Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Saygıyla anıyoruz Ata’m
İrtica(siyaset adıyla Reaksiyonizm) ortadan kalkarsa Türkiye gelişir. Türkiye’de medeniyete doğru hamleler başladığı andan itibaren kendini gösterenler, halkı zehirleri ile uyuşturmak istemiştir. Fakat biz tabi ki onların yolundan gitmeyeceğiz.. Tarafınca belirlenen ilkeleri kabul edeceğime, hayatımda da uygulayacağıma söz veriyorum. Yaşasın Atatürkçülük… Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, senin izinde!
Reklam
Tespit gibi tespit...
Siyonizm, diğer ibadetlere karışmıyor, ancak sıra cihada gelince mani olmak için her şeyi yapıyor. Bütün gücünü seferber ediyor. İstediğin kadar namaz kıl, oruç tut, ona karışmıyor. Ama devlet nizamına, devlet yönetimine gelince İslam'ı sokmuyor. Bunun için 200 yıldır irtica kampanyası yapıyor. Müslümanları sadece namaz kılan birer köle haline getirmeye çalışıyor
Bir önceki matriks'de irtica, şimdikinde yolsuzluk simgeleştirilmiştir. Tabii, tankla, tüfekle yapılan balansların yerini; iletişim, istihbarat, medya almıştır. Gerilla savaşı mıdır? Evet, topyekûn ülke sathına yayılmış bir gerilla darbesidir ama gerçekten de post-modern... ... ...Aklıma Kafka'nın "Ceza Sömürgesi" geldi, biz özgür vatandaşlar(!), işkence masasında kuruyemiş yerken gülümsüyor ve tweet atıyoruz. 18.01.2014
Sayfa 40 - KitabeviKitabı okudu
320 syf.
9/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Cengiz Özakıncı 28 şubat dönemi civarında yazmış bu kitabı. Siyasal islamcıların amerikancı olup olmadığı gibi konuları içeriyor. Kanlı pazar olayları, Merve Kavakçı olayı vs gibi konulara değinmiş. Amerika'nın Yeşil Kuşak Projesi ve diğer güçlerin de bu tip oluşumları kullandığını yazmış. Okunabilir.
İrtica 1945-1999
İrtica 1945-1999Cengiz Özakıncı · Otopsi Yayınevi · 199914 okunma
Türkiye Cumhuriyeti devleti, 1945'e dek irtica ve bölücükle savaşımda ödünsüz dav­ranmış, 1945'te, 2. Dünya Savaşı'nın bitimiyle ortaya çıkan ye­ni güçler dengesinde ya savaştan çok güçlü çıkan ve yayılmacı bir çizgi izleyen Sovyetler Birliği'nin uydusu olmak ya da Amerika'nın güdümüne girmek gibi bir ikilemle karşı karşıya kalmıştır.
Sayfa 220Kitabı okudu
Reklam
28 Şubat kararlarında Türkiye'de irticayı İran'ın kış­kırttığı saptaması bulunmakta; İran'dan başka ülkelerin adı anılmamaktadır.
Sayfa 211Kitabı okudu
Amerika'nın stratejik işbirlikçisi Nakşibendi çorbacısı Turgut Özal'ın Cumhurbaşkanlığı altında, TBMM Milli Eğitim Komisyonu, Ocak 1993'te imam okulunu bitirenlerin Harp Okullarına girmelerine engel olan yasayı değiştirdi.
Sayfa 154Kitabı okudu
1989'da Avrupa Konseyi'nde konuşan Gorbaçov, Urallardan Atlas Okyanusu'na dek bütün ülkeleri birbirine bağla­yacak bir "Ortak Avrupa Evi" oluşturulması yolunda çağırıda bulundu.
Sayfa 136Kitabı okudu
1984'te Sovyetlerin ABD karşısında egemenlik yarışın­dan çekilmesiyle ABD bir anda yeryüzünün tek buyurganı ola­rak kaldı.
Sayfa 127Kitabı okudu
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.