Karanlığın Ayak İzleri Tavistock Family Serisi 1

8,7/10  (80 Oy) · 
241 okunma  · 
77 beğeni  · 
2.614 gösterim
Ölenler yalnızca insanlardır, geçmiş sonsuza dek yaşamaya devam eder.

Beryl Tavistock küçük bir çocukken, M16 ajanı olan anne ve babası kimliği belirsiz kişilerce öldürülür ve cinayetin ardındaki gerçekler örtbas edilir. Yıllar sonra, kendisi de emekli bir ajan olan amcası Hugh'un verdiği bir partide Beryl bunun basit bir casusluk vakasından ibaret olmadığını öğrenir. Aynı partide eski bir CIA ajanı olan Richard Wolf'la tanışması onun için dönüm noktası olur. Genç kadın, ailesinin ölümünün ardındaki sırları Richard'la birlikte bulmak üzere yola koyulur. Geçmişin ayak izlerini takip ederken kendilerini bekleyen tehlikenin de ötesinde, adım adım aşka yaklaştıklarından habersizdirler.

Kitapları milyonlar satan, dünyaca ünlü yazar Tess Gerritsen'in kaleminden sayfalara dökülen macera, gerilim ve romantizmle örülü bu tehlikeli takip sizi içine hapsedecek.

Görkemli ve merak uyandıran bir hikâye - Chicago Tribune

"Tess Gerritsen sürükleyici hikâyeler ve çok yönlü karakterler yaratmadaki ustalığını bir kez daha kanıtlamış."
-Los Angeles Times-

"Tess Gerritsen romanları her zaman için okunması gereken kitaplar listemin başında gelmiştir."
-Stephen King-
(Tanıtım Bülteninden)

Not: Mayıs 2014'te Harlequin Türkiye tarafından Karanlığı Beklerken adı ile yayınlanmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053485254
 • Orijinal Adı:
  In Their Footsteps
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Polisiye roman sevenler için sürükleyici bir kitap. Ajan olan annesinin yine ajan olan babası tarafından öldürüldükten sonra intihar ettiği yalanına bir türlü inanmayan iki kardeşin gerilim ve macera dolu arayışlarına tanıklık edecek, gerçeğin anlatılanlardan ne kadar da farklı olduğuna şaşıracaksınız. Keyifli okumalar...

Emine Vargılı 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 187 günde · Beğendi · 7/10 puan

Tess Gerritsen'in okuduğum ilk kitabıydı. Anne ve babaların ölümünü araştıran iki kardeşin hikayesini konu almış yazar. Tess Gerritsen okuma istediğim kitapları için yapılan müthiş yorumları okumakla başladı. İyi ki okumuşum gerçekten de. Diğer kitaplarına da en kısa süre de başlamayı düşünüyorum.
Kitabın içeriği gayet güzel kurgulanmış ve aktarılmış, konu bütünlüğü bozulmamış hiç bir bölümde ve beni çok etkileyen son sayfasına kadar heyecanımı sürdürüp bir fikir yürütemem idi. Akıcı anlatıyla heyecanını hiç kaybetmeyeceğiniz bir kitap tavsiye ederim.

Karanlığın Ayak İzleri benzeri kitaplar

Dr. Elmyra 
 20 Şub 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · 6/10 puan

Beryl ve Jordan MI6 ajanı olan anne ve babasının 20 yıl önce görev üstünde öldüklerini sanmaktadırlar ama babalarının annelerini kıskançlık yüzünden öldürdüğünü öğrenirler. Beryl ve Jordan buna inanmaz ve geçmişin izini sürmeye başlarlar.
Diğer Tess Gerritsen kitaplarına göre daha durağandı, gerilimi düşüktü, süpriz son kitabı biraz toparladı diyebilirim.

Gülzar Ardal 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerritsen'in Rizzoli&Isles Serisi haricinde okuduğum ilk kitabıydı ve gerçekten Rizzoli&Isles Serisi'nin olduğu gibi bu kitap da harikaydı. Anne ve babaların ölümünü araştıran iki kardeşin hikayesini konu alınmış. Kitap sonlarına doğru çok heyecanlanıyor. Sizi çok güzel süprizler bekliyor. Tess Gerritsen'in kitaplarına ilk Çırak'la başladım ve iyikide başlamışım. Polisiye sever Herkesin Tess'in kitaplarını okumasını öneririm. Herkese Keyifli Okumalar...

kübra aslan 
06 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerritsen yazdıklarını okumayı çok sevdiğim bir yazar.Yazdığı her şeyi okuyabilirim ki o kadar seviyorum.Ama Rizzoli&İsles serilerinin dışında yazdığı kitaplar(Diriliş ve Yörünge bunun dışında) birbirlerine çok benziyor ve bunun sayesinde sonu tahmin edilebilir oluyor.Yine baş kahraman güçlü bir kadın ve olan olayların karşısında dik durup bir şeyleri ispat etmeye çalışıyor ve bu sırada kendini de korumak zorunda.Adrenalin,korku,aşk çok güzel işleniyor her zaman ki gibi.

Ezzz41 
25 Eki 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · 6/10 puan

Anne ve babasinin ölümünün perde arkasini arastiran iki kardesin birden bire tehlikeye dusmesi ve olayi cozmek icin cabalamasi uzerine bir cinayet kitabi, beklentimin altinda kalan bir kitap, herkes ayni kitaptan ayni tadi alamayabilir keyifli okumalar :)

TSena_gl 
06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap, kesinlikle çok iyidi ve çokta sürükleyici. #tessgerritsen ın seri kitapları nedense tekli kitaplarından daha güzel oluyor. -Ateşin Şarkısı hariç- Evet, bu kitap seriymiş ama anladığım kadarıyla birbirinden bağımsız okunabilen cinsten.

Kitapta Beryl karakterini çok çok sevdim; etrafındaki ajanlar itibatiyle anne ve babasının genleriyle de alakalı olarak sanırım, oldukça zeki ve asi bir kız. Yalanlar ve sırlarla dolu hayatından oldukça sıkılmış, aşk konusunda da yüzü gülmemiştir, taki Richarf Wolf ortaya çıkana kadar.
Richard Wolf karakteri ile arasındaki çekim, kitapla çok güzel bir uyum içindeydi.
Jordan karakterini de çok sevdim ama Beryl nazaran biraz daha geri planda kalmıştı.

Bu kitaptan şunu anlıyoruz; birini sevmenin güzel olduğu kadar tehlikeli de bir yanı vardır. Sevmenin tehlikeli yanını görmezden gelebilmeyi, zamanı geldiğinde sevsen dahi, ardında bırakabilmeyi bilmen gerekir.

Tess Gerritsen'ın anlatımından bahsetmeme gerek var mı bilmiyorum, yine de harika olduğunu belirteyim; kurgu da çok iyidi.

Kitabın konusu; Beryl ve Jordan'ın annesi ve babası M16 ajanıyken kimliği belirsiz kişiler tarafında öldürülür ve bu cinayet örtmas edilir. Her şeyden habersiz bu iki kardeş, amcaları Hung'un verdiği bir parti de, birilerinin ağzından bir şeyler kaçırması ve eski bir CIA ajanı olan Richard Wolf'ları tanışması ile gerçeğin peşine düşerler.

Oldukça tehlikeli olan bu süreçte, yaşam ve gerçekleri bulmak ve mücadelesiyle zorlu zamanlardan geçerlerken ulaşılan sonuç ise oldukça sevimsizdir.

Ceren Acer 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk, delicesine tutkular, gerilim, aksiyon, heyecan deyince aklıma hep ilk sırada TESS GERRITSEN kitapları geliyor. Bu yazarın üstüne gerilim türü yazarı tanımıyorum. Hakikaten gerilimin aynı zamanda tutkulu bir aşk romanının hakkını fazlasıyla gözler önüne seren tek yazar desem yeridir. Kitaptaki kurgu nefesinizi kesiyor adeta. Karakterleri benimsemeye başlıyorsunuz daha ilk sayfalardan. Romanı okurken yerimden bile kalkmayı istemedim. Ve bir çırpıda bitti ne yazık ki gerilim türü sevenler TESS GERRITSEN; Karanlığın Ayak İzleri romanını ve yazarın diğer kitaplarını tek geçerim. Kütüphanemin vazgeçilmez kitapları arasında bu roman.

seher 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tess Gerritsen in , Rizzolli & Isles serisinden farklı olarak yazdığı kitaplardan biridir.20 yıl öncesinin şaibeli olarak ölen anne babasının ölümlerini araştıran iki kardeşin hikayesi konu ediliyor. İçinde hem aşkı, hem macerayı. hem gizemi bir arada bulabileceğiniz bir kitaptır

Emekli Turtacı 
 22 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerritsen zaten çok iyi bir yazardır. Bu yüzden kitabının bir solukta bitmesi çok normal.O kadar sürükleyiciydi ki Kitap nasıl bitti anlamadım bile.herkese tavsiye ederim.

3 /

Kitaptan 24 Alıntı

Emine Vargılı 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Dünya baş döndürücü bir hızla değişiyor; insan, dostunu düşmanından ayırt edemiyordu ama bu, işi daha da eğlenceli bir hale sokuyordu.

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 25)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 25)
Emine Vargılı 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Çanlar, yaklaşan karanlığın ve güzel kokulu gölgelerin habercisiydi. Bir de aşkın.

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 320)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 320)
Gece 
16 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu gizli kapaklı işlerden, gerçeklerle yarı gerçekleri birbirinden ayırt etme oyunundan o kadar sıkıldım ki.

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 85)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 85)
Emine Vargılı 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Ve ilk kez gülümsedi Colette. Güneşin, bulutların arasından yüzüne göstermesi gibi bir şeydi bu.

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 114)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 114)
Emine Vargılı 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

İçeride, bütün oda boyunca uzanan ahşap bir masa vardı. Ve o masanın bir ucunda kır saçlı bir adam, etrafa bezelye ve pirinç taneleri saçarak yemek tabağının üstüne saçılmıştı. Adamın alnında tek bir kurşun deliği vardı.

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 243)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 243)
Emine Vargılı 
08 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Bu gizli kapaklı işlerden, gerçeklerle yarı gerçekleri birbirinden ayırt etme oyunundan o kadar sıkıldım ki. Belki de bu adamın kimin nesi olduğunu asla öğrenemeyeceğim.

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 85)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 85)
Emine Vargılı 
26 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

''Bir hayalete yenildim ben. O hayattayken zaten yeterince çaresizdim öldükten sonra da değişen bir şey olmadı. Gördüğün gibi, ölüler yaşlanmıyor. Hep genç ve güzel kalıyorlar. Ve de kusursuz.

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 291)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 291)
Emine Vargılı 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Ne diyorsun sen Hungh Amca?"dedi Jordan. "Annemi, babam mı öldürmüş yani?"

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 47)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 47)
Emine Vargılı 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Aşkım, diye düşündü o anda. Biricik aşkım. Ve sonra eli düştüğü yerde öylece kaldı.

Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 12)Karanlığın Ayak İzleri, Tess Gerritsen (Sayfa 12)
3 /