·
Okunma
·
Beğeni
·
48bin
Gösterim
Adı:
Harry Potter ve Sırlar Odası
Alt başlık:
Harry Potter #2
Baskı tarihi:
11 Şubat 2019
Sayfa sayısı:
314
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750802950
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Harry Potter And The Chamber Of Secrets
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yapı Kredi Yayınları
"Bir komplo var, Harry Potter. Bu yıl Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda dehşet verici şeyler yapmak için bir komplo."

Dursley'ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts'a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwarts'a dönerse, bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwarts'takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Oda'nın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz.
314 syf.
·3 günde
Mükemmel bir seri, mükemmel bir kitap. Serinin ikinci kitabı. Bayıldım. İlk kitabı 3 günde bu kitabı ise 2 günde bitirdim.

İlk kitaba göre daha güzel. Ve heyecanlı. Ben okurken sıkılmadım. Eğlenceliydi...

Harry Potter hayranıyım. Ve iyiki okumuşum. Şu an 3. kitaba başladım. Çocuk kitabı değil. Her yaş okuyabilir.

---SPOİLER VAR---

Hogwarts’ta elli yıl sonra yeni bir kargaşa çıkmış , Sırlar Odası'nın yeniden ortaya çıktığı söylentileri tüm okula yayılmıştır.
Harry ile macera dolu bir kitaptı.

Hermione’i saldırıya uğramış ve sorunları çözmek Harry ve Ron’a kalmıştır.Tekrar tekrar okunacak bir seridir Harry Potter serisi...

Tavsiye ederim.
Keyifli okumalar dilerim...
Kitapla kalın...
Sihirli günler /*

#hayatevesığar
#evdekal
#evdehayatvar
#kitapoku
#kitapcandır
#kitaptavsiyesi
#neokudum
#kitapokubizimle
#potterhead
314 syf.
Harry Potter bambaşka bir dünya ve Rowling bu dünyayı çok iyi kurgulamış bir usta olarak bir kez daha karşımıza çıkıyor. Günümüzde insanlar her ne kadar film izlemeyi kitap okumaya tercih etmiş olsalarda, bu Rowling'i okumadan öncesine kadar sürebilir en fazla. İyi ki varsın Rowling...
314 syf.
·9/10 puan
Vakit geçirmek için harika bir kitap. İnsanlar fantezi türündeki kitaplar hakkında önyargılı olabiliyorlar ama ben bu kitabı herkese tavsiye ederim. İnsan bir düş denizinde kaybolup gidiyor ve hayatın zorluklarından uzaklaşıyor. Harry'i sürekli dışlanmış olmasına rağmen mücadeleyi bırakmadığı için kendime çok yakın buluyorum. Bu kitap ayrıca serinin içinde en başarılı olanı bunu da söylemem gerek.
314 syf.
·1 günde·10/10 puan
"Bize aslınsa kim olduğumuzu gösteren şey, yeteneklerimizden çok seçimlerimizdir."

Harry Potter serisinin ikinci kitabı Sırlar Odası... Serinin bütün kitaplarına 10 puan vermekte kararlıyım. Her zaman ki gibi muazzam bir kitaptı. Ve şunu da söylemek istiyorum serinin bütün kitaplarının kapaklarına aşık oldum resmen, çok tatlı ve hoşlar.

Harry yıllardır aynı evde kaldığı Dursley ailesinden bıkmıştı bu yüzden hemen okuluna gitmek istiyordu. Ama bir an da ortaya çıkan Dobby adlı ev cini onun Hogwarts'a geri dönmemesini söyler ve başını Dursley'lerle belaya sokar. Eğer Harry Potter Hogwarts'a geri dönerse bir felaket yaşanacaktır. Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan güç okulakileri taşa çevirmeye başlar. Harry hiçbir şeyi umursamayarak Oda'nın gizemini çözmeye çalışır ve olmadık şey kalmaz...

Seride zaten olaylar birinci kitaptan başladı, Harry okula gider gitmez garip garip olaylar olmaya başlamıştı. Bu kitapta Harry'nin yeni bir özelliğini keşfetmiş olduk.

