydi. Savaşı da yaşamış kadar oldum.

Kraliçe Annwyl-Fearghus (Efendi Ejderha) aşkı eğlenceliydi.

Vee hikayenin en can alıcı kısmı Prenses Rhiannon- Bercelak'tan sonra başladı. "Ben bu seriye daha fazla devam edemem." derken her şey tersine döndü. Esas hikaye bundan sonra başlıyormuş gibi hissettim. Annwyl ve Fearghus çok yavan kalmış, hiç bana hitap etmemişti. Kitabı yarım bırakma isteğiyle dolup taşarken bu ikisi sayesinde bir çırpıda akıp geçti o kadar sayfa.
kitabı ekimde aldım ilk 70 sayfayı okudum ve o kadar sıkıldım ki bıraktım dedim okuyamicam ben bunu,neyse yarım kalmasın diye ocakta tekrar başladım ve dannn ! resmen vuruldum kitaba ya,meğer ilk 70 sayfa vermem gereken bir sınavmış ,70 ten sonrası varya aktı gitti harika bir kurguydu.hele o atışmalar,kinayeler aile ilişkileri ...okumalara doyamadım ... son kitabı nasıl bekleyecem bilmiyorum çok heyecanlıyım...
içeriğe bakarsak insana dönüşebilen ejderhalardan güneyli ateş üfleyen ejderha kraliçenin çocuklarını konu alan serinin 4.kitabı kızıl ejderha aşırı güzel Keitamızın hikayesini konu alıyor.Keita diğer kitaplardan az çok gördüğümüz bir kardeşti ama gerçek Keitayı bu kitapta tanıyoruz ve ben onun hakkında daha önce odüşündüklerim için biraz utandım :( ve tabii diğer kardeşler Feraghus ve Annwyl 'i, Briec ve Talaith'i,Gwenvael ve Dagmar'ı da okumak acayip keyifliydi.en çok İzzy ve Eibhear'ı merak ediyorum ,umarım onlar için çok beklemeyiz .... seviyorum sizi çılgın ejderhalarrr :)
Sevdiğim bir kitap aslında ama çok fazla +18 sahne var ve bir yerden sonra artık "Bir durun lan! Hikaye ilerlemiyor yiyişmenizden," diye bağırmak istiyorsunuz.

Karakterler iyi tasarlanmıştı. Aksiyon sahneleri iyiydi, verilmek istenenler ve duygular okuyucuya gayet iyi geçiriliyor.

İyi okumalar. 10/7.
Serinin diğer kitapları kadar iyiydi!

Kitapta en başından sıkıcı başlıyor, ilerlemiyor. Kız ejderimizden bir süre sonra sıkılıyorsunuz, benim boğazlamak istediğim doğrudur. İlk başlarda kız için o kadar çok şey söyleniyor ve öyle bir oyun oynanıyor ki, sizde inanıyorsunuz.

Ama işin boyutu çok farklı, kızımız sandığımızdan da söylenenlerden daha farklı birisi. Kurgusu akıcı, betimlemeleri yerli yerindeydi.

İyi okumalar. 10/7.

Yazarın biyografisi

Adı:
G. A. Aiken
Tam adı:
Shelly Laurenston
Unvan:
Yazar
New York Times ve USA Today en çok satan yazarı ödüllü bir yazardır. Boş zamanlarının çoğunu yazarak geçirmektedir. Ayrıca yazar Shelly Laurenston adını kullanarak başka kitaplarada imza atmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 344 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 128 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları