Beni Sessiz de Sevebilir misin?

8,6/10  (33 Oy) · 
110 okunma  · 
36 beğeni  · 
7.677 gösterim
Merhaba,
Hiç tanışmadığımız halde seni çok iyi tanıyorum. Henüz farkında olmadığın bir yolculukta olduğunu biliyorum. Acılar ve yalnızlıklar olarak görüyorsun birçok şeyi. Bir çıkış hayal ediyorsun. Bir çözüm. Bir deva. Aslında, aradığın şeyin adını bile bilmiyorsun. Hatta "gerçekten" bir şeyler aradığının farkında bile değilsin. Eksikliğini hissettiğin şey ne olabilir?Umut mu, tebessüm mü ya da hayal kırıklıklarını yok ediverecek sihirli bir aşk mı? Yoksa, huzur mu? Seni sessizce seven, seni hiç unutmayan, sana çok yakın olan biri var. Yeni cevaplar için yeni sorulara ihtiyacın olduğunu anladığın an, hayal kırıklıkları ve kayıplar yerini coşku, nezaket ve farkındalığa bırakacak. Hadi, keşfet…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786050816587
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Deneme türüne yabancı olmayan okurların bir solukta okuyabileceği, akıcı ve içsel yolculuğunuzda sizi bir başka boyuta taşıyabilecek kıvamda güzel bir kitap.

İpucu İçerir (Okursanız mesuliyet kabul etmem :))Kitabın adına ve kapağına kesinlikle aldanmayın derim. Çünkü kitabı elinize aldığınızda ''Klasik Aşk kitabı'' gibi görünebilir. Başlangıcında da öyle gibi zaten. Lakin devamında bana göre ''Özlü Sözler Kitabı''na dönüşüyor. Toplumsal ve psikolojik yönden güncel olan konulara çokça değinmiş sevgili Kemal Sayar. Daha önceden ''Yavaşla'' kitabını da okumuştum, Doğan Cüceloğlu ve Nevzat Tarhan'dan sonra kitaplarını merakla okumak istediğim şahsiyet olduğunu söyleyebilirim. Özlü sözlerden bahsetmesinin yanında paragrafların bütününde bir motive etme hali mevcut. ''Maneviyatımızı nasıl güçlendirebiliriz?'' sorusuna ve türevlerine cevap niteliğinde az biraz. Kitabın ortalarına geldiğimde de bana -anlatım tarzına bakarsak- Muhammed Bozdağ'ı andırdığını söyleyebilirim. Dünyaya daha iyi bir bakış üzerine yazılmış bir deneme gibi bir yandan da. Son olarak da kitabın içinde geçen toplam -anlamını tahmin ettiklerim ve hiç bilmediklerim- yüz elliye yakın kelimeyi not aldım. Ve yazarımız pek çok ünlü isimden, şairlerden, yazarlardan, filozoflardan da alıntılar yapmakta. Kendinizi daha iyi hissedebilmek için ideal bir kitap.

Hayriye Gül 
 03 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Okuduğum ilk Kemal Sayar kitabı oldu "Beni sessiz de sevebilir misin". Kitabı almadan önce yazarı iyice araştırdım. Yorumlar genel olarak çok iyiydi. Merak ve hevesle aldım. Fazla meraklanmiş olacağım ki, elime aldığım andan itibaren bana söylendiği gibi "etkileyici, büyüleyici" gelmedi. Kitabın etki alanına giremedim bir türlü. Belki bu kitabın günü değildir dedim, ara verdim. Tekrar başlayınca gene aynı şey oldu. Hatta ilerledikçe yazarın üslubunun, kitabın içeriğinin bana uzak olduğunu anladım. Okuduğum bir kitap eski dönemlere ait değilse içinde kullanılan Arapça-Farsça kökenli kelimeler beni boğar. Bu kitapta da bu oldu. Pek çok yerde Türkçe kelimeler anlamı karşılayabilecek durumdayken yazar, buralarda Türkçe olmayan kelimeler kullanmış.Sevmedim. İçeriği de günümüz ülke koşullarına göre bana fazla pollayanna geldi. Dediğim gibi; içerik ve üslup olarak bana göre değildi ama gerek altı çizilecek güzellikta olan birkac cümle gerekse de ünlü yazarların, düşünürlerin sözlerini bana kazandırdığı için kütüphanemde saklayacağım.

Vildan Eyüpoğlu 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Psikoloji kitaplarını hep sıkıcı bulmuşumdur hatta alıp almamak da kararsız kalıp kapağının güzelliğine dayanamayıp almıştım. İyi ki almışım akıcı bir dille kendinizden bir şeyler buluyorsunuz kitapda.Ayrıca bir sürü resim de var için de okuyup okuyup resimlere dalabiliyorsunuz .

güllü budaktaş 
13 May 21:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Okurken bütün satırların altını çizmek istediğim bir eserdi. her satırı farkındalık oluşturuyor. kitap henüz bitmeden diğer eserlerini de okuma isteği uyandırıyor.