"Şüphede olduğunda, kitaplığa git."
314 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10 puan
Bu güzel serinin bu güzel ikinci kitabına fantastik polisiye desem herhalde çok da yanlış bir şey söylemiş olmam. Zaten J. K. Rownling’in farklı mahlas ile yazdığı polisiye seriyi de göz önünde bulundurursak polisiyeye yakınlığını da görmüş oluruz. Hogwarts ise en ince ayrıntısına kadar kendi içinde apayrı bir fantastik dünya ve apayrı bir sihirli atmosfer ve bu güzel serinin en güzel tarafı da içinde barındırdığı polisiye esintiler.

Kitap kendisine aşırı ama aşırı bir şekilde bağlıyor, okumaya ara verdiğinizde, uyumadan önce veya rüyanızda kesinlikle size kendini hatırlatıyor. Dediğim gibi, polisiye romanı okuyormuş gibi Harry, Ron ve Hermione ile Slytherin'in Varisi’ni ararken roman içinde birçok unsuru ve delili de takip edeceksiniz. Eminim ki birçok delilden faydalanıp doğru sonuca ulaşacak ve birçok delilde de Rownling tarafından ters köşeye yatırılacaksınız. Kitap boyunca şüphelendiğim bir şey vardı ki kitabın sonucunda da sadece göründüğü gibi olmasına çok şaşırdım. Rownling bu dediğim unsuru okura karşı çok güzel yem olarak kullanmış.

İlk kitapta geçen birkaç cümleyi hatırlayınca aslında ikinci kitabın ana konusunu verdiğini fark ettim. Üçüncü kitabın ana konusunu bildiğim için de Rownling’in bu kitabında da sıradaki gelecek kitabına gönderme yaptığını görmek çok kolay ama keşke bu güzel seriyi yazım zamanı okuma şerefine nail olabilseydim de yeni bir kitabı beklemenin heyecanını yaşayabilseydim, aralardan bu kısa göndermeleri fark edebilmekle uğraşsaydım. Neyse şimdi de bu yaşlarda okumanın zevkini yaşıyorum, Allah okumama imkân tanıyanlardan razı olsun 

Kitapta ise unutamayacağım, çok sevdiğim ve bir o kadar üzüldüğüm karakter Dobby, çok üzdün be Dobby ve çok da fazla sevimlisin.
314 syf.
·Puan vermedi
Serinin ikinci kitabı Sırlar Odası..

Felsefe taşından sonra ara vermeden sırlar odasına da başladım ve bir solukta bitirdim diyebilirim. Sanırım seri ilerledikçe kurguya daha cok hayran olacağım . Sırlar odası cok daha akıcı geçti benim için karakterleri tanıyor ve daha anlayarak okuduğum icin galiba. Karakter çokluğu artık rahatsız etmemeye başladı hepsini tanımaya başladığım ve kimin kim olduğunu anladığım icin sanırım.
Kitapta cok ayrı sevdiğim bir konu var" Quidditch " oyunu. Bu oyuna hayran kaldım doğrusu cok hoşuma giden bir kurgusu var bu oyunun. Filmde de izleyince bayıldım!
Kitaplar bittikce filmi de izliyorum, böylece karakterler gözümde daha rahat canlanıyor. Filmi de kitap kadar başarılı olmuş.
314 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın başları çok eğlenceli..Ancak sonlara doğru açıkçası biraz sıkıcı olmaya başlıyor. Başlarını ben severek okudum . Ama sonralı sıkıcı olduğundan dolayı okumak istemedim . O yüzden arada başka kitaplara da kaydım. Ama bitirmeden bırakmak istemediğim için tekrar o sıkıcı yere geri döndüm:):) ve en sonunda kitabi bitirdim."SİMYACI"adlı kiitabi okumak istiyordum .Harry Potteri bitirdim ve simdi o kitaba başlayacagim. Sonuc olarak Harry Potterle ilgili sayfası fazla gelebilir ama ben yinede az şeyin içinde çok şey anlatılmış diyeyim .Okumanızı da isterim . Birçoğunuz bence benimle aynı düşünceler içerisinde olacaktır .
314 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Oldukça zor bir sene atlatan Harry Potter Hogwarts’daki 2. yılına büyük bir sevinçle başlar. Fakat okulda sırasıyla taşlaşan öğrenciler yüzünden günah keçisi olmuştur. Aslında yaz tatilinde kendisine görünen cin Dobby’nin yaptıkları ve söyledikleri onu etkilemiştir. Çünkü Dobby, Harry Potter’ın büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığını söylemiştir. Dobby Harry ve arkadaşı Ron’un Okul trenine binmesini bile engellemiştir.

