Harry Potter ve Sırlar Odası 2. Kitap

9,2/10  (408 Oy) · 
1.644 okunma  · 
326 beğeni  · 
3.192 gösterim
"Bir komplo var, Harry Potter. Bu yıl Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda dehşet verici şeyler yapmak için bir komplo."

Dursley'ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts'a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwarts'a dönerse, bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwarts'takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Oda'nın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  314
 • ISBN:
  9789750802959
 • Orijinal Adı:
  Harry Potter And The Chamber Of Secrets
 • Çeviri:
  Sevin Okyay
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hatice Sultan 
24 Şub 13:54 · Kitabı okudu · 19 günde · Puan vermedi

Harry potter çok farklı bir dünya... Filmi muhteşem ama kitap daha bir muhteşem....Filmini herkes izlemiştir ama bence kitabını da herkes okumalı..:)İyi okumalar

Ece ecem 
08 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Buraya yazacağım ilk satırların Harry Potter ile ilgili olması heyecanıyla duygularımı ve düşüncelerimi aktarmaya geçiyorum.
Harry Potter sıkça duyduğum şekilde "çocuk kitabı " olarak anılsada bence her yaş kesimi okuyabilir .Hemde her zaman...
Harry Potter çoğumuza göre "çocuk kitabı"değil hatta birnevi çocukluğumuzun kitabı .
Zihnimin en genç kısmı Harry Potter serisi ile kaplı .
En köşeler oynadığımız Harry Potter oyunları ile süslenmiş durumda .
Böyle olunca da Harry Potter "çocuk kitabı"değil de çocukluğumun ve her zaman geleceğimin bir kitabı olacak .
Biraz ciddi bir cümle kurmuş olsamda konu bu seri ile ilgili olunca cidden böyle cümleler gerekiyor bazen.
J.K Rowling bize sadece bir kitap serisi bırakmadı aslında.Bize Hogwarts'ın içine götürdü .Hepimiz büyücülük okulundaydık hayal dünyamızda. Bazılarımız aynı tarafta bazılarımız karşı taraftaydık ama ne olursa olsun hepimiz yine Hogwartsdaydık.
Hayal dünyamız büyülerle dolup taşarken biz bu büyülerle büyüdük ve birçok şeyi öğrendik .
Harry bize her zorlukta pes etmemeyi ve her zaman güçlu durmamızı öğretti .
Hermione zekiliği ve ders çalışmanın yararlarını gözler önüne sundu .
Ron ise her zaman sevinç kaynağımızdı.
İçimizde bulunan bazı şeylerin temsiliydi.
J.K.Rowling bu ve bundan daha fazlasını kattı her zaman bize .
İşte bu yüzden bu satırları yazıyorum .
Hala okumayanlar için ,bu seriye ön yargılı davrananlar için ,kitabı okumayı geç filmini bile izlemeyip anlamsız konuşanlar için ve bunun gibi birçok kişi için yazıyorum .
Umarım birgün bizim gibi Hogwarts'a katılırsınız.
Herkese yerimiz var .
Belki birkaç kişi hariç ...
Lumos

Azer Bağatur 
25 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ve yine mükemmel soluk aldırmaz bir macera. Bence muazzam bir üsluba sahip. Kitabı elinizden bırakmanız mümkün değil. Kitabın sonunu hiç merak etmeye fırsatım olmadı çünkü düşündüğüm sadece bir sonraki paragraftı.

feyza dilber 
22 Şub 15:27 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Harry Potter'la 6 yaşındayken tanıştım. Şu an 20 yaşında olmama rağmen içimdeki heyecan hiç sönmedi. Filmleri de kitapları da senelerdir beni etkisi altına almayı başarıyor. Akıcı üslubuyla, "vay be!" dedirten kurgusuyla bir çocuk kitabı olmanın ötesinde her yaştan insana çok farklı şeyler katan bir seri olduğu düşüncesindeyim. Cadılar ve büyücüler dünyasının kapısını geç olmadan aralayın. Etkisinden kurtulamayacağınız bir alem sizi bekliyor!