Salih Çermik 
09 Oca 20:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı Beni Sessiz de Sevebilir misin?'... Kısa yazılardan oluşuyor. Çok sevecen buldum yazıları, metin aralarındaki resimlerde çok hoş. Psikolojik tabanı da olan yazılar gayet samimi ve çabuk okunabilen türden. Deneme severlerin bu kitabı seveceğini düşünüyorum.

Kitap okumak 
 11 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Eserleri ile kendini kabul ettiren usta kalem uzun yılların deneyimini akıcı üslubu ile kağıda döküyor ve okurları ile paylaşıyor. Deneme türüne yabancı olmayan okurların bir solukta okuyabileceği, akıcı ve içsel yolculuğunuzda sizi bir başka boyuta taşıyabilecek kıvamda güzel bir kitap.

Filiz Öztürk 
06 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Her kitap mutlaka insana birşey katar fakat bu yapıt aynaya bakmak gibi... öyle bir ayna ki ruhunu gösteriyor ve sorgulatıyor. Kİtap bir solukta keyifle okunuyor. Okunma vesile olan Merve kardeşime teşekkür ederim.

Esma Tezgi 
02 Oca 22:43 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Beni Sessiz de Sevebilir Misin? İsmi özel hayattaki ilişkilerle ilgili bir kitap olduğu izlenimini uyandırsa da hiç öyle bir kitap değil. Sayar her zamanki gibi hayatı, insan ilişkilerini ve hayata karşı duruşumuzu kendi penceresinden kaleme alıyor. Sizle konuşuyor gibi, dertleşiyor gibi yazıyor ve kitabı okumaya başladıktan sonra gerçeklikten kopuyorsunuz.
Kitapta bolca resimde var. Resimler daha az cümle demek olsa da kitaba yakışmışlar.
Genel olarak çok güzel bir kitaptı, çok hızlı bitti ne yazık ki. Bir oturuşta bitebilecek bir kitap, benim zamanım olmadığı için bu kadar uzun sürdü.

http://yorumatolyesi.blogspot.com/...sevebilir-misin.html

Serpil Ağ 
30 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazar ile tanışmama vesile olan bir kitaptır. Kitabın dizaynı muhteşem. Sizlere, kitabın içerisinde bulunan harika fotoğraflardan mı yoksa, her biri büyük bir anlam taşıyan özlü sözlerden mi bahsetmeliyim bilemedim. Ama, ne yazarsam yazayım biliyorum ki,yine de anlatmada cümlelerim yetersiz kalır. O yüzden, dimağınızda tatlı bir huzur bırakan bir kitap okumak isterseniz mutlaka ''Beni Sessiz de Sevebilir misin?'' adlı kitabı okumalısınız.

2 /

Kitaptan 70 Alıntı

'Sen uçuşu hatırla, kuş ölümlüdür' demiş şair Füruğ, ölüp gideni değil hiç solmayacak olanı, ölmeyecek olanı, güzelliği hatırla. Ruhuna onu nakşet.

Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar (Sayfa 123 - Timaş yayınları)Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar (Sayfa 123 - Timaş yayınları)

Kadim zamanlardan beri ruhumuza üflenen bir öğreti: 'Kendini bil.' Çünkü insan kendini ve haddini bilmekle göklere yükselir.

Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar (Sayfa 69)Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar (Sayfa 69)
güllü budaktaş 
13 May 22:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İçimizde korkunun tohumları da durur, merhamet, aşk ve nezaketin tohumları da. Hangisine su verirsek o büyür. Neyin yeşereceği bizim seçimimiz. O halde dostum, bırak hakikat incitsin seni, bir yalan avutacağına. Bırak, kendin olduğun için sevmesinler, başkası olduğun için alkışlayacaklarına.

Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal SayarBeni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar

Günümüzün aşkları görünmek istiyor. Kıyıda köşede gizlenmek istemiyor, bilinmek, ilan edilmek, ses çıkarmak istiyor. Özlemek istemiyor aşık, hemen kavuşmak istiyor, sevdiğini her an kapsama alanında tutmak, hapsetmek, boğmak istiyor. Aşk, beklemeye tahammül etmiyor.

Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar (Sayfa 10)Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar (Sayfa 10)

'Haydi ben bensiz geleyim, sen de sensiz gel' demiş Mevlana. Önyargısız bir buluşma, gerçek bir dinlenme için bundan daha iyi bir reçete düşünemiyorum.

Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal SayarBeni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar

Niceliği çoğaltacağına niteliği yoğunlaştır. Aşkı yeniden icat edercesine sev. Dünyayı ürkütmeden sev, aşkı gürültüye boğmadan sev.

Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal SayarBeni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar

" Hayatın bizi bazen yenilgilerle taçlandırdığını, bazen en güzel sürprizleri yenilgilerin ardına sakladığını bil. "

Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar (Sayfa 26)Beni Sessiz de Sevebilir misin?, Kemal Sayar (Sayfa 26)