Harry Quidditch takımının değişmez arayıcısı olmuştur. Zaman ilerledikçe en yakın arkadaşlarından olan Hermione’nin taşlaşması ve Ron’un kızkardeşi Ginny’nin kaçırılması onu tuvalet hayaleti Mızmız Myrtle’a yönlendirmiştir. Fakat bundan önce Harry’nin eline geçen bir gizemli günlük olayların büyümesine yol açtı. Günlüğün sahibiyle günlükte esrarengiz konuşmalara imza atan Harry, kendisini Hagrid’in yıllar önce açmış olduğu sanılan Sırlar Odasında bulur. Sırlar Odasını son açan Tom Marvolo Riddle ismiyle okul kayıtlarına geçen Lord Voldemorttur. Basiliskle düello sonucu Harry, Ankakuşu yardımıyla sırlar odasından Ginny ile beraber çıkar, Gilderoy Lockhart’ın hafızasını kaybetmesi nedeniyle okulda Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersleri iptal edilir. Dönem Gryffindor binasının galibiyetiyle sona erer.
314 syf.
·6 günde·9/10 puan
Fantastik kitaplara karşı farklı bakış açıları var. Okurların bir kısmı bu kitaplara karşı ön yargılı ya da zevkine hitap etmediği için beğenmiyor.

Harry Potter fantastik kitap kategorisinde akla gelebilecek ilk eserlerden bir tanesi. Belki de en ilki. Esere "büyücü çocuğun maceraları" şeklinde bakmak yalın, yanlış ve haksızlık edici bir bakış açısı olacaktır. Olay örgüsü, kahramanlar ve mekan üst düzeyde betimlenerek okura sunuluyor. Okur ile Harry Potter kahramanları arasında güçlü bir bağ kuruluyor. Halen içinizde bu kahramanların hayranları vardır. Merak ve bilinmezlik unsuru son sayfaya kadar ve hatta daha ileri gidilecek olursa son kitaba kadar kendisini koruyor. İyi sandığınız bir kahraman kötü kötü sandığınız bir kahraman iyi çıkabiliyor. Duygu boyutu da üst düzeyde bir eser. Başkahramanın annesi ve babası kendisini korumak isterlerken öldürülür ve o yıllar boyunca onların eksikliğini hisseder. Ancak arkadaşlık duygusunun, fedakarlığın yüksek olduğu da görülür. Hayal gücünün sınırlarını zorlamaya fırsat tanır.