Kübra çil 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 7/10 puan

''Macera başlıyor kemerlerinizi sıkıca bağlayın.'' diyor adeta. Akıcılığı ilk kitapta olduğu gibi oldukça güzel. Nedendir bilmem fakat, ilk kitaptan daha güzel bulduğum kitaptır kendisi. Hayal gücünün olanakları sahiden çok güzel ve yazar sonuna kadar göstermiş tıpkı diğer kitaplarda olduğu gibi.

Emre Şeyda 
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Harry Potter ikinci kitabı olan sırlar odası ilk kitabı aratmayan ve gizeme ve aksiyona daha da önem veren bir kitap olmuş. Seri içinde sevdiğim kitaplardan olmakla birlikte yazarın en sevdiğim yönü olan karakter çeşitliliği bu kitapta da mevcut ve yine hayal gücümüzü sonuna kadar zorluyor.

Serdar Poirot 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Serinin oldukça güzel ikinci romanı. Harry, Hogwarts'ta ikinci senesindedir. Ancak Dobby adlı bir ev cini onun okula gitmesi engellemeye çalışmaktadır. Çünkü aleyhine kurulmuş bir komplo mevcuttur. Her şeye rağmen okula gider ancak öğrencilere saldırılar başlar. Sırlar Odası açılmıştır ve odadaki bir şey öğrencilere saldırmaktadır. Harry okulun büyük kısmı tarafından Sırlar Odası'nı açan, varis olarak görünmektedir. Sırlar Odası en son 50 yıl önce açılmış ve Hagrid bu yüzden okuldan kovulmuştur. Ancak bu sefer açan kimdir ve bu güncenin bu işteki rolü nedir? Voldemort, Harry'nin peşine düşmeyi bırakmış mıdır? Harry bu ölüm kalım mücadelesinden sağ olarak kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman daha.

ÜMİT YILMAZ 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitap arsızlığım nedeniyle her zaman okunmayı bekleyen çok kitabım olur.Yine bu durumdayken kızım"Anne Harry Potter'ları sen de oku,ben seninle bu kitaptakileri paylaşmak istiyorum" dedi.Zaman israfı olarak düşünsem de , kırk yılda bir kızımla birşey paylaşacağım diye 7 kitabı da okudum.İyi ki okumuşum..Büyücülük okulu,iyiler,kötüler,kötü sanılan iyiler..Ne hayal gücü...Gerçeklerden sıyrılıp herşeyin gerçekleşebileceği ve sonunda hep iyilerin kazanacağı bir dünyayı keşfetmek istiyorsanız okuyun..Sevdiğim ama öldüğüne hala inanamadığım insanlar olduğu için, bu kitapta ölen kahramanların sevdikleriyle bir şekilde iletişim kurabilmesi Harry Potter serisinde en çok sevdiğim kısımlar oldu.

Diyar KAZEL 
27 Oca 2016 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 10/10 puan

Serinin ikinci kitabı ilki gibi heyecan ve gerilim dolu. Her sayfasını soluk soluğa okuduğum ender kitaplardan birisi.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Büyülü evrenin ikinci basamağında yine etkileyici olaylar devam ediyor. Satranç sahnesi, uçan anahtar sinekler ve sırlar odası... J. K. yine hayal dünyasının çeşmelerini sonuna kadar açmış ve etkileyici kalemiyle döktürmüş. Kitabın aşırı sempatik havası vardı ve gözümde bir önceki kadar güzel olmasa da mekan tasvirlerine bayıldım.

3 /

Kitaptan 25 Alıntı

Hasan Basri Dane 
 13 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bize aslında kim olduğumuzu gösteren şey, yeteneklerimizden çok seçimlerimizdir

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Selin Çolak 
24 Oca 17:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"...Bize aslında kim olduğumuzu gösteren şey, yeteneklerinizden çok seçimlerimizdir, Harry."