Her şeyi geçtim çok iyi bir yol arkadaşıdır. Bitmesin istersiniz kitap. Ben seriyi yıla yayarak okudum. Yedi kitabın bitmesi bir yılımı aldı ve yedinci kitapla vedalaşmak öyle zor oldu ki. Ne zaman moralim bozuk olsa bir parça Harry Potter okudum. Akıcıydı, zihin yormuyordu, imkansız kavramını insanın kafasından silip atıyordu. Bir nevi terapi gibiydi. Bitmesin isterdim. Hogwarts Büyücülük Okulu yedi yılla sınırlı değil yıllar boyu devam edecek olsun isterdim.
314 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10 puan
Harry potter serisi, benim ortaokul zamanlarında kitap okumaya başlama sebebim oldu.. Rowling'in kurguladığı dünya, o yaşlarda hayal dünyamı genişletti ve kitaplar sayesinde daha mutlu ve heyecanlı bir evrende yaşamaya başlamıştım.. Fantastik dünyaya girişim, ilk heyecanlarım, üst üste kitap bitirişlerim.. O gün bu gündür iyiki kitaplar var diyorum, ve özlem duyduğum bu kitapları tekrar aldım okuyorum.. Fantastiğin yaşı yok.. Şu yaşadığımız evren zevk vermiyorsa sebebi Rowling ve Tolkien'dir.. Var olun ;)
314 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10 puan
Haryy Potter serisinin ikinci kitabı Sırlar Odası yorumu ile hepinize merhabalar. Fantastik roman denilince akla gelen ilk eserlerden Harry Potter.Haryy, okulunun ikinci yılına girecekken okula gitmesine engel olmak isteyen biriyle karşılaşır; bir ev cini olan Dobby ile. Dobby'e göre bu sene okulda çok korkunç şeyler olacaktır. Ve Haryy kesinlikle okula gitmemelidir.
Harry her şeye rağmen evi olarak gördüğü Hogwarts'a gider ve ilk bir kaç ayı gayet düzgün ilerler. Ve bir gün duvara yazılmış bir uyarıyla karşılaşırlar. Yazıya göre, Hogwarts'ın kurucularından Salazar Slytherin'in yarattığı sırlar odası tekrar açılmıştır. Söylentiye göre içinde korkunç bir canavar vardır. Sırlar odasının varlığı, canavarın teker teker okuldakileri taşlaştırmaya başlamasıyla doğrulanır. Harry ve arkadaşları ise bu gizemi çözmek isterler ve maceradan maceraya atılırlar. Haryy ve arkadaşları Ron ve Hermoine de kendilerini olayların içinde bulurlar.
Sadece kendisinin duyduğu sesler,kızlar tuvaletinde bulduğu eski bir günce... Bakalım Haryy ve arkadaşları olayları çözebilecek mi?
Heyecanın en üst seviyede olduğu bu güzel eseri hepinize tavsiye ederim. Keyifle okunsun ...
Hermione birden durarak, " Ah, hayır, " dedi.
" Geri dönün, geri dönün. Mızmız Myrtle'la konuşmak istemiyorum... "
Çabucak arkaya dönüp giderken Harry, "Kim?" Dedi.
" Birinci kattaki kızlar tuvaletinin hayaleti, orayı mesken tutmuş. "
Uzun bir sessizlik oldu.Sonra Dumbledore,”Lütfen bunu neden yaptığınızı açıklayın,”dedi.
Bağırsa daha iyi olurdu.Harry onun sesindeki hayal kırıklığından nefret ederdi.
“Arayıcı olmak için sadece zengin bir babanın yetmediğini onlara göstermek sana kalıyor, Harry. Ya o Snitch'i Malfoy'dan önce yakala, ya da denerken öl, Harry, çünkü bugün kazanmamız gerekiyor, kazanmalıyız.”
“Yani herhangi bir baskı yok, Harry,” dedi Fred, göz kırparak.
Hermione birden durarak, " Ah, hayır, " dedi.
" Geri dönün, geri dönün. Mızmız Myrtle'la konuşmak istemiyorum... "
Çabucak arkaya dönüp giderken Harry, "Kim?" Dedi.
" Birinci kattaki kızlar tuvaletinin hayaleti, orayı mesken tutmuş. "

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Harry Potter ve Sırlar Odası
Alt başlık:
Harry Potter #2
Baskı tarihi:
11 Şubat 2019
Sayfa sayısı:
314
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750802950
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Harry Potter And The Chamber Of Secrets
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yapı Kredi Yayınları
"Bir komplo var, Harry Potter. Bu yıl Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda dehşet verici şeyler yapmak için bir komplo."

Dursley'ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts'a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwarts'a dönerse, bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwarts'takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Oda'nın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz.

Kitabı okuyanlar 21,3bin okur

  • Emre
  • Nisanur Erbek
  • irem uzun
  • elisa
  • Khermedialı serisi yazarı Cenk Telimen
  • Büşra Çatalbaş
  • Deniz
  • Zeynep
  • Zehra
  • Berkay

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%6.7
13-17 Yaş
%20.3
18-24 Yaş
%32.5
25-34 Yaş
%27.2
35-44 Yaş
%9.2
45-54 Yaş
%2.5
55-64 Yaş
%0.4
65+ Yaş
%1.2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%74.6
Erkek
%25.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50.2 (3.203)
9
%17.4 (1.113)
8
%10.9 (693)
7
%4.6 (291)
6
%1.5 (96)
5
%0.7 (44)
4
%0.3 (16)
3
%0.1 (8)
2
%0 (1)
1
%0.2 (11)

Kitabın sıralamaları