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 306 - Yapı Kredi Yayınları)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 306 - Yapı Kredi Yayınları)
Ceren Özavcı 
30 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Harry, "Dur bakalım..." diye mırıldandı Ron'a. "Öğretmenlerin masasında boş bir iskemle var... Snape nerede?
...
Ron umutla, "Belki de hastadır!" dedi.
"Belki de ayrılmıştır. Biliyorsun, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Dersini gene elden kaçırdı!"
Ron coşkuyla, "Hatta kovulmuş bile olabilir," dedi. "Yani, herkes ondan nefret ediyor ve..."
"Ya da," dedi arkalarından gelen buz gibi bir ses, "ikinizin neden okul treniyle gelmediğini duymayı bekliyordur."
Harry hızla arkasını döndü. Orada, kara cüppesi soğuk bir esintiyle dalgalanarak, Severus Snape duruyordu.

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 77)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 77)
Ceren Özavcı 
30 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Harry şahsen, odasını soyarken Snape tarafından yakalanmaktansa, Slytherin'in efsanevi canavarıyla karşı karşıya gelmeyi yeğleyeceğini hissediyordu.

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 174)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 174)
Ceren Özavcı 
30 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Salonun ortasında telaş içinde durarak, "Ben en iyisi size dostça olmayan büyüleri nasıl engelleyeceğinizi öğreteyim," dedi. Kara gözleri parlayan Snape'e baktı, sonra da hemen gözlerini kaçırdı. "Gönüllü bir çift alalım-

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 180)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 180)
Merve Akpınar 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Ah Potter, seni katır, ah sen neler yaptın?
Öğrencileri öldürdün de bunu marifet sandın..."

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 190)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 190)
Ceren Özavcı 
30 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Harry, Malfoy'a bir Gıdıklanma Büyüsü yapmıştı, o da gülmesini kesemiyordu bir türlü. Harry geriye çekildi, içinde sanki o yerde yatarken Malfoy'u büyülemek sportmence olmazmış gibisinden belli belirsiz bir duygu vardı. Hataydı tabii. Malfoy, soluk almaya çalışarak asasını Harry'nin dizlerine tuttu, soluğu kesilerek, "Tarantallegra!" diye bağırdı. Bir saniye sonra Harry'nin bacakları onun kontrolü dışında bir tür step yaparak dans etmeye koyuldular.
"Durun! Durun!" diye bağırdı Lockhart, ama Snape idareyi ele aldı,
"Finite Incantatem!" diye bağırdı. Harry'nin ayakları dans etmeyi bıraktı, Malfoy gülmeyi kesti, kafalarını kaldırıp bakabildiler.

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 180)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 180)
Esra Gedikli 
03 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Voldemort" dedi Riddle yumuşak bir sesle, "Benim geçmişim, geleceğim ve bugünüm; Harry Potter..."

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith)
Selin Çolak 
24 Oca 17:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Gene de," dedi Dumbledore, herkes her sözcüğü duyabilsin diye tane tane konuşarak, "göreceksin ki, ancak burada bana sadık kimse kalmadığında bu okuldan gerçekten ayrılmışım demektir. Ayrıca göreceksin ki, Hogwarts’ta isteyen herkese yardım edilir."

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 244 - Yapı Kredi Yayınları)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 244 - Yapı Kredi Yayınları)
Selin Çolak 
24 Oca 16:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harry, "Dur bakalım..." diye mırıldandı Ron'a. "Öğretmenlerin masasında boş bir iskemle var... Snape nerede?" Profesör Severus Snape, Harry'nin en az sevdiği öğretnendi. Harry de Snape'in en az sevdiği öğrenci oluyordu. Zalim, alaycı, kendi binası (Slytherin) dışındaki hiçbir öğrencinin sevmediği Snape, İksir dersini okutuyordu.
Ron umutla, "Belki de hastadır!" dedi.
"Belki de ayrılmıştır. Biliyorsun, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Dersini gene elden kaçırdı!"
Ron coşkuyla, "Hatta kovulmuş bile olabilir," dedi. "Yani, herkes ondan nefret ediyor ve..."
"Ya da," dedi arkalarından gelen buz gibi bir ses, "ikinizin neden okul treniyle gelmediğini duymayı bekliyordur."

Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 77 - Yapı Kredi Yayınları)Harry Potter ve Sırlar Odası, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 77 - Yapı Kredi Yayınları)
3 /

Kitapla ilgili 2 Haber
Burası çok ıssız